Stomatologia bez fizyki ?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Ein

Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Ein »

Czesc

Słuchajcie mam takie pytanie - czy stomatologia to jest jakiś osobny kierunek czy coś ? Czy tego sie nie wybiera normalnie jako specjalizacje na medycznych ? Czy na to się idzie jak na jakiś osobny kierunek bez konieczności zdawania fizyki na maturze ?
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Madja »

Tak, to jest osobny kierunek. Kierunek lekarski jest czymś innym. Mimo to, wymagania na obydwa kierunki są takie same - na większości uczelni rozszerzona biologia + rozszerzona fizyka. Tylko w Poznaniu jest inaczej - wymagają rozszerzonej biologii + rozsz. fizyki lub rozsz. chemii. Więc zamiast fizyki możesz zdawać chemię.
Fajnie, że nie trzeba fizyki, nie? Niby maturzystom na rękę, ale w rzeczywistości, to jest bardzo mądrze przemyślane - kierunek lekarski i stomatologia są w Poznaniu bardzo oblegane i dzięki temu uczelnia wybiera sobie naprawdę najlepszych (no i oczywiście zarabia ).
Ale bardzo polecam Poznań. Sama tu studiuję i chwalę sobie tę uczelnię. I dodam, że stomatologia ma tutaj swój własny, piękny, nowy budynek (a inne kierunki mają katedry porozrzucane po całym mieście).
Pozdrawiam
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: vegul »

czy fajnie to nie wiem, bo chcialbym studiowac w Poznaniu ale tamtejsza Am ma wlasne ORGINALNe pomysly rekrutacji chodzi mi oczywiscie o brak fizyki, dla mnie smiech oczywiscie wybiora sobie najlepszych i budzet wzrosnie niebywale ale czy to jest dobre rozwiazanie, mysle ze nie. a co do pieknych budynkow to mysle ze az tak wazna to sprawa nie jest.
pzdr
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Anex »

Ciekawe jak ta sprawa będzie wyglądac teraz w Wawie, bo wprowadzają fizykę podstawową.Jeżeli ktoś zdaje podstawe ma ograniczoną drogę na inne amy, a jeżeli rozszerzenie to jest kretyński przelicznik punktowy .
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Madja »

vegul pisze:oczywiscie wybiora sobie najlepszych i budzet wzrosnie niebywale ale czy to jest dobre rozwiazanie, mysle ze nie.
Dlaczego?
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: vegul »

Anex pisze:Ciekawe jak ta sprawa będzie wyglądac teraz w Wawie, bo wprowadzają fizykę podstawową.Jeżeli ktoś zdaje podstawe ma ograniczoną drogę na inne amy, a jeżeli rozszerzenie to jest kretyński przelicznik punktowy .
jesli ktos zdaje podstawowa fizyke to nie ma w ogole wejscia na pozostale Amki
a przelicznik pkt ala giertych wiec co sie dziwic
pzdr

[ Dodano: Pią Lis 10, 2006 13:01 ]
Madja pisze:
vegul pisze:oczywiscie wybiora sobie najlepszych i budzet wzrosnie niebywale ale czy to jest dobre rozwiazanie, mysle ze nie.
Dlaczego?
dlaczego ?
powiedz mi kto na tym najwiecej straci, mysle ze ten ubiegajacy sie, po pierwsze kasa no jak dla mnie 80 zl piechota nie chodzi a AM dzieki temu zyskuje, a tu jeszcze 3ba by bylo zlozych w inne miejsce mniej oblegane! Tak naprawde to powinni zrobic tak ze rekrutacja powinna odbywac sie po dostaniu swiadectwa maturalnego do reki a nie jak dotychczas odbywa sie tow ciemno a co do tego ze wybiora sobie najlepszych to sie zgadza ale o waskim zakresie dydaktycznym ze tak sie to wyraze bo nie powiesz mi ze uczen zdajacy chemie i biologie na rozsz jest lepiej przygotowany do studiow od tego co dodatkowo musial meczyc sie przy fizyce tak wiec uwazam ze poznan nie powinien sie wylamywac i powrocic do fizyki.
pozdawiam
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Madja »

vegul pisze:a co do tego ze wybiora sobie najlepszych to sie zgadza ale o waskim zakresie dydaktycznym ze tak sie to wyraze bo nie powiesz mi ze uczen zdajacy chemie i biologie na rozsz jest lepiej przygotowany do studiow od tego co dodatkowo musial meczyc sie przy fizyce
Oczywiście, że tak nie powiem, ale również absolutnie nie stwierdzę, że jest gorzej przygotowany! Ja się przy fizyce nie męczyłam (i dobrze, bo nie musiałam ), a załóżmy jakiś mój kolega się męczył. I co? Da się stwierdzić, które z nas lepiej jest przygotowane do studiów? Na pewno nie!

A z Poznaniem jest po prostu tak, że jeżeli ktoś chce tam studiować lek albo stomę, to musi być bardzo dobry z biologii i chemii (fizyki nie biorę w tej chwili pod uwagę), bo próg punktowy jest wysoki, więc wcale nie jest tak łatwo. AMP się wyłamała i to z bardzo dużą korzyścią dla siebie (nie tylko finansową).

Pozdr
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: vegul »

ja tam do poznania nic nie mam chcialem tam studiowac nawet. Pamietam jak bylo tyle chetnych ze musieli hale wynajac. Wiec sie nie pcham tam, za duzo chetnych.
pzdr
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Madja »

30 osób z 38 z mojej klasy studiuje w Bydgoszczy
To było nie na temat, ale pozwoliłam sobie na taką dygresję
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: vegul »

bydgoszcz szalu nie robi ale byc czy nie byc to wole juz byc a zawsze podobal mi sie gdansk i krakow albo wroclaw pzdr
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Madja »

A Poznań nie?
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: vegul »

poznan jest super bo posiada klimat czego niestety nie da sie powiedziec o bydg

madja co studjujesz w pozen

pzdr
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Stomatologia bez fizyki ?

Post autor: Madja »

Farmację studiuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości