Jaką rasę mam wybrać?

fasolka101
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 17:30

Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: fasolka101 »

Cześć ! mam problem Niedługo przeprowadzam się do domku jednorodzinnego. Proszę o radę jakiego psa mam wybrać
Chciałabym żeby ten pies był duży coś w stylu Owczarka niemieckiego.
I żeby ten pies nie kosztował więcej niż 5 000 tysięcy fajnie by było. Z góry dzięki
_Jenny_
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2010, o 15:40

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: _Jenny_ »

Wspaniałymi rasami są oczywiście: Dog niemiecki, Nowofunland, Bernardyn, Bokser, Dobermann, Golden Retriever, Labrador, Rottweiler, Seter angielski, Wyżeł niemiecki, Wyżeł weimarski, Owczarek niemiecki. No oczywiście możesz też pomyśleć nad tym, czy nie wziąć jakiegoś psa ze schroniska.
ilikebiology
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2010, o 17:45

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: ilikebiology »

wybierając psa w pierwszej kolejności nie patrz na jego wygląd to podstawowy błąd jaki ludzie popełniają.
napisz najpierw o trybie jaki ty prowadzisz . np ile czasu jesteś w stanie poświęcić psu, ważne też jest czy w rodzinie są osoby starsze lub małe dzieci itp .
_Jenny_ pisze: Dobermann, rottweiler
psy tej rasy nie polecam dla początkujących a ty domyślam się że takim jesteś , że to ma być twój 1 pies.
fasolka101
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 17:30

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: fasolka101 »

No więc ogólnie to miałabym dużo czasu dla psa.
Spacery conajmniej 3 razy dziennie to nie problem .
Więc .
fasolka101
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 17:30

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: fasolka101 »

A małych dzieci nie ma .
I osó starszych też nie .
_Jenny_
Posty: 11
Rejestracja: 1 maja 2010, o 15:40

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: _Jenny_ »

Najlepiej wejdź na tą stronke to dowiesz się jaki pies będzie dla Ciebie najlepszy
ilikebiology
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2010, o 17:45

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: ilikebiology »

To jeszcze jedno pytanie : pies ma być z długą czy krótką sierścią ?
fasolka101
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 17:30

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: fasolka101 »

Wolałabym z krótką .
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: malwka »

Niestety test, do którego podano linka jest zupełnie nie miarodajny. Nie ma co się na nim opierać.
Przede wszystkim odpowiedz sobie (możesz i nam - wtedy coś wykombinujemy ) na kilka pytań:

Ile czasu jesteś w stanie spędzić z psem na spacerach
Czy pies będzie mieszkał w domu czy w kojcu
Czy wolałabyś psa aktywnego z którym mogłabyś biegać, uprawiać sport czy nie
Czy oczekujesz od psa tego, że będzie chętnie się uczył, że będziesz mogła nauczyć go wielu sztuczek, komend czy niekoniecznie
Z reguły stróża swojego terenu czy łagodnego ciapciaka, a może przyjacielskiego, ale ostrożnego wobec obcych?
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: Dzida »

Też trzeba postawić pytanie ile będziesz mogła przeznaczyć funduszy na jego pielęgnacje i żywienie.

Bowiem jest dość spora różnica między nowofundlandem, dogiem, wyżem weimarskim a bernardynem.
fasolka101
Posty: 9
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 17:30

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: fasolka101 »

No, mogłabym wychodzić 3 razy dziennie ( jeden spacer dłuższy), pies mieszkałby na dworze w kojcu. Wolałabym aktywnego psa, który potrafi się nauczyć komend itp. Chciałabym żeby mój pies był nawet łagodny ,ale nie ufny wobec obcych.
A co do pieniędzy to wydam tyle ile będzie trzeba .
Myślałam o Rottweilerze, ale nie wiem .
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: malwka »

Hm. no właśnie. przychodzi mi do głowy kilka ras, ale nie sądzę, żeby nadawały się dla początkującego właściciela psów. Niektórzy trzymają owczarki niemieckie na dworze, w sumie mają gruby podszerstek, no ale trzeba dużo z nimi pracować, żeby się w kojcu nie zanudziły. Psy kojcowe powinny spędzać z właścicielem tak dużo czasu jak się tylko da. Przychodzi mi do głowy również owczarek podhalański.
Mówisz, że wolałabyś psa z krótką sierścią - pamiętaj jednak, że zima w Polsce jest często sroga i długa (jak w tym roku ).Taki pies może często chorować, a koszty leczenia będą spore
ddvil
Posty: 54
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 23:16

Re: Jaką rasę mam wybrać?

Post autor: ddvil »

juz mialem napisac ze Tosa Inu - ale to zdecydownie nie pies do kojca i 3 razy dziennie spacer z nim to o 3 razy za duzo one po 15 minutach padaj i sie nie poruszaja)
Charakter maja nieziemski i szybko sie ucza, na innych ludzie nie zwracaja uwagi, niestety jest to rasa od zawsze prowadzona do walk psow wiec ciezko zsocjalizowac z innymi psiakami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości