Zbiórka zużytych baterii

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: lynxlynx »

ale w sumie im większy procent zużytych baterii będzie zebrany, tym lepiej. a co do punktów zbiórek, to na naszym wydziale takiego cuda nie widziałem(binoz umcs) przez całe swoje dotychczasowe studia. miało być, nawet zbieraliśmy z kumplami po szafkach w domach z oczekiwaniem na mający się objawićniebawem pojemnik i sie nie doczekaliśmy. z powodu braku możliwaości znalezienia tego typu punktu, baterie zostały wypieprzone do smietnika i w ten sposób dozwykłych śmieci trafiło ok.2,5 kg zużytych baterii wkurza to niemożebnie, ale co poradzić, skoro tylko się mówi, a nie robi
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: muppet »

ja zbieram zużyte baterie od dziecka. chowałam je do pudełka i tak mi zostało do dzisiaj. W ciagu roku uzbiera ich sie troche a potem oddaje je przy okazji jakiejs eko-akcji.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Baterie

Post autor: Pablo »

Musi sie zmienic metalnosc polakow, ze baterie szkodza srodowisku i trzeba je wyrzucac do utulizacji a nie dozwyklego smietnika
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: naanahanae »

w moim misteczku jest 12 miejsc w których stoją pojemniki na baterie, wlaściwie każdy szanujący się sklep ma takie pojemniki, nawet minimall.

w większych mastach to już jest normą że stoją w sklepach z bateriami opakowania np. philipsa. jakby nie było to dla nich też taka reklama, że nie mają siana w głowie i myslą o problemie.
Isia
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2006, o 19:43

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: Isia »

Myślałam żeby ustawić taki pojemnik w szkole, ale boję się, że to nie wypali. W moim mieście nie widziałam jeszcze takich punktów. Pewnie wogóle ich nie ma Chyba powinnam się wstydzić za naszą radę miasta
Isia
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2006, o 19:43

Re: Powodzonka

Post autor: Isia »

Chyba założe taką puszkę u nas w szkole, ale boję się, że będę musiała ją odwozić
Curly Rose pisze:Nic trudnego, tylko będziesz musiał ją sam odwozić-my tak robimy , chociaż z tego co wiem firmy chyba są zobowiązane do odbioru.
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: naanahanae »

Isia pisze:Myślałam żeby ustawić taki pojemnik w szkole, ale boję się, że to nie wypali. W moim mieście nie widziałam jeszcze takich punktów. Pewnie wogóle ich nie ma Chyba powinnam się wstydzić za naszą radę miasta
myśle że to bardzo dobry pomysł. pojemnik nie musi być wielgachny, ale przydałby się nad nim napis (na wysokości oczu- tu wrzuć swoje zużyte baterie) a nejlepiej zeby już coś tam było jak go postawisz (i zeby było to widoczne)- tutaj się sprawdza zasadaspołecznego dowodu słuszności". sam pojemnik jest mniej przekonywujęcy od takiego w którym już coś jest.
niestety u nas zasada społecznego dowodu słuszności sprawdza się w tych złych zachowaniach typu nie segregowanie odpadów, wyżucanie śmieci na ziemię zamiast do koszy itd (w końcu jeżeli inni tak robią to ja też mogę)

takie akcje powinien koordynowac urząd miasta, moze przejdz sę do wydziału Ochrony Środowiska i wypytaj czy takie pojemniki są, gdzie i wystąp z inicjatywą zwiększenia ich ilośći lub też wogóle pojawienia ię ich (jeśli ich nie ma)
Isia
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2006, o 19:43

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: Isia »

Dzięki za dobrą radę:)
Mam jeszcze jedno pytanie. Powiedzmy, że nazbieram kilka kilogramów baterii. Ale co dalej. Na innym wątku przeczytałam, że [podobno] ludzie, którzy są odpowiedzialni za ich utylizację są również zobowiązani do ich odbioru.

Może ktoś zna jakieś ciekawe strony z takimi akcjami
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: Gosiaczek »

Hmm pamiętam że kiedys moje gimnazjum brało udzial w takiej akcji.

zajrzyj na ta stronę myślę że Ci pomogą
Przy budowie serwisu naszym zamiarem było stworzenie systemu informacyjno - komunikacyjnego dla wszystkich osób zainteresowanych problemem selektywnej zbiórki baterii.
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: naanahanae »

znalazłam fajnego linka. może skontaktuj się z tą firmą. takich firm w necie ogłasza się dużo. mnie zainteresowało to ze oni nie skupiają się tylko na utylizacji baterii ale również na ich recyklingu. no i oferują pojemniki i odbiór za darmo.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: muppet »

ja tak przy okazji chcialam sie zapytac - czy zniszczone lub niepotrzebne plytki CD tez sie jakos utylizuje?
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: naanahanae »

W skład płyty CD-R wchodzą 4 warstwy :
• Poliwęglanowa warstwa nośna w postaci plastikowego koła
• Warstwy barwnika który ulega stopieniu w momencie zapisu
• Warstwy odbijającej złotej lub aluminiowej
• Warstwy ochronnej z lakieru

są one utylizowane, ale o recyklingu raczej nie słyszałam.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: muppet »

No wlasnie. Dlatego sie zastanawiam - czy moge plytke CD wyrzucic z czystym sumieniem do kosza razem z innymi smieciami?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości