Gdzie studiować zoologie?

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Natalia

Gdzie studiować zoologie?

Post autor: Natalia »

Hej :)
W tym roku zdaje mature i chcialabym studiowac jakis kierunek, by w przyszlosci móc pracowac ze zwierzetami. Myslalam o zoologi, ale gdzie ja moge studiowac. Mieszkam w Poznaniu i owszem jest tu na AR zoologia, ale tylko jako kierunek agroturystyka lub hodowla zwierzat, a mnie interesowaloby cos wiecej.
Jezeli wiecie, gdzie moge studiowac zoologie, prosze dajcie znac :)
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: prazm »

Masz duży wybór Jeśli to ma być zoologia to polecam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jeśli jednak chcesz pracować ze zwierzętami to nie wiem czy jednak nie lepsza weterynaria.
Natalia

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: Natalia »

Owszem weterynaria jest lepsza i jest ona moim marzeniem, ale jak wielu jest na nia chetnych. Moj kumpel dostal sie na nia majac 97% z matury z chemii, jak i biologii, a i tak mial szczescie, bo skladal odwolanie i akurat zwolnilo sie miejsce, a ja watpie bym napisala swoja tak dobrze, by miec jakiekolwiek szanse studiowac weterynarie :(
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: prazm »

Zawsze możesz składać papiery na dwie uczelnie A o marzenia warto powalczyć
Natalia:)
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2006, o 13:22

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: Natalia:) »

Ok o marzenia warto walczyć, ale te realne.
No i oczywiste jest, że złożyłabym papiery nie tylko na weterynarie
I lona
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2006, o 12:30

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: I lona »

hej. ja jestem studentka drugiego roku biologii na Uniwersytecie Łódzkim i wiem, ze po tym kierunku bodziesz mogła spełnić swoje marzenie. Na pierwszym semestrze jest zoologia bezkręgowców, na drugim zoologia kręgowców, na kolejnych również będziesz mila styczności ze zwierzątkami(np. ekologia).Jednak rozkład tych przedmiotów na poszczególne semestry zależy od uczelni. Po drugim roku będziesz mogła wybrać sobie specjalizacje fizjologia zwierząt na której poszerzysz swoje zainteresowania. Polecam! Ja poszłam na te studia, bo chciałabym zostać biotechnologiem. Uwierz mi, ze po biologii bodziesz miła wiele możliwości pracy, nawet jeśli po pewnym czasie zmieniłabyś swoje predyspozycje. To się opłaca. Ja to zrozumiałam dopiero po roku studiowania, bo na początku wcale nie byłam usatysfakcjonowana tym kierunkiem. teraz zmieniłam zdanie. co prawda studia są bardzo ciężkie, trzeba dużo się uczyć i włożyć dużo pracy, ale czego sie nie robi dla pełnej satysfakcji Pozdrawiam i życze ze powodzenia
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

W Polsce nie można studiować zoologii, ale możesz za granicą:
spainexchange.com
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: WojtekB »

Pierwsze słyszę. Jeżeli chodzi o kierunek to tak, ale są jeszcze specjalizacje.
Maja;))
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2008, o 14:37

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: Maja;)) »

Ja słyszałam ze bardzo dobra zoologia jest we Wrocławiu
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Wojtas007 , Natalia pytała się gdzie może studiować zoologię, a nie gdzie może robić taką specjalizację po kilku latach biologii.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: WojtekB »

Ja tylko napisałem co może wybrać Ja nikogo nie namawiam, żeby ktoś tak długo się uczył.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: DK »

Ja składałam na zoologie w Szkocji. Na szczescie dostałam sie na moj wymarzony kierunek bionauki weterynaryjne:D (nie mylic z medycyną weterynaryjną). 63% z chemii, 75 biologia, 69 wos, 70 polski, 81 angielski plus ustne pol 75 i ang 80, wszystko rozszerzone poza wosem i wystarczyło) na wet w Polsce bym sie nie dostała.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Gdzie studiować zoologie?

Post autor: milka.1985 »

proponuję biologię na UŚiu dżo zajęć z zoologii do wyboru bardzo ciekawych ponadto jeszcze jest fizjologia zwierząt osobno polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości