Ryjkowiec?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
quba
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2010, o 08:05

Ryjkowiec?

Post autor: quba »

Witam niedawno zauważyłam w pokoju mojego syna robaki (on zauważył). Sprzątnęłam cały pokój, ale żadnego nie zauważyłam, i na następny dzień syn spał już w pokoju, a gdy się obudził zauważył takiego robaka:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Jak sprzątałam zajżałam wszędzie i nigdzie nie zauważyłam żadnego robaka, lecz jest tez możliwosc że te robaki dostały się przez nieszczelne okna

Nie wiem co mam robić, prosiła bym aby ktoś określił co to za robak i skąd mógł się wziąć, i jak mam je usunąć

Bardzo prosze o odpowiedź

P.S: To syn robił to kąto i dał taki login

Pozdrawiam
Detektyw Monk

Re: Co to za robak ??

Post autor: Detektyw Monk »

Mimo to wygląda na coś z ryjkowców.Jednak dokładnie nie wiem.
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Co to za robak ??

Post autor: Wodnik07 »

Hej. Tak to jakiś ryjkowiec - często nazywane są słonikami. Gatunek ciężko określić po fotce - a ja tego na pewnie nie jestem w stanie dokonać.
Jednak wydaje mi się, że owady te nie są żadnym zagrożeniem i pewnie to tylko przypadkowy gość. Po prostu trafił do Was przez przypadek. Tak jak czasami wleci osa, czy zawita biedronka.
Proszę nie martwić
pozdrawiam
quba
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2010, o 08:05

Re: Co to za robak ??

Post autor: quba »

Dziękuje bardzo za informacje
Awatar użytkownika
Kurecki
Posty: 16
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 21:04

Re: Co to za robak ??

Post autor: Kurecki »

Ja bym jednak stawiał na jakiegoś osobnika z rodziny tutkarzowatych. (Ale są one zaliczane wraz z ryjkowcowatymi do jednej nadrodziny )
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Co to za robak ??

Post autor: Wodnik07 »

Heh autorowi/autorce pewnie bardziej chodziło o zagrożenia związane z pojawieniem się tego osobnika.
Ale tak masz racje to mogą być tutkarzowate - ja znawcom nie jestem i się nie zagłębiam, po prostu ryjowce były mi najbardziej znane ]
Detektyw Monk

Re: Co to za robak ??

Post autor: Detektyw Monk »

Z tego co wiem ryjkowce-to raczej jarosze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości