Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
p_rafal
Posty: 90
Rejestracja: 2 gru 2007, o 19:39

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: p_rafal »

fruityguy - myślę, że nie o to im chodziło. Ale zgadywać to se można.
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: miniu »

chodziło o CO2 i fermentację a do 30 mutualizm (tak sądzi osoba będąca egzaminatorem, chociaż klucza jeszcze nie ma )
Awatar użytkownika
Nikołajewna
Posty: 146
Rejestracja: 2 lip 2008, o 21:27

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: Nikołajewna »

A, no i zwała. Napisałam symbioza, a miałam wielką rozkminę nad mutualizmem.AAAAAA!
delan0ue
Posty: 151
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 16:39

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: delan0ue »

tweety11 pisze:chodziło o CO2 i fermentację a do 30 mutualizm (tak sądzi osoba będąca egzaminatorem, chociaż klucza jeszcze nie ma )
a pytałes czy wystarczy samo napisanie ze fermentacja alkoholowa
Sahem
Posty: 66
Rejestracja: 10 maja 2010, o 16:39

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: Sahem »

Nadi pisze:Sahem, z tego co widze onet ma dużo błedów niestety, a szkoda bo u nich wychodziło mi ponad 90% chociaż też nie wiadomo co wymyśli cke /
Wiem. I dlatego podliczałem punkty tam, gdzie oni mieli inaczej, a ja wiedziałem, że jest dobrze. Np. z tym odruchem warunkowym.
I nie znów tak wiele błędów Kilka jest, ale nie tak dużo.

A! Jak w zadaniu z podwójnym zapłodnieniem napisałem komórka centralna to mi to uznają? Uczyłem się od zawsze, że to jest komórka centralna", a o jądrze zupełnie nie pomyślałem.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, o 17:01 przez Sahem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: Nitka »

Jako zeszłoroczna maturzystka z ciekawości zajrzałam do arkusza rozszerzonego i zaskoczyłam się tak samo jak wy - bardzo nierównomiernie podobierane zagadnienia z różnych działów, malutko wiedzy do sprawdzenia i głównie kombinowanie. Najpierw czytając komentarze tutaj myślałam, że w sumie to każdy jak pisze swoją maturę uważa, że była dziwna i inna od poprzednich, ale w tym wypadku to nie tylko to. Trzymam kciuki, żebyście się bardzo miło swoimi wynikami zaskoczyli I dla kolejnych maturzystów żeby to całe CKE zrozumiało, że żeby wypuścić taką maturę, trzeba najpierw zmienić sposób nauczania w szkołach - nie wystarczy wykuć lub nauczyć się samej teorii, ale ma być dużo praktyki i problematycznego podejścia do nauk ścisłych.
Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: peja »

A w ogóle widzę że nikt nie wspomina o zadaniu nr 10 a moim zdaniem też trudne było tzn. wiedziałem ogólnie o co chodzi, ale nie potrafiłem tego ładnie w słowa ubrać i ostatecznie takich głupot tam nawaliłem, że pewnie 2 punkty poszły
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: miniu »

nie bo ogólnie pytałam sie o moje odpowiedzi a ja napisałam słowo fermentacja (bez alkoholowa) ale rozpisałam to
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: miniu »

aha ale powiedziała mi że to trzeba było rozpisać żeby był ciag przyczynowo skutkowy tak jakby
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: stellar »

Ja na razie załamana jestem Od 3 lat robiłam wszystko co w mojej mocy żeby dostać się na medycynę, kupowałam książki, robiłam tony testów, a po tej maturze po prostu zwątpiłam w cokolwiek.
Słyszałam wprawdzie opinie kilku osób, że progi mogą być ciut niższe, ale wiem że zaraz rzucą się roczniki wcześniejsze i będę mogła powiedzieć au revoir moim planom na wum /
Podobno matura to bzdura, ale za to bzdura, która potrafi spartaczyć humor i nadzieje
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: miniu »

a podobno może być jeszcze trudniej. przez to że nie ma już przedmiotów obowiązkowych do wyboru jeden - wszystkie jako dodatkowe są. i teraz uczelnie medyczne se zarządały podniesienie progu.
Awatar użytkownika
laura_szatko
Posty: 140
Rejestracja: 3 mar 2010, o 12:37

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: laura_szatko »

Ciekawe jaką teraz chemie walną, ale można się spodziewać kosmosu: D
delan0ue
Posty: 151
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 16:39

Re: Matura z biologii R 2010 (opinie, komentarze, klucz, zestaw)

Post autor: delan0ue »

laura_szatko pisze:Ciekawe jaką teraz chemie walną, ale można się spodziewać kosmosu: D
żebyś wiedziała. moja chemiczka która jest egzaminatorką i była w kwietniu na szkoleniu powiedziała zebysmy sie raczej nie spodziewali łatwej chemii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości