Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Korczaszko »

przede wszystkim rób zadania - ale może już nie po 1500 do każdego działu, jak już Ci się wydaje, że ogarniasz i każde zadanie jest takie samo skacz dalej,
no i poprzednie matury właściwe i próbne, matura z chemii jest powtarzalna raczej bark niespodzianek
poćwicz głównie stechiometrię, barwne i charakterystyczne reakcje,
jeśli nie idzie Ci elektrochemia to ja chyba mozna odpuscic - pojawia sie chyba co drugi rok (tak mi sie kojarzy) w jakims malym zadanku, a jesli rzeczywiscie jestes noga z chemii to czasu co raz mniej. ale skoro studiujesz biologie to chyba juz cos Cie z chemii przetrzepali i nie powinno byc tak zle
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Mandarynka »

Heh widzę, że wszyscy ostro kują, bo brak tłoku na forum:)
Ja już sama nie wiem co o tej maturze myśleć. Z jednej strony niby mam świadomość, że jakąś tam wiedzę posiadam, z drugiej. ehh wręcz przeciwnie. Co tu zrobić, żeby nie ześwirować
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Medycyna Lwów »

chemii nauczyć się w miesiąc wg mnie nie da, no chyba że ktoś miał zawsze piątki i tylko musi sobie powtórzyć, nie ma co się czarować. Poza tym zauważyłem że do chemii trzeba mieć taki dryg", nie wystarczy jej tylko wykuć, bo wtedy mniej typowe zadanie i sie nie wie co zrobić.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: neocortex »

znam takich, co wykuli w 3 tygodnie. Ale to już siedzenie dniami i nocami i raczej nie widzę tego bez fachowej pomocy (mówię o nauce w zasadzie od podstaw).

Co do chemicznego polotu, to masz Kaamil rację - niestety.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Miniaa »

Mój plus polega na tym, że mam fachową pomoc. Codziennie chodzę na korki to chłopaka, który w tym roku miał 92% z chemii. Mam już jakieś obycie z chemią, po semestrze chemii nieorganicznej i semestrze organicznej. Mam zamiar siedzieć jakieś 5 h dziennie. Pazdro mi wchodzi jak świeże bułeczki, natomiast Witowski jest nudny. Czekam na wsparcie, a nie dołowanie
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: biolog91 »

Swoją drogą zbiory Witowskiego to według mnie strzał w dziesiątkę. Zadania typowo maturalne, można się przygotować
A Pazdro to wiadomo - legenda pewnie chyba każdy maturzysta korzysta z tego zbioru.

Nie ma sensu się niepotrzebnie napinać przed maturą i snuć jakieś domysły dotyczące trudności np. chemii.
A bo w zeszłym roku była łatwa, teraz będzie trudna - według mnie to przypuszczenia wyssane z palca. Nie mamy pojęcia jaka będzie matura, oby była na zwykłym poziomie. Choć ta zwykłośc to wiadomo - względna )
Powodzenia maturzyści za miesiąc !
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Orchidea »

Też uważam,że ogólnie do chemii trzeba mieć niestety jakąś smykałkę.Chemię trzeba trochę zrozumieć i mieć jakiś tam dryg do tego.
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2010, o 18:51 przez Orchidea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: biolog91 »

Też się z tym zgadzam. W tym przedmiocie zwykłe wykucie na blaszkę nie jest gwarantem dobrego napisania, bo pytanie inaczej sformułowane i już klapa. Trzeba zrozumieć, ale w 3 lata spokojnie można
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: julia.....:):) »

Minia dasz radę , jak masz zamiar siedzieć nad chemią tyle czzasu .Ale ja ci radzę abyś zamiast Pazdra rozwiązywała arkusze maturalne , i patrzyła na klucze odpowiedzi .Ja w tamtym roku się przygotowałam dwa tygodnie i napisałam na 80% .wcześniej oczywiście mialam pojęcie więc jak się chce to można
rumiankowa
Posty: 25
Rejestracja: 17 lut 2010, o 18:05

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: rumiankowa »

W sumie to nie wiem jak do tego podchodzic, ale wiele osób twierdzi, że Pazdro jest trudniejszy niż matura rozszerzona, a zadania, które są w tych zbiorach nie są maturalne, wiec chyba lepiej na arkuszach pracowac.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: godziasia »

Pazdro jest trudniejszy niż matura rozszerzona, a zadania, które są w tych zbiorach nie są maturalne
tak jest. No na pewno trafiają się wyjątki, ale generalnie tak: chcesz UMIEĆ chemięPazdro, chcesz ZDAĆ MATURĘ z chemiiWitowski. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: formica »

ja ta uczyłam się Pazdro(przed spr raczej a nie powtórka do matury)+ Maturalnie, że zdasz(które też jest trudniejsze od matury i to sporo-powtórka do naszej szkolnej próbnej)+ arkusze(jedyna rzecz jaką zrobiłam przed właściwą)+ przejrzeć zeszyt i było 93%
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Matura 2010 ---> kierunek - medycyna :)

Post autor: Arnold »

Ja uczyłem się tylko z Pazdro, a przed maturą powtórzyłem wzory i metody na niektóre zadania = 98%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości