żółw lądowy

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
szestow
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2010, o 14:52

żółw lądowy

Post autor: szestow »

Witam

Zastanawiam się nad jakimś zwierzakiem domowym i najbardziej odpowiada mi żółw lądowy. Niestety nic nie wiem na temat hodowli , ale to może nie jest aż taki duży problem. Google jest szerokie, lecz potrzebuje konkretnej odpowiedzi na pytanie w jakich warunkach ten gad może żyć? czy to ma być terrarium czy akwarium ? . I jak duże?

dziekuje z góry za odpowiedz.
Detektyw Monk

Re: żółw lądowy

Post autor: Detektyw Monk »

Wydaje mi się ,że tu bardziej pasuję terrarium.Jeżeli chodzi o rozmiary ,to zależy od rozmiaru żółwia .Polecam Ci książkę Louisa Dampiera -Żółw -tam są potrzebne informację .
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: żółw lądowy

Post autor: malgosi35 »

mój żółw żyje na wolności (w mieszkaniu). Na terakocie przed kominkiem dostaje jeść a całe dnie spędza wygrzewając się na zasilaczu od laptopa. Teraz zaczyna łazić i wszędzie go pełno. Za kawałkiem jabłka pędzi jak wyścigówka. Kąpię go raz w tygodniu, w wannie, w wodzie z dodatkiem soli.
adamandruszak
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:55

Re: żółw lądowy

Post autor: adamandruszak »

Moim zdaniem zolw powinien miec swobode ruchu a nie byc w malym terarium
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: żółw lądowy

Post autor: Wodnik07 »

Na żółwiach się nie znam za bardzo - bo jedynie żółtolice posiadałem. Ale mogę Cię uraczyć ciekawą stroną która z pewnością nie zaszkodzi a i opisy poszczególnych gatunków znajdziesz.

Kod: Zaznacz cały

terrarium.com.pl/zolwie.php
pozdrawiam
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: żółw lądowy

Post autor: talagia »

żółwie biegające luzem po mieszkaniu niestety żyją krócej i często cierpią na choroby układu oddechowego. Podczas spacerów ich pyszczki i noski są na wysokości osadzania się kurzu, pyłków i brudu na podłodze. Terrarium jest dla nich znacznie lepszym rozwiazeniem, ale niestety mniej wygodnym dla właściciela .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości