Mam pytanie dotyczące człowieka

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Jocelynes
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2010, o 18:44

Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: Jocelynes »

Witam:)
Jestem tu nowa i jeszcze nie potrafię się dobrze orientować w tych wszystkich wątkach na forum, więc założyłam nowy:)
Otóż mam dość dziwne pytanie, mianowicie słyszałam, że najmłodszy syn z rodzeństwa(w tym przypadku rodzeństwa w sensie- braci) jest najbardziej zniewieściały że tak powiem) i jest to związane chyba z jakimś hormonem, ale nie pamiętam dokładnie:) jest coś takiego możliwe? Czy to w ogóle jest prawda?)

Jeżeli wiecie coś na ten temat to proszę napiszcie, bo ta myśl będzie mi spędzała sen z powiek)
Arkuos
Posty: 315
Rejestracja: 31 sty 2010, o 04:07

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: Arkuos »

A jak się nagle urodzi następny syn nieplanowany, to ten poprzedni wyzdrowieje Może to być uwarunkowane społecznie, ale w żaden sposób z genetycznego punktu widzenia.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: yeast »

Może chodzi o to, że jest najbardziej rozpuszczony przez babcie, ciocie i inne kobiety, bo to takie słodkie maleństwoP? Jeśli jest w tym jakaś prawda, to wyłącznie kulturowo-społeczna.
Jocelynes
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2010, o 18:44

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: Jocelynes »

Dzięki wielkie za odpowiedź:)
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: Jakusz »

Kwestia jest bardziej skomplikowana i nie dotyczy zniewieściałości".
Istnieje teoria, że kolejny potomek męski pojawiający się w jednej rodzinie, ma większe prawdopodobieństwo uplasowania się trochę wyżej w skali Kinseya. Oznacza to, że występuje większe prawdopodobieństwo, że orientacja tej osoby będzie homoseksualna.

Czy teoria jest prawdziwa - nie wiem, ale raczej gejów jest tak samo dużo wśród jedynaków jak i tych mężczyzn/chłopaków, którzy posiadają starszych braci.
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: danko »

Jakoś teoria Kinseya nie przemawia do mnie. Nie jestem biologiem ani seksuologiem ale jego badania są dla mnie mało wiarygodne. Raczej przychyliłbym się do tego co pisze yeast.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: Jakusz »

Ale ja nie przedstawiałem teorii Kinseya, bo ona dotyczy czegoś innego, a mianowicie skali orientacji seksualnej", a inną tezę odnoszącą się do kolejnych męskich potomków tej samej pary.

Akurat skala Kinseya (czy też idea, którą niesie) jest dość logiczna, bo kwestia orientacji seksualnej nie jest zero-jedynkowa.
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: danko »

Napisałeś:
Czy teoria jest prawdziwa - nie wiem, ale raczej gejów jest tak samo dużo wśród jedynaków jak i tych mężczyzn/chłopaków, którzy posiadają starszych braci.
Do tego się odniosłem wiedząc jednocześnie o dość kontrowersyjnych metodach badawczych tego pana (Kinseya). Jest to oczywiście moje skromne zdanie. Ogólnie to jestem elektrykiem i nie wiele jest naukowości w moim poglądzie na tą sprawę.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: yeast »

Akurat skala Kinseya (czy też idea, którą niesie) jest dość logiczna, bo kwestia orientacji seksualnej nie jest zero-jedynkowa.
To nie jest jedyna teoria, ktora tlumaczy ta nie-zerojedynowosc a moim zdaniem jest lekko naciagana.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: Dopamina »

Z tego co mi wiadomo to przyczyn jak i teorii jest wiele i jednoznacznie trudno cokolwiek stwierdzić. Zastanawia mnie jedno jak to wygląda z punktu widzenia ewolucjonizmu bo przecież osobniki homoseksualne z reguły nie posiadają potomstwa.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Mam pytanie dotyczące człowieka

Post autor: yeast »

Coz, u roznych zwierzat teza wystepuja spolecznie osobniki nierozmnazajace sie, ktore przyczyniaja sie do sukcesu rozrodczego swojego rodzenstwa. Ale to czysta spekulacjaP.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości