Co to za ptak?

Dejo
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 13:47

Co to za ptak?

Post autor: Dejo »

Zaobserwowałem pewną kolonie ptaków(było to w sierpniu), które dużo czasu przesiadywały na Wierzbie szarej która rośnie nad stawem(jest tam torfowisko, które jest okresowo zalewane). Zaiteresowało mnie to, że te ptaki odcinały liście znajdujące się w środku krzewu, a te wierzchnie pozostawiały. Tylko po co? Doszedłem do wniosku, że to po to aby ułatwić manewrowanie wewnątrz krzewu, lub służy jako osłona przed drapieżnikami albo osłona przed upałem. Najgorsze jest to, że nigdzie nie mogę się dowiedzieć co to za ptak. Jest z wyglądu podobny trochę do sikorki i jest niewiele większy od wróbla.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Co to za ptak?

Post autor: Mili »

a może jakieś konkretniejsze informacje podasz? jakie ubarwienie? podobny do sikorki - ale jakiej? jaki to region Polski, jak duża była kolonia itp.
Dejo
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 13:47

Re: Co to za ptak?

Post autor: Dejo »

Kolonia znajdowała się 3 km od Włodawy która leży nad rzeką Bug. Jest to wschód Polski. Na oko znajdowało się tam jakieś 10 do 15 osobników. Jest to ptak podobny do Sikorki bogatki, ale bez czarnej główki i o bardziej szarym zabarwieniu, a i żółty brzyszek był tak jakby wyblakły.

[ Dodano: Pią Gru 08, 2006 13:52 ]
proszę o zamknięcie tematu
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości