Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: Biopolimer »

Witam.
Mój Golden zjadł dziś rano folię (i najprawdopodobniej wczoraj). Dziś rano bardzo wymiotował, raz taką żółcią potem taką białą jakby pianą. Około 12 wraz z kupą wydalił trochę foli ale wymioty nie ustąpiły. Ponad godzinę temu na spacerze zwymiotował, po czym zrobił rzadką kupę i wydalił wraz z nią jeszcze kawałek foli. Wymioty jakby lekko ustąpiły, pies od godziny śpi. Jest taki osowiały i ospały. Dzwoniłem do lecznicy, weterynarz powiedział, żebym go przegłodził, żebym dawał mu jedynie wodę i jak się pogorszy to żebym z nim przyjechał.
Czy jakiś student weterynarii mógłby mi powiedzieć czy coś grozi mojemu pieskowi?
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: Tahtimittari »

Student(ka) weterynarii w postaci mnie mówi, żebyś się nie bawił w przegłodzenie, tylko zwijał się do jakiegoś weta.
Nie wiadomo ile on tej folii zjadł, ale nie jest to sprawa błaha, może mu gdzieś w przewodzie pokarmowym utknąć i będzie wtedy nieciekawie.
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: Biopolimer »

Właśnie przed chwilą kolejny raz zwymiotował.
Kurcze bym z nim pojechał tylko że u mnie z kasą kiepsko, jestem tak spłukany że nie mam nawet 20zł, a za darmo leków nie dają.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: Tahtimittari »

Zaraz pewnie zacznie się pojazd w stylu jak masz psa musisz liczyć się z wydatkami na jego leczenie i utrzymanie".
Cóż z tego co ja widzę czasem jest to bardzo przykre, gdy właściciel chciałby leczyć, a niestety nie ma na to pieniędzy. Się zaczynają dylematy moralne

Jednak to dość poważna sprawa jest, postaraj się jakoś zdobyć fundusz na wizytę u lekarza.
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: Biopolimer »

Ale ja rozmawiałem z weterynarzem przez telefon i powiedział, że jakby to się stało teraz (rozmowa była ok 15), to dałby mu tabletki na przeczyszczenie, ale że najadł się tej foli wczoraj i dziś z rana to nie ma sensu i że sam powinien to wydalić i mam dawać mu tylko wodę. I że mam przyjechać dopiero jak się pogorszy lub nie polepszy jutro czy pojutrze. Jak faktycznie stan się nie poprawi to obdzwonię każdego kogo znam i pożyczę kasę.
To nie jest tak, że ja go zaniedbuję czy coś, kupując psa byłem świadomy ile kosztuje jego utrzymuje, zawsze go szczepię, odrobaczam, teraz jest wyjątkowo taka sytuacja, że jestem spłukany.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: talagia »

Lekarz zalecił głodówke, aby w razie pogorszenia stanu zdrowia twojego psa, mozna bylo natychmiast otwierac jame brzuszna i go ratowac. Jeśli pies wymiotuje prawdopodobnie czesc foli zostala w zoladku i probuje przejsc dalej.

Co to za folia? Aluminiowa? Woreczek jednorazowy? Folia taka w rolce? Pies ja poszarpal? Czy polknal jak leci?

Ja osobiscie wpakowalabym w psa kilka lyzek parafiny.
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: Mój pies ZJADŁ FOLIĘ!

Post autor: Biopolimer »

Taka po woreczku śniadaniowym, poszarpał go i najadł się jej przy tym. Wymioty już ustąpiły, teraz za przeproszeniem sra brązowym płynem i nie jestem pewien, ale chyba widziałem tak trochę krwi, ale mogłem się mylić. I zaczął pić wodę i stał się bardziej radosny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości