Gdzie mam szanse? Studia

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
hathaway
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2009, o 17:08

Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: hathaway »

Siema. chciałem was zapytać gdzie mogę studiować z moimi wynikami biologia rozsz 58 chemia rozsz 48, o uniwersytetach mogę zapomnieć? Orientujecie się w temacie ? byłbym bardzo wdzięczny za pomoc gdyż nie chce przesiedzieć następnego roku w domu.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Biochejter »

hathaway pisze:Siema. chciałem was zapytać gdzie mogę studiować z moimi wynikami biologia rozsz 58 chemia rozsz 48, o uniwersytetach mogę zapomnieć?
Ale co chcesz studiować? Jeśli ma to być chemia, biologia, ogrodnictwo, pielęgniarstwo, czy inne zdrowie publiczne itp to wezmą Cię z otwartymi rękami.
hathaway
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2009, o 17:08

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: hathaway »

a jeśli chodzi o farmacje i biotechnologie? orientujecie się?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Biochejter »

hathaway pisze:a jeśli chodzi o farmacje
Na farmacje rok temu były takie progi
więc o stacjonarnych nie ma co z wynikiem 106 pktów marzyć, ale na niektóre niestacjonarne dało by radę jak widać po progach punktowych - bo w tym przypadku od ilości punktów ważniejsza jest zasobność portfela
hathaway pisze:i biotechnologie? orientujecie się?
Zależy od uczelni, na jakąś mniej obleganą byś się pewnie dostał. Przykładowo Akademia w Częstochowie brała każdego jak leci czasem na biotech.
Awatar użytkownika
tusiulka
Posty: 475
Rejestracja: 25 lip 2008, o 17:28

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: tusiulka »

Na mojej uczelni w tym roku otwierają biotechnologię. Więc pewnie nie bedzie zbyt wielu chętnych.
Laguna
Posty: 8
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:48

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Laguna »

O. na farmacje, na niestacjonarne. są dosyc niskie progi. Swoje wyniki szacuje na ok. 55-60 biologia i 60% chemia. więc mialabym szanse dostania się A ja juz mialam szukac naprawdę marnych kierunkow. Na jakie kierunki moglabym dostac się w systemie studiow stacjonarnych? Czy inżynieria biomedyczna, albo analityka medyczna wchodzą w grę. czy muszę raczej zadowolic się biologią, chemią, ratownictwem itp. Proszę o pomoc. Dodam, że matematyka podstawowa poszla mi całkiem dobrze (myślę, że ok. 85-95%). Biotechnologia to chyba tez odległe marzenia. Proszę o pomoc.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Arnold »

Analityka to raczej cięzko natomiast na inżynierię biomedyczną myślę że masz szanse.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Usagi_Tsukino »

Zależy gdzie na tą inżynierię biomedyczną, jak na AGH to jeśli nie zdawałaś rozsz angielskiego i nie zdałaś go dobrze, to z takim wynikiem niestety raczej marnie.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Gekon »

hathawayChemia podstawowa i stosowana -UMCS, Biologia chyba też
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Fasberg »

Ja się dostałem na AGH wydział MSIB z pdst ang tyle że chemie miałem lepiej napisaną Może na biotechnologie by się dało, ale ogólnie rzecz biorąc, Kraków odpada, bo tam większość chce i najtrudniej się dostać no chyba, ze niestacjonarne albo najmniej popularne kierunki.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: Usagi_Tsukino »

Adrian, ja to napisałam właśnie w odniesieniu do jego wyniku z chemii i biologii:)
jabadabadu
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2010, o 22:21

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: jabadabadu »

wie ktoś może czy mam szanse dostać się na biotechnologie na UP w Poznaniu jesli zdawałam podstawową biologie i matme?
beata09
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:33

Re: Gdzie mam szanse? Studia

Post autor: beata09 »

Na politechnikę krakowską na inżynierię biomedyczną z drugiej listy przyjmowali jak ludzie mieli po około 56% z biol chyba z tego co wiem tylko studia ciężkie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości