Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Mam pytanie: gdzie najlepiej studiować biotechnologię? Jestem tegorocznym maturzystą (zdawałem biologię i chemię na rozszerzeniu) mam obecnie dylemat przed wyborem kierunków i uczelni (drzwi otwarte tego nie naprawiły ).
Myślałem o biotechnologi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza lub Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu albo Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Wśród innych kierunków są bioinformatyka na UAM i Inżynieria Medyczna w CM w Bydgoszczy(o ile otworzą? ) lub farmacja (zobaczymy. ).
Napiszcie: gdzie waszym zdaniem najlepiej studiować, gdzie jest jaki poziom i najlepsze warunki? Skomentujcie uczelnie.
P.s. Wybrałem takie kierunki ponieważ są bliskie moim zainteresowanią . (Podajcie też spodziewane progi)
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Piszcie co o tym sądzicie, może ktoś studiuje na tych uczelniach.
nbartoszek
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2010, o 17:27

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: nbartoszek »

Ja też w tym roku zdawałam maturę. Rozszerzenia z biologii i chemii nie poszły tak jak bym tego chciała, więc z weterynarią trzeba się chyba pożegnać. Ale może ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o agroturystyce? O ile wiem, to na Uniwersytecie Przyrodniczym jest dopiero od roku, a doszły mnie słuchy, że już nie ma być na nią rekrutacji. wiecie coś o tym?
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Zerowe zainteresowanie tym tematem.
el_loko
Posty: 9
Rejestracja: 4 lip 2009, o 12:20

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: el_loko »

Ja studiuje na I rok biotecha na UAMie. Generlnie nie jest zle, czasami są trudniejsze chwile ale przy odrobinie wysilku mozna spokojnie wytrzymać. Urzadzenia i same cw. sa calkiem spoko.
Justi
Posty: 20
Rejestracja: 23 lip 2009, o 14:28

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Justi »

A ja sie radze zastanowic czy na pewno chcecie to robic studentka biotechnologii
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Chwalicie sobie ten kierunek, czy raczej nie?
Co do cięższych chwil to raczej są one wszędzie, na każdej uczelni i na każdym kierunku.
Zawsze interesowałem się biotechnologią, ale też nigdy nie rezygnowałem z innych zainteresowań, które były bardzo pokrewne np:biologia, chemia, fizyka i matma, może przez to mam obecnie mały kłopot z wyborem kierunku.
Może jest ktoś kto studiuje biotechnologie na UP i trochę opowie o swoim wyborze.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Nitka »

Też mam dylemat jeśli chodzi o biotech - UAM albo UP. Na UAM mają dużo mniej godzin w porównaniu do UP no i UP daje tytuł inżyniera, a to fajna sprawa. Opinie są różne o tych dwóch uczelniach, ciężka decyzja
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Nitka masz zupełną rację. Porównując te dwie uczelnie (UP i UAM) to UP wychodzi lepiej. Mam jeszcze obawę, że na UP stawia się bardziej na biotechnologie rolniczą a inne gałęzie tego kierunku się omija albo jest o nich mało. Ktoś rozwieje moje wątpliwości?
***Może się spotkamy!?
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Nitka »

Też się tego obawiam, ale słyszałam o osobach, które studiując na UP pisały pracę związaną z tymi właśnie innymi gałęziami. Wątpię, żeby tak bardzo się je omijało, a jeśli ktoś naprawdę się tym interesuje, to nie przeszkodzi mu zbytnio, że na zajęciach jest mało na ten temat. Ja już sama nie wiem co lepsze
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Decyzja jest trudna.
Dodatkowo jestem zainteresowany inżynierią biomedyczną, ale raczej nie.
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Kto studiuje w CM umk medycynę? Jakie były progi punktowe? Jak się ogólnie tam studiuje?
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: Biotechnologia gdzie najlepiej studiować?

Post autor: Darek_K »

Nikt więcej nie napisał.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość