£acina

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
^.^Aminka^.^

£acina

Post autor: ^.^Aminka^.^ »

Hej. Chodzę do drugiej klasy LO (biol-chem-fiz). Chciałabym dostać sie na AM. Jako drugi OBOWI¡ZKOWY język w szkole mam łacinę. Nie wiecie czy na studiach będę miała ją zaliczoną?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: £acina

Post autor: Anex »

Raczej nie . Na prestiżowych uczelniach nikt cię z łaciny nie zwolni, bo 3 lata łaciny w lo są na pierwszych zajęciach na am . Poza tym masz do opanowania około 1800 słowek na pierwszym roku i na końcu zaliczenie.
^.^Aminka^.^
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2006, o 21:04

Re: £acina

Post autor: ^.^Aminka^.^ »

Bo ja właśnie wybrałam tę klasę właśnie przez łacinę. A co do słówek to licząc od tego roku zaczynają mi sie medyczne (mięsnie, chorobyy itp.) i jak na razie to jest ich multum.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: £acina

Post autor: tin »

Na wiekszości nie zaliczaja. Mnie nie zaliczyli. Nawet słyszeć nie chcieli o tym.
Ale próbowac warto. Moze coś sie zmieni. Pozatym zawsze bedziesz miała łatwiej.
Kamil

Re: £acina

Post autor: Kamil »

na niektórych uczelniach mimo wszystko zaliczaja łącinę, tyko trzeba mieć specjalne zaswiadczenie od nauczyciela (i musi on mieć do tego uprawnienia0. Moja pani prof. na szczęśćie ma, u mnie w klasie łacina nie ejst obowiazkowa.
^.^Aminka^.^
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2006, o 21:04

Re: £acina

Post autor: ^.^Aminka^.^ »

A nie wiecie jakie to nauczyciel musi mieć uprawnienia? I na jakich uczelniach zaliczają?
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: £acina

Post autor: JustineK »

Ja tez miałam łacinę przez 3 lat w LO. Na Śam nie zaliczają. Ale mi to nawet nie przeszkadza. Gramatykę tylko powtórzę, a będę musiała uczyć się słówek, bo ich jest dużo.
^.^Aminka^.^
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2006, o 21:04

Re: £acina

Post autor: ^.^Aminka^.^ »

aha dzieki

a wie ktoś możę czy na AM w warszawie lub białymstoku też nie zaliczają
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: £acina

Post autor: Anex »

W Wawie nie zaliczają nie wiem jak jest w Białym
mOni¶.

Re: £acina

Post autor: mOni¶. »

pani prof. mówiła nam od łaciny, Że zaliczają łacine na studiach jak się ma conajmniej z niej 4. 8)
Lola:)
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2006, o 21:26

Re: £acina

Post autor: Lola:) »

ehh niestety. Moja kumpela jest w Białym i i tak musi łacine zaliczać. Ja jestem w 1 LO i mam łącine i podoba mi się ostatnio miałąm róźne choroby bakterie i takie tam do zaliczenia najgorszy jest dur plamisty. typhus ecosiktam. pzdr!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: £acina

Post autor: Guru »

Lola:) pisze:najgorszy jest dur plamisty. typhus ecosiktam.
latwizna Typhus exanthematicus
mOni&#x15B. pisze:pani prof. mówiła nam od łaciny, że zaliczają łacine na studiach jak się ma conajmniej z niej 4
a ta pani prof to gdzie uczy?

poza tym zaliczaja wtedy kiedy maja takachcice prawie ze od wlasnego widzi mi sie. na prawie zaliczaja, ale tez nie wszedzie.
Iris
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2007, o 18:13

Re: £acina

Post autor: Iris »

Hmmm. Uczę się łaciny pół roku i muszę przyznać, że są to dla mnie najnudniejsze zajęcia pod słońcem- nic nie rozumiem, poza tym po 9 lekcjach siedzieć jeszcze 1,5 godziny, kiedy w brzuchu burczy, wcale nie jest miło. Chciałam zrezygnować, ale powiedzcie proszę, czy łacina, której uczyliście się w LO pomogła i ułatwiła Wam na studiach? Chodzi mi o takie kierunki jak farmacja, biotechnologia, medycyna, biologia. Zastanawiam się, czy jest warto pomęczyć się i czy to mi się w ogóle kiedyś przyda.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości