Gdzie na chemię/

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

Hej. Mam mały dylemacik ] Jako alternatywę wybrałem sobie chemię i chciałbym się Was poradzić, które z tych miejsc jest najlepsze pod względem progów i prestiżu] Nastawiłem się na polibudy w Łodzi i Wrocławiu oraz Uniwersytet w Łodzi. Co mi powiecie? ] Może bardziej sprecyzuje: gdzie najłatwiej się dostane z takich ocen:
che(rozsz.)85%+
fiz(rozsz)~80%
mat(podst)95%+
ang(podst)95%+
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: Arnold »

Co jest Twoim priorytetem? Widzę dobre wyniki z którymi dostaniesz się na wszystkie studia chemiczne, noo może wyjątek MISMAP ale to już zapaleńcy
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

Liczę, że mnie nie bajerujesz ] dzięki za podniesienie na duchu ] W pierwszej kolejności rozważam łódzki uniwerek i polibudę we Wrocławiu. Co Ty byś wybrał? Czym w ogóle się różnią te placówki pod kątem tego kierunku ?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: Arnold »

Wszystko zależy co Cię interesuje. Nie znam specjalizacji tych uczelni. Pisałeś biologię? Nie bajeruję bo to na prawdę dobre wyniki
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

biologię też zdawałem, ale gorzej mi poszła
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: Arnold »

Co było Twoim priorytetem? Pewnie medycyna, stoma, farma. Ja bym wybrał polibudę, bo tu jednak większa szansa dostania pracy
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

najpier chciałem na stomę do Łodzi, ale chyba to nie wypali bo zabraknie mi paru punktów / Więc jeszcze dobrałem sobie tą chemię. To jeśli mówisz, że politechniki lepsze pod względem możliwości znalezienia pracy to muszę wybrać Łódź albo Wrocław. ]
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

Dobra mniejsza o wybór uczelni. Teraz mam pytanie odnośnie specjalności. Mam dylemat pomiędzy technologią chemiczną a inżynierią materiałową. Przeglądałem sobie oferty pracy związane z chemią i najwięcej jest pozycji odnośnie rejestracji leków. Stanowisk odpowiednich do tej inżynierii materiałowej jest trochę mało, ale myślę, że to się zmieni za to 5 lat ]. Która specjalność jest ciekawsza i z którą jest łatwiej o zdobycie pracy z możliwością rozwoju zawodowego?
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: Gekon »

Inżynieria materiałowa to nie jest specjalność tylko oddzielny kierunek niż technologia chemiczna. Imho inżynieria materiałowa ma mało wspólnego z chemią w porównaniu do choćby technologii chemicznej.
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

rzeczywiście ] to powiedzcie mi jak w ofercie pracy w wymaganiach jest : wykształcenie wyższe chemiczne lub pokrewne to co mam przez to rozumieć? Ta technologia chemiczna też się do chemicznego zalicza ? ]
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: Arnold »

tak technologia chemiczna to wykorzystanie chemii w praktyce (jak z nazwy wynika)
Awatar użytkownika
fruityguy
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2010, o 16:03

Re: Gdzie na chemię/

Post autor: fruityguy »

czyli stomę już mam gdzieś ] cały czas w zębach jechać] ode na tą technologię ] target: łódzka polibuda ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości