Studium, szkoła policealna?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
wiosna494
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2010, o 15:54

Studium, szkoła policealna?

Post autor: wiosna494 »

Witam, jestem tegoroczną maturzystką. Jako przedmioty dodatkowe zdawałam biologię i chemię - oba rozszerzone. Niestety nie poszło mi za dobrze i to bardzo BARDZO nie za dobrze. Oczywiście bardzo chciałam iść na farmację, ale wiem, że nie mam szans przy tych progach w stylu 160 czy coś koło tego. Chciałabym więc wybrać się do jakiejś szkoły policealnej czy czegoś podobnego na technika farmacji/farmację. Planuję skończyć to (przeważnie 2 lata to trwa), poprawić w międzyczasie maturę i iść na studia. Myślę, że to dobry plan? Czy polecilibyście jakąś szkołę?
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: Studium, szkoła policealna?

Post autor: Szwadron »

Szkoła jako tako trwa dwa lata, ale jeszcze trzeba odrobić staż do tego, czyli wychodzi 2x więcej czasu na to by być samodzielnym technikiem.

A co do szkoły - Rozejrzyj się w okolicy za medykami (technika medyczne).
micky041
Posty: 75
Rejestracja: 23 mar 2009, o 14:03

Re: Studium, szkoła policealna?

Post autor: micky041 »

jeszcze trzeba odrobić staż
Ale na to masz 5 lat od zdawania egzaminu, a wg Zwiazku Zawodowego Techników Farmaceutycznych, ten czas jest nawet nieograniczony. : - )
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: Studium, szkoła policealna?

Post autor: Szwadron »

Ja pewnie bym nie wziął na staż technika, co ostatnio styczność z tego typu pracą miał 3-4 lata temu Chyba, że by się wykazał na rozmowie kwalifikacyjnej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość