To czy TO ?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
STAM
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 09:01

To czy TO ?

Post autor: STAM »

W tej chwili dysponuje Mikroskopem PZO - 5,10,40,100X z lusterkiem bez kondensora.

Chciał bym nabyć coś nowego do obserwacji Mikroorganizmów + pyłki + zarodniki itp. (ciemne pole + obraz żyleta + jakies obiektywy 40x,60x)


Mam dwa pomysły:
Bresser Analyth Bino
albo
Delta Optical Genetic Pro Bino + dokupić trochę osprzętu.

Co jest waszym zdaniem lepsze.
Osobiście Bresser bardziej do mnie przemawia ale chciał bym usłyszeć wasze opinie.

Pozdrawiam.
STAM
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 09:01

Re: To czy TO ?

Post autor: STAM »

GŁÓWNE ZA I PRZECIW:

Bresser Analyth Bino:
+oświetlenie halogenowe - regulowane.
-nie widziałem obiektywów do dokupienia (20x,60x).

Delta Optical Genetic Pro Bino:
+obiektywy dodatkowe w ofercie Delty.
-oświetlenie diodowe (chyba słabe).



Widzę że dyskusja się rozwija.
yezhee
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2009, o 13:48

Re: To czy TO ?

Post autor: yezhee »

zdecydowanie Delta Optical Genetic Pro Bino:
można dokupic akcesoria:
- do ciemnego pola ( suchy i olejowy kondensor do wyboru)
- prostej polaryzacji
- kontrastu fazowego ( dla zaawansowanych - duża cena ale podobno latem mają być tańsze zestawy pojedyncze)
no okulary mikormetryczne itp itd
a co do oświtelenia LED (regulacja też jest) ma swoje zalety - nie grzeje się, LED może pracować kilka tys. godz. (podobno doklikudzisięciu tysięcy), żarowka halogenowa podobno po 500godz. jest do wymiany - to też wpływa na koszty użytkowania.
A obraz moim zdaniam bardzo dobry.
No i można dokupic obiektywy - również polanachromatyczne 20x i 60x ( te od Delta Optical Evolution 100).
Przez okuklar mozesz podłączyć dowolną kamere lub lustrzankę (dodatkowy adpater) a jak będziesz miał dodatkowe pieniądze do dokupisz nasadkę trinokularową!
i wtedy do trzeciego okularu będziesz podłączać kamerę.

Pomyśl o zakupie dobrej kamery mikroskopowej.
Ja proponuję tę 3M z dodatkowym oprogramowaniem do analizy obrazu i prostych pomiarów za 890zł:
kamera-mikroskopowa-hdce-30c-3mp

Pozdrawiam
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości