Biologia czy biotechnologia- jakie studia doradzacie?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
promemoria
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2010, o 20:56

Biologia czy biotechnologia- jakie studia doradzacie?

Post autor: promemoria »

Witam] Jak w temacie, zastanawiam się nad tym, czy lepiej studiować biolę czy biotecha. Kręcą mnie strasznie różne rzeczy pod mikroskopem, stąd biola, ale w sumie też biotech jest ciekawy, inżynieria genetyczna i te sprawy.jami] Tyle, że wiem, że na biotechu to trza być z angielskim obcykanym na cacy, a ja w lice to angola nawet się nie uczyłam, tylko niemca.
Więc proszę Was, cobyście mi doradzili, bo nie wiem co lepsze]
A i jeszcze jakbyście mi napisali, gdzie jest dobry poziom (myślałam o Gdańsku i Toruniu/ Bydgoszczy) to już byłąbym wniebowzięta na amen]
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Biologia czy biotechnologia- jakie studia doradzacie?

Post autor: Zegar »

Przenoszę niniejszym wątek z działu maturalnego do przewodnika po kierunkach studiów". Uprzejmie proszę następnym razem zakładać tematy w odpowiednim dziale.
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

Re: Biologia czy biotechnologia- jakie studia doradzacie?

Post autor: matkachrzestna »

Sprawa przedstawia się tak, że mamy system boloński i jeżeli wybierzesz studia dwustopniowe to możesz np. zacząć studiować Biologią, a potem przejść na mgr na Biotechnologię. a angielski niestety na obu kierunkach trzeba umieć, ale w trakcie studiów jest przeprowadzany kurs języka angielskiego (na UWM w Olsztynie jest to kurs dwuletni) więc spokojnie powinnaś nadrobić. język angielski jest potrzebny głównie z tego względu, że jest to język publikacji.
Ogólnie bardzo polecam Biologię i Biotechnologię na UWM w Olsztynie bo sale mają bardzo dobre wyposażenie, a wydział bardzo długą tradycję i renomę. W rankingu Rzeczpospolitej 2010 w kategorii Kierunki przyrodnicze i biologiczne UWM zajął szóste miejsce przed Uniwersytetami, które wymieniłaś. zapraszam wobec tego do Olsztyna- tanio, malownicze miasteczko studenckie, świetna kadra i wyposażenie laboratoriów no i klimat miasta studentów
poza tym od nowego roku akademickiego otwieramy specjalność na kierunku Biologia- Zarządzanie Zasobami Przyrody. więcej informacji o tej specjalności wkleję jak dowiem się więcej w dziekanacie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości