Wady i zalety uczelni

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Kawazmlekiem

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Kawazmlekiem »

A niech Wam będzie

Zalety:
- Zajęcia na miejscu - zebrane w 2 budynkach, sporadycznie są zajęcia dalej, ale w granicach Kortowa, a więc spacerkiem max 15 min.
- Kortowo - jeden wielki plus, zajęcia, akademik, sklep, apteka, przychodnia zdrowia, kosmetyczka, szewc, pizzeria, studencka stołówka, siłownia, korty tenisowe, boiska, stadnina koni i co jeszcze zapragniesz - wszystko na miejscu, sami studenci, jakby miasto w mieście,
- piękne położenie - w Kortowie jest jezioro, nad którym gdy jest cieplej codziennie można robić grille, straż kortowska przymyka oko na alkohol, od Kortowa jest rzut beretem za miasto, a tam jeszcze więcej jezior, lasy itd,
- zaplecze - kiedyś słabe, obecnie coraz lepsze, nasi profesorowie mówią, że po ostatnim dofinansowaniu i zakupach najlepsze w Polsce, jako studentce 1 roku rzuciło się mi w oczy przede wszystkim wyposażenie na histologii - każdy ma swój nowiutki mikroskop, na parę komputer, nic nie trzeba przerysowywać, wszystko na slajdach,
- ciągły remont i rozbudowa wydziału,
- preparaty - wydaje mi się, że narzekać nie możemy, nie ma problemu z psami, ale gorzej z inną zwierzyną, krowy nie uświadczysz, zdarza się koń (a raczej jego część), świnia, owca, bez większych problemów można wypożyczać preparaty i uczyć się po zajęciach,
- dużo dobrych plastynatów na anatomii, nie wiem czego nie ma zplastynowanego, chyba jest wszystko co się da,
- Kortowiada - nasze juwenalia, jesteśmy zwolnieni z zajęć, starają się zaprosić jak najlepsze zespoły, bawi się całe miasto, a nawet więcej, bo można spotkać ludzi z całej Polski, zaczyna się w czwartek paradą ulicami miasta, a potem już koncerty, kabarety, bój wydziałów itd. do końca tygodnia nie robi się nic innego,
- akademik - moim zdaniem plus, może nie najnowszy i najpiękniejszy, ale cały dla wety,
- jest tanio, na pewno taniej niż wawa czy wro,
- ogromny wybór w-f, robisz praktycznie to, co chcesz, konie, siłownia, joga, basen, siatkówka, co tylko zechcesz,
- akredytacja europejska, której np. Lublin, z tego, co wiem, nie ma,
- łatwo się dostać, gorzej z utrzymaniem się na studiach, ale to inna kwestia

minusy:
- kładzenie nacisku na mało istotne przedmioty - chemia, biofizyka, ochrona środowiska - czasami trzeba się więcej natrudzić by zdać niż np z histo,
- spory przesiew, ale to chyba jak wszędzie,
- czasami kadra daje ostro po dupie, np prof. z anatomii - chodząca maskara, czerpie radość z uwalania, na szczęście dla Was odchodzi w tym roku,
- często jedziesz na opinii, jak złapiesz na początku dobre oceny, potem łatwiej przychodzi dostawanie kolejnych dobrych, ale niestety obowiązuje to też w drugą stronę, nie zaliczysz raz czy drugi, więcej wymagają (nie działa to w ten sposób zawsze, ale zdarza się dość często),
- obowiązkowa obecność na większości wykładów - takie rzeczy tylko na UWM-ie,
- budynek główny wciąż z zewnątrz wygląda jak relikt PRL-u, na szczęście w środku jest już lepiej, a w ciągu 2 lat mają wszystko odnowić,
- na UWM-ie nie lubi się wety, zresztą uniwersytet jest słaby, weta wybija się na tle reszty, więc uważają, że zadzieramy nosa.
Andrew
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2009, o 21:34

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Andrew »

Kawazmlekiem pisze: - obowiązkowa obecność na większości wykładów - takie rzeczy tylko na UWM-ie,
współczuje , gdybym ja musiał chodzić na wykłady to bym sie nigdy nie wysypiał chyba
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: czornydanio90 »

Kawazmlekiem
Akademik trudno dostać?
Czy uzależniony od odległości, czy głównie dochodów?
Kawazmlekiem

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Kawazmlekiem »

1daniel90 pisze:Kawazmlekiem
Akademik trudno dostać?
Czy uzależniony od odległości, czy głównie dochodów?
Nie jest aż tak trudno, zawsze ktoś zrezygnuje i nawet jak za pierwszą turą się nie dostaniesz, to jest jeszcze lista rezerwowa. Głównie biorą pod uwagę na dochód, im mniejszy tym większe szanse na miejsce i na mniej osobowy pokój. W akademiku wety są głównie 4-osobowe pokoje, standard słaby, mało miejsca, ale klimat fajny.
Są też akademiki na wysoki połysk, ale nie są przydzielone do konkretnego wydziału, chociaż całkiem sporo osób z wety tam mieszka. Miejsce w nich można dostać bez problemu, ale cena też wyższa.
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: tom_ek »

a jak lublin stoi pod względem klinik ? chodzi mi o podejście ćwiczeniowców i ogólnie tzw poziom zajęć
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: czornydanio90 »

Kawazmlekiem
Nie orientujesz się w cenach stancji - pokój jedno lub dwuosobowy?
Czy łatwo o wynajęcie mieszkania w Olsztynie?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: czornydanio90 »

Ten akademik na wysoki połysk też od dochodów - matka nauczycielka i dochody na twarz kosmiczne
Kawazmlekiem

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Kawazmlekiem »

1daniel90 pisze:Kawazmlekiem
Nie orientujesz się w cenach stancji - pokój jedno lub dwuosobowy?
Czy łatwo o wynajęcie mieszkania w Olsztynie?
Bardzo różnie, od 250 zł za 2-osobowy, koleżanka płaci na terenie Kortowa za 1-os 350zł, także niedużo. Zależy od miejsca, a bardziej od tego jak obrotny jesteś. Jeśli chodzi o kawalerki to od 800zł.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Tahtimittari »

Kawazmlekiem pisze:Jeśli chodzi o kawalerki to od 800zł.
Co ja bym za taką cenę dała tutaj, we Wro
tom_ek
Posty: 211
Rejestracja: 3 sie 2008, o 00:21

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: tom_ek »

a jak lublin stoi pod względem klinik ? chodzi mi o podejście ćwiczeniowców i ogólnie tzw poziom zajęć

może ktoś by się skusił odpowiedzieć ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Korczaszko »

Tahtimittari pisze:
Kawazmlekiem pisze:Jeśli chodzi o kawalerki to od 800zł.
Co ja bym za taką cenę dała tutaj, we Wro
no cena powalająca, ja za miejsce w dwuosobowym płaciłam 500zł ale da się znaleźć i za 300zł ale ciężko będąc 400km dalej

A tak poza tym akademik ponad wszystko 3333 najlepsza decyzja w moim życiu to przeprowadzka do tego przybytku rozpusty
Kawazmlekiem

Re: Wady i zalety uczelni

Post autor: Kawazmlekiem »

Tahtimittari pisze:
Kawazmlekiem pisze:Jeśli chodzi o kawalerki to od 800zł.
Co ja bym za taką cenę dała tutaj, we Wro
Nie jest to cena standardowa, zwykle nie uświadczysz kawalerki poniżej 1000-1200 zł, ale jak się poszuka i wcześniej rozejrzy to i za 800zł się znajdzie. Wydatek spory ale warunki o niebo lepsze niż mieszkanie na stancji, gdzie cholera wie jakich właścicieli się spotka. Poza tym zawsze też można wynająć mieszkanie ze znajomymi, wychodzi taniej i fajnie się mieszka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości