Czy to jest pchła ? Jeśli nie, to cóż to jest ?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
mala2308
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2010, o 15:54

Czy to jest pchła ? Jeśli nie, to cóż to jest ?

Post autor: mala2308 »

Witam, od 3 tygodni coś w nocy gryzie mnie i męża. Mamy 4 miesięcznego szczeniaka, regularnie jest kontrolowany przez weterynarza i stosujemy preparaty p.pchłom itp.
Nie potrafimy zidentyfikować tego co nas gryzie, ale od 2 dni zauważyliśmy w domu takiego robaka. Dziś widzieliśmy kilka takich sztuk na psie. Robaczki te skaczą ale nie za wysoko 0k 5 -10 cm i chodzą.

Będę BARDZO wdzięczna za pomoc. Mam 8-miesięczną córeczkę, która śpi z nami w sypialni i raczkuje - MUSZĘ się pozbyć tego dziadostwa jak najszybciej.
Stosowałam już różne preparaty na insekty, spraye, dom przetrząśnięty do góry nogami, wszystko wyprane, odkażone a tego dziadostwa nie znalazłam.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czy to jest pchła ? Jeśli nie, to cóż to jest ?

Post autor: WojtekB »

Mi to wygląda (ogólnym pokrojem) bardziej na jakiegoś piewika (Auchenorrhyncha), ale zdjęcie słabej jakości i tylko przypuszczam, bo specjalistą w tej dziedzinie nie jestem
mala2308
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2010, o 15:54

Re: Czy to jest pchła ? Jeśli nie, to cóż to jest ?

Post autor: mala2308 »

Dzięki za odpowiedź. Jeśli uda mi się zrobić lepsze zdjęcie to wkleję. Jest to dla mnie o tyle ważne, że jak pisałam coś nas gryzie i to bardzo i nie chciałabym aby pogryzło też córeczkę.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Czy to jest pchła ? Jeśli nie, to cóż to jest ?

Post autor: Wodnik07 »

Ja także przychyliłbym się do sugestii wojtasa007.
Dodam, że owady te nazywane są często skoczkami więc możliwe, że z tego względu owada tego wzięłaś za pchłę. Dodatkowo u pchły nie byłoby widocznych skrzydełek a na force zdecydowanie je widać.
Ale czy Auchenorrhyncha gryzła by ludzi nie wiem. Wiem, że z reguły odrzywiają się sokami roślin, ale istnieją przecież inne gatunki pluskwiaków które mogą człowieka ukąsić - np. srogoń. Fakt, że to są skarnie inne pluskwiaki ale zawsze jakieś cechy wspólne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości