pilna sprawa

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Marta

pilna sprawa

Post autor: Marta »

Szukam informacji o ilośći aparatów szparkowych u przynajmniej 10 przykładowych roślin. Proszę o pomoc!
kontakt: [at].pl
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

ilość aparatów szparkowych

Post autor: przyrodnik »

Odpowiem tak, jeśli Ty wymyśliłaś to pytanie, to muszę Cię zmartwić, że tak samo jak na pytanieile gwiazd jest na niebie trudno odpowiedzieć.

Szacuje się w przypadku jednego gatunku, że może być od 0 aparatów szparkowych w jednej części rośliny do 58 tysięcy na cm kwadratowy liścia u tej samej rośliny (np u dębów, ale informacje mam z amerykańskich raportów, więc nie wiem na 100% czy to prawda bo nie spotkałem się z polskimi badaniami w tej sprawie). Liczba aparatów szparkowych może być różna nawet u dwóch takich samych roślin (wielkość, wiek) tego samego gatunku.

Teraz jak obliczyć liczbę aparatów szparkowych dla 10 gatunków, jest to niewykonalne, można jedynie szacować w przybliżeniu takową liczbę, ale po co.

Jeżeli to pytanie wymyśliła nauczycielka biologii, to ciekawy jestem czy sama ma takowe informacje i skąd? I po co taka informacja uczniom liceum czy gimnazjum. Pytanie bardziej na statystyke dla studentów biologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości