Ja teŻ mam pytanie... :(

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ola16

Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: Ola16 »

Jestem na biol-chem-fizie Fiza idzie mi całkiem nieźle. :P Biola i chemia teŻ. Mamuśka sapie po wywaidówce Że mam same 3 np. z histy czy jakiegoś woku (bleee) . Czy na AM liczy się swiadectwo Co prawda jestem dopiero w 1klasie no ale. :P Poza tym. jak to jest?! Mój rocznik zdaje juŻ maturke z matmy obowiązkowo. ale słyszałam Że na AM biorą tylko punkty z chemi bioli i fizy. To prawda? Bo np. z anglika fatalnie mi idzie :P
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: mario425 »

Tak, na chwilę obecną AM biorą pod uwagę TYLKO wyniki maturalne z biologii, chemii, fizyki (w Poznaniu biologia oraz fizyka lub chemia coś mi sie obiło o uszy, że chyba AM w Warszawie też zamierza coś takiego zrobić). Także nie przejmuj się ocenami z innych przedmiotów i skup się najbardziej na tym, co Cię interesuje najbardziej,
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: Anex »

W Wawie wymyslili w tym roku fize na podstawie ciekawe czy wyjdzie im na dobre. Jeszcze co do Poznania w wyjątkowych przypadkach biorą pod uwage średnia, ale jak jest to granica przyjęcia i jest za dużo chętnych. Generalnie sama matura, a raczej punkty z poziomów rozszerzonych z trzech przedmiotow biologii, chemii i fizyki.
Olka16

hmm.... :)

Post autor: Olka16 »

No to super :) Ale moja mamuśka chce Żebym szła do Bydgoszczy bo mamy tam rodzinke. Jak tam jest? Warto? No i jeszcze jedno. Jestem wolontariuszką w PCK i CARITASIE. Ale słyszałam Że moŻna się starać w liceum o jakieś praktyki w szpitalu. Jak to zrobić? I czy w ogóle jest to moŻliwe?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: Anex »

Ja słyszałam o liceach gdzie normalnie są w drugiej klasie praktyki w szpitalu, ale tak samemu to nie wiem. Z kolei te praktyki nie są za przyjemne.
Olka16

??

Post autor: Olka16 »

Dlaczego Jak na razie opiekuję się w piątki niepełnosprawną umysłowo i fizycznie Natalką i dzieciakami ze świetlicy socjaterapeutycznej w czwartki. W weekendy robie certyfikat PP. I mam z tego duŻo radochy :) Serio jakoś sprawia mi to przyjemność :) Polecam :P
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: vegul »

no to idz na pielegniarstwo.

pzdr
speranza3
Posty: 30
Rejestracja: 3 lis 2006, o 11:56

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: speranza3 »

Pielęgniarstwo
jest dla osób, które wiedzą że nie mają szansy dostać się na AM

podziwiam pielęgniarki i jeśli nie dostanę się na ratownictwo sama pójdę na pielęgniarstwo ale zawsze lepiej być kimś wyższym a innych mieć pod sobą niż na odwrót
Lola:)
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2006, o 21:26

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: Lola:) »

Mhm Speranza3 zgadzam się z tobą. A zresztą. Taka pielęgniarka to nic nie może zrobić. Tylko zastrzyki A ja nie zamierzam sprzątac i myć ludzi przez całe zycie.
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: jaa ;) »

Hej! a wiecie moze w ktorych liceach sa te praktyki w szpitalach dlaczego nie sa zbyt przyjemne? Co do AM w poznaniu jesli bedziesz miala np. z rozszerzonej biol-chem 166 i srednia 5,12 to jestes przyjeta! srednia 4,5 i 180 z maturki tez jestes przyjeta (na takiej zasadzie przyjmuja) patrza na mature z czesci rozszerzonej gdy np. kilka osob ma tak samo patrza na srednia! wtedy dostaje sie ten z lepsza srednia ocen.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: Anex »

Np Słowacki w Kielcach, a nie są zbyt przyjemne bo słyszałam, że się robi za salową i poprostu makabryczne widoki jak dla 17latków
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: vegul »

jaa ) pisze:Hej! a wiecie moze w ktorych liceach sa te praktyki w szpitalach dlaczego nie sa zbyt przyjemne? Co do AM w poznaniu jesli bedziesz miala np. z rozszerzonej biol-chem 166 i srednia 5,12 to jestes przyjeta! srednia 4,5 i 180 z maturki tez jestes przyjeta (na takiej zasadzie przyjmuja) patrza na mature z czesci rozszerzonej gdy np. kilka osob ma tak samo patrza na srednia! wtedy dostaje sie ten z lepsza srednia ocen.

no okey a jak mam z matury 170 a srednia 3,7 (dobre liceum i niechec do przedmiotow humanistycznych )

pzdr
jaa ;)

Re: Ja teŻ mam pytanie... :(

Post autor: jaa ;) »

hmm mosialbys sobie to jakos obliczyc wiem ze panie w dziekanacie robily to w jakis dziwny sposob.prog to 166 matura rozszerzony biol i chem lub fiz i do tego 5.12srednia ocen!
Jaeden z moich kolegow mial srednia 4,5 i ponad 180 p z mtury i sie dostal wiem ze jeden puntk i by go nie przyjeli (tylko nie pamietam ile dokladnie mial tych pkt)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 80 gości