...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
searafina
Posty: 117
Rejestracja: 2 maja 2006, o 08:10

...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: searafina »

Pisze z takim zapytaniem jak w temacie i chcialabym poznac Waszą opinię.
zasatanawiam sie nad tym , bo ostatnio siedzac w poczekalni do chirurga dentystycznego przysluchiwalam sie rozmowie dwoch kobiet , ktore dyskutowały wlasnie na temat dentystów i doszly do wniosku, ze jednak mezczyzni sa lepsi w tym zawodzie.hmm.pomyslalam sobie, ze oczywiscie kompletne bzdury gadają, ale potem siedzac juz na fotelu w gabinecie i widzac (czujac) z jaką ogromna siłą lekarz staral sie mi usunac ząb i jakie mial problemy, to pomyslalam sobie że jak on dobrze zbudowanychłop tak sie meczyl, to co dopiero jak mialaby to byc kobieta.ktora na pewno nie jest tak silna jak mezczyzna i naszly mnie wlasnie pewne watpliwosci

Co wy o tym sadzicie

Pozdr.
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: doktor »

Głupie pytanie , na które już udzielałem odpowiedzi.
Są silni mężczyźni i słabe kobiety i vice versa.
Ale tu sie liczy inteligencja, wiedza oraz spryt. Zdecydowanie wygrywa nad siłą.
Znam bardzo dobre dentystki i kiepskich dentystów.
catmen
Posty: 110
Rejestracja: 13 lis 2007, o 09:36

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: catmen »

Ja osobiście wolę kobiety i od zawsze lepiej sie czułem na fotelu gdy zęby naprawiała mi kobieta. Od roku chodzę do świetnej dentystki - kobieta oddana swojemu zawodowi, pasjonatka borowania itworzenia plomb i nie wyobrażam sobie zmienić dentystę. Ostatnio musiałem mieć wyrwanego zęba i zrobiła to wspaniale. Nie widzę ograniczeń.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Andzia »

Ja za to z drugiej strony mam świetnego dentystę, który jest bardzo delikatny w tym, co robi, pomimo, że czasami coś wymaga użycia siły. Jednak swoją pracę wykonuje bardzo dobrze. Chwalę go sobie.

Skuteczny, delikatny, z wyczuciem, bezbolesny! i z dobrym podejściem do pacjenta. Do takich dentystów aż chce się chodzić!
Malegi
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2009, o 19:42

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Malegi »

wiesz to niby nie ma znaczenia ale ja trafiłam na dentystkę która prócz tego ze oszukiwała i przez 7 lat mi nie naprawiła zębów a te która zrobiła mój nowy dentysta poprawia.to ona np jak ząb był z tyłu i jakieś trudne wyrywanie to odsyłała do chirurga bo nie miała siły.i w taki sposób trafiłam do instytutu stomatologii i usunęła mi go tam kobieta wiec nadal twierdze ze to zależy tylko od ciebie co potrafisz jakie masz umiejętności i chęci nauki tego zawodu)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Korczaszko »

Mi koleżanka polecała - po swoich przeżyciach - żeby w razie wyrywania ósemek iść jednak do mężczyzny, bo trochę siły potrzeba. Wiadomo są silne kobiety i słabi mężczyźni, ale to chyba wyjątki, typowa kobieta jest słabsza od typowego mężczyzny.
Awatar użytkownika
kusia
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:00

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: kusia »

do wyrwania zęba nie potrzeba siły. potrzeba techniki, są takie techniki ekstrakcji zębów, które pozwalają bez problemu usunąć zęba przy użyciu jak najmniejszej siły
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Gekon »

Jeśli mówimy o usunięciu zęba do zdecydowanie iść do mężczyzny. Ostatni byłem w trakcie zabiegu ekstrakcji ósemek. Uważam,że kobieta nie dała by sobie z tym rady. Takie moje zdanie.
Oczywiście zależy od korzenia, niektórzy mają małe,proste a inni mają powyginane i duże.
Borys92

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Borys92 »

Ja tam dwie ósemki usuwałem chirurgicznie u kobiety chirurga i poradziła sobie świetnie. I dwie piątki również u dentystki i jestem b. zadowolony.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Gekon »

Zależy od zęba Ja miałem korzenie tak zakrzywione ,że nie wiem czy kobieta dała by radę.
Awatar użytkownika
Mimoza:)
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:14

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: Mimoza:) »

Czy to ważne czy stomatologie skończyła kobieta czy mężczyzna. Najważniejsze chyba według mnie czy lubi się to i dobrze się wykonuje się swoją pracę czyli leczenie zębów.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: witamina110 »

Ja chodzę do dentystki i ona jest świetna, wszystko robi bezboleśnie!:)
Byłam też kiedyś u stomatologa-ortodonty no i nie była to najlepsza wizyta.
Myślę, że to nie zależy od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, tylko technika itp., tak jak wyżej pisali. ]

Gdyby każda kobieta myślała w ten sposób to byśmy mieli samych dentystów.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: ...czy stomatolgia to dobry zawód dla kobiety??

Post autor: kiuli »

Wy tylko :kto lepiej wyrywa,kobieta czy mężczyzna?
A ja bym podeszła do zagadnienia inaczej i na pytanie:czy stomatologia to cięzki zawód dla kobiety odpowiedziałabym,że TAK.Moja mama jest dentystką i pamiętam od dziecka jak wyglądało nasz zycie rodzinne.Mama ciągle poza domem,dobrze,że był tata,dziadkowie i opiekunka.Mama pracowała w poradni i w 2 gabinetach. Robiła specjalizacje,kursy. Nie wiem jak dawała radę Nawet nieraz weekendy miała zajęte,odbyweało to się kosztem rodziny.Nigdy jej nie było jak była potrzeba, Co prawda nieczego nam nie brakowało,ale kasa to nie wszystko.
Uważam ,że chociażby dlatego dentyscie-facetowi jest łatwiej,bo dziecmi powinna się zajmować mama.
Co do wyrywania ,nie macie racji,mama jest drobną osóbką ,a wyrywa doskonale

Ale ja startuję na stomę -bo nie mam innego wyjścia i tak chcę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości