Wybór kierunku studiów przyrodniczych

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Charlize91 »

ja spodziewam się podobnych wyników co ciocia i liczę, że na analitykę przyjmą 150. W tamtym roku byśmy się załapały, a przewidują że progi spadną.
Awatar użytkownika
jucha91
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2010, o 13:16

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: jucha91 »

Jestem załamana szczerze mówiąc Myślałam, że po biol-chemie jest nieco więcej możliwości niż medycyna
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Prins »

Ratownictwo medyczne, ochrona środowiska, rolnictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, chemia towarowa, architektura krajobrazu, kosmetologia, Pielęgniarstwo, biotechnologia, inżynieria materiałowa, psychologia, socjologia, inżynieria biomedyczna, technologia chemiczna, inżynieria środowiska, mikrobiologia, chemia lub biologia zwykła lub nauczycielska, razem lub osobno.

A to dopiero początek.
I pamiętaj że możesz też startować na kierunki całkiem nie związane ze zdawaną maturą. (Filozofia, zarządzanie etc.)

Masz tu stronę: tropicielmaturzysty.pl i szukaj do woli
nie zapomnij zaznaczyć rodzaju szkoły (uniwesytet/techniczny/PWSZ)
Awatar użytkownika
jucha91
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2010, o 13:16

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: jucha91 »

Wiem Chciałabym pójść na tą biologię, ale nie wiem, czy to nie będzie najgorsza decyzja
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Collo »

jucha91 pisze:Jestem załamana szczerze mówiąc Myślałam, że po biol-chemie jest nieco więcej możliwości niż medycyna
Tu masz listę kierunków związanych z biologią i chemią:

Medyczne:

* analityka medyczna
* dietetyka
* elektroradiologia
* farmacja
* fizjoterapia
* fizyka medyczna
* higiena dentystyczna
* inżynieria biomedyczna
* inżynieria dentystyczna
* kierunek lekarski
* kierunek lekarsko-dentystyczny
* kosmetologia
* pielęgniarstwo
* położnictwo
* ratownictwo medyczne
* techniki dentystyczne
* weterynaria
* zdrowie publiczne

Politechniczne i Uniwersyteckie:

* biotechnologia
* technologia chemiczna
* chemia
* biologia
* ochrona środowiska
* bioinformatyka i biologia systemów
* mikrobiologia
* oceanografia
* zootechnika

Jeżeli nie pasuje ci biologia możesz zastanowić się nad jednym z powyższych kierunków
Awatar użytkownika
jucha91
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2010, o 13:16

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: jucha91 »

Niektóre z tych kierunków są nieosiągalne
Nie pozostaje chyba nic innego jak poprawić maturę i próbować na weta

A na jakim kierunku najlepiej by mnie przygotowali do matury?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: Korczaszko »

2 lata temu też rozglądałam się za kierunkiem awaryjnym. Teraz wydaje mi się, że lepiej zostać w domu uczyć się, pracować i oszczędzać. W rok na pewno uzbiera się kasę przynajmniej na 1 rok wieczorowej i już będzie się na swoim wymarzonym kierunku i dalej będzie można walczyć o poprawę matury.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: ciocia »

Charlize91, tacy ludzie jak Ty przywracają mi wiarę w przyszłość . Obyś miała rację, obyś miała.
Awatar użytkownika
m_ichalina
Posty: 129
Rejestracja: 24 maja 2010, o 11:51

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: m_ichalina »

ja na twoim miejscu z tych kierunków co wymieniłaś wybrałabym biologię. Jeżeli bardzo mocno zależy ci na weterynarii, to poprawisz za rok maturę , a ten rok na bioli aby tylko przetrwać. Nie wiadomo, może coś ci się przydac potem. Ja mam zamiar wybrać technologie chem jak coś na rok.
groszek.
Posty: 47
Rejestracja: 16 lip 2009, o 16:33

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: groszek. »

a co bardziej polecacie? politechnike czy może uniwerek? może ktos przedtsawic racjonalne argumenty
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Pomocy! Wybór kierunku.

Post autor: agape »

zdecydowanie odradzam biologię. dużo nauki. zbyt dużo nauki, żeby pogodzić ją z przygotowaniami do matury.
nie wiem czy taki program jest na każdej uczelni, ale na UP w Poznaniu na pierwszym roku biologii jest matma, chemia, botanika, zoologia i inne.
także jest się czego uczyć. zoologia i botanika - dużo do nauki na pamięc. i to są to rzeczy, ktore raczej nie przydadzą się na maturze.
poza tym, na studiach może się częstokroć okazać, że ksiązki ze szkoły średniej sąprzekłamane i trzeba się będzie uczyć nowej prawdy o biologii. a to zdecydowanie zaszkodzi Waszej maturze. prawda prawdą a matura maturą


ogólnie jesli ktoś chce jednak przez ten rok coś studiować - polecam uczelnie przyrodnicze/rolnicze. nie jest jakoś bardzo trudno. z tym, ze nie na każdym kierunku. Biologii, biotechnologii, kierunków inżynierskich nie polecam, bo nie poradzicie sobie z dobrym przygotowaniem do matury.
chyba najlepiej jakiś nietrudny licencjacki.



możecie uznać tę wypowiedź za wiarygodną, bo znam wiele osób z biologii, które wybierając biologię chciały pomoc swojemu poprawianiu matury i żałują.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości