Zachowanie a rekrutacja na studia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Taran
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2007, o 20:20

Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Taran »

Mój nauczyciel mówi, że zachowanie i średnia ocen jakie uzyskaliśmy w liceum, ma jakiś wpływ na to czy przyjmą mnie na uczelnię. Oczywiście mówię tu o jakiś dodatkowych punktach poza maturą. Mówi, że mimo iż nie jest to uwzględnione na stronach o rekrutacji, to tak jest.

Czy to prawda? Jak było w waszym przypadku?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Sephora »

pewnie mówi tak dlatego żebyście byli grzeczni na lekcji. Zwłaszcza zachowanie się liczy.
Tweety

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Tweety »

Ściema niezła.
W takim razie ja nie mam szans zachowanie nieodpowiednie i liczba nieusprawiedliwionych godzin.
Pewnie w ramach rehabilitacji za swoje złe czyny dostanę zawiasy wraz z odrobieniem prac społecznych. i dopiero potem będę mógł pomyślec o studiach medycznych
Taran
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2007, o 20:20

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Taran »

Właśnie nie wiem, jak z tym jest, gdyż mówi to z taką werwą, jakby w to wierzył -) wiecie co się stało, gdy powiedziałam, że liczą się wyniki z matury? Okazało się, że dyskutuje i była afera.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Sephora »

jak to dobrze że czasy liceum już za mną
Tweety

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Tweety »

Taran kupiliście wałka
Przy rekrutacji już nie ma czegoś takiego jak konkurs świadectw, a pierwszeństwo w zajęciu miejsca gwarantuje osobie % z punktów uzyskanych z egzaminu maturalnego z biologi.
Podobno nawet końcowa ocena z łaciny w każdym wymiarze godzin nie jest brana pod uwagę w przypadku zwolnienia z zajęc łaciny.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: ar33k »

Tweety pisze:Podobno nawet końcowa ocena z łaciny w każdym wymiarze godzin nie jest brana pod uwagę w przypadku zwolnienia z zajęc łaciny.
Tak jest na pewno w Lublinie ]
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Zachowanie a rekrutacja na studia

Post autor: Collo »

Podobno nawet końcowa ocena z łaciny w każdym wymiarze godzin nie jest brana pod uwagę w przypadku zwolnienia z zajęc łaciny.
Ja słyszałem, że jeżeli miałeś łacinę w LO i miałeś za nią na świadectwie przynajmniej 3, to na kierunku lekarskim jesteś zwalniany z zajęć z tego języka. Tak robią m. in. w Warszawie. W innych miastach nie zwalniają?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości