zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mura
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 11:53

zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: mura »

cześć wszystkim!
Jestem uczennicą tegorocznej klasy maturalnej i mimo,że chodzę do klasy o profilu humanistycznym zdecydowałam się że spróbuje zdawać biologie.
Myśląc o studiach zainteresował mnie kierunek na akademiach medycznych,a dokładniej zdrowie publiczne.Proszę napiszcie coś więcej o tych studiach,czy fajny kierunek,co potem można robić.
Drugim kierunkem o którym zaczęłam myśleć i o którym chciałabym się od was coś więcej dowiedzieć jest fizjoterapia.Nie za bardzo wiem jednak na co się zdecydować:(
Najgorsze jest to,że w tym roku nie mam już w szkole lekcji biologii,więc muszę się sama przygotowywać do matury.Zamierzam zdawać maturę podstawową z biologii,bo wiem,że nie za bardzo mam szanse dobrze przygotować się na rozszerzoną samodzielnie,zwłaszcza że w poprzednich 2 latach nauki w szkole była biologia realizowana na poziomie podstawowym.Tylko czy to wystarczyMyslałam by zdawać jeszcze WOS rozszerzonyNie wiecie gdzie,to znaczy które uczelnie biorą pod uwagę wyniki z matury z biologii podstawowej
speranza3
Posty: 30
Rejestracja: 3 lis 2006, o 11:56

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: speranza3 »

Na Zdrowiu publicznym biologia podstawowa wystarcza.
Jak z fizjoterapią nie wiem.
I jeszcze dietetyka także.
Jeśli chodzi o zdrowie publiczne t ozobacz tu
wprawdzie pisze tam tylko o jednej specjalizacji, ale warunki rekrutacji są podobne.

p.s nie martw się też jestem w humanie i zdaję biologię
wprawdzie rozszerzoną ale nie wiem czy mi się to opłaca więc może zmienię.
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: jaa ;) »

wiele o tych kierunkach mozesz sie dowiedziec na stronach Akademii Medycznych rekrutacja, opis studiow itd Fizjoterapia dosc fajne studia! NA AMP jest fizjoterapia oraz zdrowie publiczne na WNoZ. Studia Dzienne, Zaoczne

1.Kandydaci legitymujący się tzw.starą maturą składają testowy egzamin wstępny z biologii składający się z 80 pytań. Za prawidłową odpowiedź na każde pytanie przyznawany jest jeden punkt. Test przygotuje CEM.
2.Kandydaci legitymujący się tzw.nową maturą zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego z biologii - na poziomie rozszerzonym oraz z języka obcego na poziomie podstawowym w części pisemnej. Do punktacji kwalifikującej do przyjęcia na studia z biologii wliczany będzie tylko wynik egzaminu maturalnego zapisany w arkuszu II (poziom rozszerzony) na świadectwie dojrzałości, z języka obcego wliczany będzie tylko wynik egzaminu maturalnego w części pisemnej.

1.Zdrowie Publiczne - studia dzienne i zaoczne a)Od kandydatów wymagany jest dyplom licencjata zdrowia publicznego b)Obowiązuje egzamin testowy z przedmiotów kierunkowych
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: hmmtt »

jaa , to są chyba stare info. Sprawa teraz wygląda w ten sposób:
Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą” zobowiązani są:
wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym.

Do punktacji kwalifikującej do przyjęcia na studia z biologii wliczany będzie tylko wynik egzaminu maturalnego zapisany w arkuszu II /poziom rozszerzony/ na świadectwie dojrzałości.
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: jaa ;) »

ajj skoro to bledne info to sorry ale przynajmniej takie znalam
Iza

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: Iza »

cześć :)

Jestem tegoroczną maturzystką i równieŻ mam dylemat. Waham się między psycholgią a dietetyką na AM. juz sama nie wiem. Te dwa kierunki wydają mi się równie intersujące, nie wiem tylko na którym bardziej się sprawdzę i po którym bede miala wieksze mozliwości pracy.
Zdaje na maturze biologię, historię - PR oraz chemię PP :) i dodam tylko, Że teŻ jestem w klasie humanistycznej ) na początku tego roku stwierdzilam, Że chcialbym jednak studiować medycynę, ale było za poźno trochę i tylko chemię sobie dopislaam poźniej, bo stwierdzilam Że wiecej moge nie dac rady.
MoŻecie mi coś doradzić? Moze ktoś z Was studiuje te kierunki? Moze macie znajomych :) Słyszalam o dość duzym bezrobociu wśrod psycholgow, ale nie jestem pewna tez co do dietetyki. A moze tak rok przerwy i probowac za rok na lekarski?


Z gory dzieki :)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: tin »

Obawiam sie że z takim zestawem maturalnym na Am możesz sie nie dostać.
Mictlan
Posty: 10
Rejestracja: 7 lut 2007, o 10:36

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: Mictlan »

speranza3 pisze:Na Zdrowiu publicznym biologia podstawowa wystarcza.
Może i wystarcza ale zapewne nie sama. Startowałem na zdrowie publiczne US z maturą rozszerzoną z biologii, językiem polskim na podstawowym poziomie oraz z językiem niemieckim na poziomie rozszerzonym.
Do tego doszły oceny z przedmiotów i za fakultety.
Nie udało się. Trzeba mieć szczęście. Taka jest moja opinia.
Natomiast teraz studiuję akwakulturę i ekoturystykę i tam przyjęli mnie bez problemu, może dlatego, że to AR Szczecin ]
hexa-brown

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: hexa-brown »

studiuje promocje zdrowia mam zaamiar zdawac do poznania na uzupełniające ze zdrowia publicznego jak wyglada egz w praktyce, jest cięzko jakie przykladowe pytania moga sie pojawic
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

zdrowie publiczne

Post autor: Anex »

Tak sobie czytam wykaz kierunków na Akademiach medycznych i ciekawi mnie fakt, że jest kierunek zdrowie publiczne z poszczególnymi specjalnościamii np ratownictwo medyczne, higiena dentystyczna oraz poszczególne kierunki ratownictwo medyczne, higiena dentystyczna. Czy ktoś wie na czym polega różnica albo dlaczego tak jest?
madzia159
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2007, o 16:05

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: madzia159 »

zadawałam juz to pytanie jakie zakres wiedzy obejmuje egzamin na zdrowie publiczne na studia uzupelniajce
Lila
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2007, o 18:31

Re: zdrowie publiczne- jak to naprawde wyglada i czy warto?

Post autor: Lila »

Witam! Przeglądając kierunki studiów bardzo zainteresowało mnie zdrowie publiczne o specjalności epidemiologia z biostatystyką.Chciałabym coś więcej o tym kierunku wiedzieć m.in.:czy łatwo o pracę i czy jest dobrze płatna oraz czy jest zapotrzebowanie na ten zawód, co mogłabym po tym kierunku robić? Jeszcze ciekawi mnie chemia medyczna ale nie jestem pewna co do niej nie mogę się jeszcze zdecydować. Byłabym wdzięczna za pomoc pozdro:)
Kathy_K2
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 19:22

zdrowie publiczne

Post autor: Kathy_K2 »

witam! jestem w 3 klasie liceum i zastanawiam sie nad wyborem srudiów. Jestem w liceum o kierunku biol-chem, ale zabardzo nie idzie mi ta nauka tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym wiec postanowiłam ze zdam biole na podstawie i chciałabym isc na zdrowie publiczne. Chciałabym jeszcze zdawac wos rozszerzony. Powiedzcie mi gdzie mozna studiowac zdrowie publiczne w Krakowie oprócz UJ? Prosze o szybka odpowiedz! z góry THX!:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości