progi 2010 obstawiamy !!!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Stalowy »

W zeszłym roku w Łodzi zrobili taki myk, że przyjęli z góry chyba 3 razy więcej osób niż było miejsc Co ciekawe, nie pomylili się wiele i musieli obniżać próg tylko raz (lub dwa)

[at] - trzeźwiałem
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Kasiax »

kiuli pisze:
Headache pisze:
Kasiax pisze:poznań 182
Taki to był rok temu. Sam UMP w tym roku ma inny sposób rekrutacji. Teraz (podobnie jak Łódź rok temu) sami obstawiają jaki będzie próg. Pierwszy ustalili na 179, ostatni na 168.
Co Ty?jak sami obstawiają
Robią listę osób od 200%-300% (w zależności od ilości przedm).Potem odliczają liczbę miejsc jakie mają(np.60) i % ostatniej osoby z listy jest progiem.Potem zmienia się to w zależności jak donoszą oryginały matur.Wiadomo,że częśc rezygnuje i próg sie obniża.
Tak to razumiem.

Może w Łodzi tak jest, ale w Poznaniu nie. To była plota - wiem bo pytałam się jak składałam papiery. Na UMP progi tworzą się same, tradycyjnie
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Fasberg »

A w Łodzi się do tego przyznawali? Bo ja ich miejscu bym się nie przyznawał otwarcie do spekulacji na temat progów punktowych gdybym był jakimś członkiem komisji uczelni ds rekrutacji. Ludzie pomyślą, ze tak będzie na pewno a potem jak się nie dostaną to będą pretensje itp itd. Już i tak po rekrutacjach uczelnie mają urwanie głowy przez kochanych rodziców bo ich pociechy się nie dostały.
Awatar użytkownika
kiuli
Posty: 18
Rejestracja: 20 maja 2010, o 00:45

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: kiuli »

[quote="Adrian"] Już i tak po rekrutacjach uczelnie mają urwanie głowy quote]

Mają urwanie głowy na własne życzenie,bo gdyby można było rejestrować się dopiero po wynikach matur to odeszłoby duzo osób
Po co miałyby wysyłać opłatę rejest i się rej osoby z marnym wynikiem,ale nie ,kasa z opł rejestracyjnej im potrzebna
Powinny być zmienione te zasady,termin po wynikach matur.Wtedy byłoby ok.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Stalowy »

[at]: to nie były spekulacje na temat progu. Oni przyjęli po prostu na wejściu 500 - 600 osób (poprawcie mnie jeśli jestem bardzo nieprecyzyjny).

Po prostu od razu wiedzieli, że te dobre 400 z czasem zrezygnuje - nie są to ludzie ślepi by nie widzieć, że na medycynę każdy składa papiery najczęściej na kilka kierunków.
konrado
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:01

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: konrado »

przewiduje że w Krakowie próg wyniesie 275 na lek
mihuZdzihu

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: mihuZdzihu »

265 jest dużo bardziej prawdopodobne
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: czornydanio90 »

A gdzież tam.300, bankowo 300. i wszystko to przez podstawy z matematyki
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: tom_ek »

ja tam się nie zastanawiam nad krakowami warszawkami i podobnymi tylko się modlę o ostatni wrześniowy próg na SUM lub CMUMK 160/162 jak myślicie jest to realne ?
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Kasiax »

tom_ek pisze: modlę o ostatni wrześniowy próg na SUM lub CMUMK 160/162 jak myślicie jest to realne ?

chyba nie
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: tom_ek »

to niech spiepszają na bambus! zresztą tyle lat się człowiek poświęca a potem doopa
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Kasiax »

pomyślałam sobie, że jeśli mnie nie przyjmą to są głupkami bo stracą najładniejszego i najlepszego lekarza więc to ich problem myśl tak samo
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: progi 2010 obstawiamy !!!

Post autor: Stalowy »

Sądzę, że pierwszy próg na CMUJ w okolicach 265-270 jest całkiem prawdopodobny - potem powinien dosyć nagle spaść do 255-260. Ostatecznie wydaje mi się, że zatrzyma się albo w okolicach progu zeszłorocznego, lub wyżej.

Gdybu gdybu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości