Rekrutacja 2011/2012

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Cumshot
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2010, o 16:36

Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Cumshot »

Kandydaci legitymujący się „nową maturą 2002-2011”, maturą międzynarodową (IB), maturą
europejską (EB), którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali pisemny egzamin
z zakresu biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki co najmniej na
poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym
CMUJ w dalszym ciagu bedzie honorowal matematyke podstawową
W przypadku posiadania przez kandydata wyników z matematyki i fizyki, lub z matematyki
na poziomie podstawowym i rozszerzonym, brany pod uwagę jest wynik korzystniejszy dla
kandydata.
BEZ przelicznika

Wyglada na to ze CMUJ woli nabijac sobie zyski z oplat rekrutacyjnych, w dalszym ciagu zostawiajac ludzi z rozszerzeniem na lodzie. Jest to tez troche nie fair wobec maturzustow 1992, gdyz trudno sobie wyobrazic bardziej banalna mature z matmy niz w tym roku, wiec ludzie z 1991 beda zajmowac im duzo miejsc. Szkoda, ze taka elitarna uczelna nie wyciagnela zadnych wnioskow z tego roku

Zalosna sprawa
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Stalowy »

Jedna, wielka, przerażająca gÓpota. Brakło mi już kolejnych słów

Pozdrawiam.
Cumshot
Posty: 21
Rejestracja: 30 maja 2010, o 16:36

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Cumshot »

PAM przynajmniej sie ogarnął i zostawił trzy rozszerzenia, co rzekomo ma zostac i bardzo dobrze. Dziwi mnie tlumaczenie, ze odchodzimy od rozszerzen i fizyki bo bedzie obowiazkowa matematyka i dzieci sobie nie poradza. Przeciez to jak z podstawowym polskim - jeden dodatkowy dzien fatygi, tego trudno nie zdac Moi Drodzy.

Zachowania cmuj trudno komentowac, wiec mozna to najwyzej olac wesołym moczem. Wyłącząjąc inne fizjologie - szkoda energii bo wymagaja wiekszego wysilku

tak obiektywnie to jakbym ustalał zasady rekrutacji i zabrakloby mi kilku groszy do nowej s-klasy to tez bym szukal niekonwencjonalnych sposobow na dodatkowe fundusze
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Mandarynka »

Jeśli o mnie chodzi to dla mnie etoretycznie lepiej. Matmę mam napisaną super więc poprawie tylko biologię i chemię.
Aczkolwiek dziwne te wymagania.
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Black Widow »

czyli rozszerzona matme liczą z innym przelicznikiem
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: ar33k »

Nie.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Stalowy »

Wystarczy przeczytać warunki rekrutacji na daną uczelnię, to nie są poufne ni tajne informacje

Zdanie rozszerzonej fizyki da Ci przewagę nad podstawą tylko w Łodzi. Poza tym obowiązkiem jest także w Olsztynie i Szczecinie.
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: domka92 »

What? czyli lepiej skupić się wyłącznie na podst matmie, bo nie ma znaczenia to czy zdaję rozsz i oni tego nie doceniają? nie wierzę własnym oczom. Więc nie ma sensu iść na rozszerzenie? bo tak z powyższych odp wynika
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: stan1906 »

ja mimo to szedlem, dlatego do łodzi się dostałem
ale pp i tak na 100%
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: Sorymina »

Hej, dołączam do gorącej rekrutacyjnej dyskusji,
też się będę starać o przyjęcie w przyszłym roku.
Zdania co do podstawowej matematyki nie mam, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, jest jak jest. Trzeba się skupić na biologii i chemii
justynakrk
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 09:23

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: justynakrk »

Hejka
Ja tez jestem baardzo niezadowolona z podstawowej matematyki. Tym bardziej ze ja w tym roku koncze jedne studia - kosmetologie i wybieram sie w przyszlym roku na medycyne, wiec musze napisac w maju mature z tych przedmiotow ktorych 3 lata temu nie pisalam. I sek w tym ze moge wziasc tylko mamtme rozsz. nawet nie moge wziasc podstawowej wiec bardzo nie fair jest ze nie bedzie jakiegos lepszego przelicznika za rozsz.
A powiedzcie mi jak to teraz jest ?
Jak ja pisalam 3 lata temu to jak ktos zdawal rozsz. to dostawal osobny wynik za podst i rozsz. Teraz tez to tak wyglada ? Czy jest jedna ocena za rozsz. i nie rozdzielaja tego ?
Awatar użytkownika
roslina
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2010, o 18:42

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: roslina »

justynakrk pisze: Jak ja pisalam 3 lata temu to jak ktos zdawal rozsz. to dostawal osobny wynik za podst i rozsz. Teraz tez to tak wyglada ? Czy jest jedna ocena za rozsz. i nie rozdzielaja tego ?
Np. Jeżeli pisalas mature rozszerzona z chemii to nie masz oceny z chemii podstawowej, jedynie z tego poziomu, na ktorym pisalas.
Awatar użytkownika
roslina
Posty: 5
Rejestracja: 16 lip 2010, o 18:42

Re: Rekrutacja 2011/2012

Post autor: roslina »

domka92 pisze: Więc nie ma sensu iść na rozszerzenie? bo tak z powyższych odp wynika
Jeżeli startujesz na CMUJ to chyba nie ma sensu zdawac matmy rozszerzonej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości