gospodarka wodna ptaków

Awatar użytkownika
zlocistachiacynta
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:07

gospodarka wodna ptaków

Post autor: zlocistachiacynta »

W zadaniu, w którym trzeba dopasować główną drogę utraty wody u ptaków spośród : z moczem, parowanie z pow narządów wym gaz, z kałem, parowanie z pow ciała, produkcja mleka : to będzie parowanie z pow narządów wym gaz prawda? Zastanawiam sie tylko dokładnie na czym to polega?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: gospodarka wodna ptaków

Post autor: WojtekB »

zlocistachiacynta pisze:W zadaniu, w którym trzeba dopasować główną drogę utraty wody u ptaków spośród : z moczem, parowanie z pow narządów wym gaz, z kałem, parowanie z pow ciała, produkcja mleka : to będzie parowanie z pow narządów wym gaz prawda? Zastanawiam sie tylko dokładnie na czym to polega?
To intensywne parowanie (głównie z powierzchni worków powietrznych) ma na celu nawilżenie oraz ogrzanie pobieranego powietrza, gdy ptak leci i oddycha chłodnym i rozrzedzonym powietrzem (szczególnie ptaki, które latają na sporych wysokościach).
Wikipedia pisze:Worki powietrzne, powiększając wewnętrzne przestrzenie ciała ptaka, obniżają znacznie jego ciężar właściwy, a tym samym czynią je „lżejszym”. Biorą udział w regulacji temperatury ciała, dzięki parowaniu wody z ich powierzchni.
Więcej szczegółów nie znalazłem
Awatar użytkownika
zlocistachiacynta
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:07

Re: gospodarka wodna ptaków

Post autor: zlocistachiacynta »

dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości