LEKARSKI - zasady rekrutacji

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: jankes_medyk »

z nadzieja,ze komus cos to rozjasni przekopiowane ze strony ump

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia na kierunek lekarski zobowiązani są:

a) dokonać rejestracji on- line na stronie internetowej Uczelni i złożyć dokumenty w Biurze Rekrutacji Wydziału Lekarskiego I: podanie wydrukowane i podpisane po dokonaniu rejestracji on-line, kserokopia z dowodu osobistego,
dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej w oryginale,
b) złożyć świadectwo dojrzałości i przystąpić do egzaminów wstępnych ( dot. „SM”)
c) powtórnie zalogować się on-line w celu uzupełnienia wyników maturalnych, (dot. „NM”, „IB”, „ME”) / od 30 czerwca do 5 lipca 2010 roku.
d) po ogłoszeniu listy rankingowej (7lipca) złożyć w Biurze Rekrutacji Wydziału Lekarskiego I : oryginał świadectwa dojrzałości , oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej, trzy fotografie czytelnie podpisane, orzeczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań kandydata do podjęcia studiów*

*i teraz tak: jezeli nie jestescie w pierwszej 200 na owej liscie rankingowej, na ktorej beda znajdowac sie wszyscy, ktorzy sie zarejstrowali,dostarczyli dowod oplaty rekrutacyjnej etc, to i tak dostarczacie te wszystkie dokumenty wymienione w punkcie d JEZELI CHCECIE UCZESTNICZYC W DALSZEJ REKRUTACJI, jezeli tego nie zrobicie automatycznie wypadacie z listy/rezygnujecie z UMP

Dokumenty należy złożyć w biurze rekrutacji Wydziału Lekarskiego I:
Centrum Stomatologii,
ul. Bukowska 70,
60-812 Poznań (pokój R-03)
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: ar33k »

Witam!

Jesli nie znajdzie się Pan na pierwszej liście rankingowej w limicie przyjęć, to nie składa nam Pan dokumentów. Nalezy czekac do kolejnych list rankingowych.
List od pani z rekrutacji.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Aszyn »

Orientował się ktoś, czy mogę wysłać kurierem na ten adres?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Aszyn »

Postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i dzwoniłem.

Dowiedziałem się np., że:

- można kurierem - jest wręcz wskazane
- obecnie utworzone podanie (szczególnie roczników, które będą miały aneksy do matur) wygląda na takie dziwne z lukami itp, ale tak ma być - wszystko sobie uzupełnimy później.
- na podaniu zaznaczyłem, że atakuję z biologią i chemią, ale jak się okaże że fizykę lepiej napisałem, to natychmiast po wynikach mam im dać znać, wysłać aneks z fizyki faxem i one to jakoś tam pozmieniają.

Ogólnie ogromnie sympatyczna Pani ze mną rozmawiała, wszystko wytłumaczyła bardzo fajnie
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: jankes_medyk »

ar33k pisze:
Witam!

Jesli nie znajdzie się Pan na pierwszej liście rankingowej w limicie przyjęć, to nie składa nam Pan dokumentów. Nalezy czekac do kolejnych list rankingowych.
List od pani z rekrutacji.
przedtem rowniez tak bylo, ale i tak sie wypadalo raz panie mowily,ze trzeba dostarczyc papiery jezeli sie chce brac udzial w dalszej rekrutacji, jezeli sie nie dostarczylo to OUT
Awatar użytkownika
Aivillo
Posty: 292
Rejestracja: 8 maja 2010, o 15:32

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Aivillo »

Napisały Ci tak, abyś właśnie tych papierów nie dostarczył i ich kuzyneczka czy kuzynek mogli się dostać bez przeszkód
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Stazystka »

to jak w koncu z tymi dokumentami, trzeba skladac jak sie jest na liscie rezerwowej czy nie? /
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Stalowy »

Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją - wg mnie to zwykłe wkręcanie i szerzenie paniki.

Dostajesz się - czyt. jesteś na liście rankingowej - dostarczasz dokumenty. Prosta zależność.
Awatar użytkownika
Aivillo
Posty: 292
Rejestracja: 8 maja 2010, o 15:32

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Aivillo »

No i właśnie podobno tu jest pies pogrzebany. w Poznaniu trzeba im wszystko dostarczać, ja teraz cały czas latam od lekarza do notariusza itp, bo na stomę trzeba im niemal gotową teczkę dostarczyć (bez odpisu świadectwa dojrzałości, które zresztą należy dostarczyć jak najszybciej po jego otrzymaniu /
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Aszyn »

Ale bzdura z tym jest. Czyli mam wysłać dokumenty do Poznania bez względu na to, czy tam chcę iść, czy zostanę zmuszony, a potem jak się okaże, że dostałem się gdzieś indziej to znów mam tam lecieć wyciągać dokumenty (np. jeśli terminy ogłoszenia wyników się pokrywają)?
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Kirsten »

Aszyn pisze:Ale bzdura z tym jest. Czyli mam wysłać dokumenty do Poznania bez względu na to, czy tam chcę iść, czy zostanę zmuszony, a potem jak się okaże, że dostałem się gdzieś indziej to znów mam tam lecieć wyciągać dokumenty (np. jeśli terminy ogłoszenia wyników się pokrywają)?
Niestety tak jest, nawet jak jesteś na liście rezerwowej to musisz dosłać wszystkie dokumenty, których wymagają zgodnie z terminami, jeśli nie doślesz jesteś kasowany w ogóle w listy kandydatów. Jak ktoś wie, że sie napewno nie dostanie, to może sobie odpuścić wysyłanie potem dokumentów.
Też mi się to nie podoba
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Molcia »

Mnie się udało w końcu wszystko wysłać na stomę, ale ciężko było. 2 dni w upale po mieście łaziłam i załatwiałam wszystko. Lekarz, notariusz, poczta. Wysłałam priorytetem, ma dość już jutro, max. w piątek.
No ale najbardziej mi na Poznaniu zależy, więc mam nadzieję, że się opłaci
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: LEKARSKI - zasady rekrutacji

Post autor: Kirsten »

Lekarz, notariusz
A odpis świadectwa i zaświadczenie od lekarza to nie dopiero pozniej sie składa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości