Biologia jako kierunek czy biologia na oceanografii?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
pollowarek
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2010, o 12:49

Biologia jako kierunek czy biologia na oceanografii?

Post autor: pollowarek »

Witam. Jeśli powielam temat to z góry przepraszam. Założyłem nowy wątek bo mam pewien problem, co wybrać (o ile oczywiście się dostanę), a biorę pod uwagę właśnie biologie lub oceanografię(biologiczna lub chemiczną)oczywiście na UG.Przyznam, że w przypadku oceanografii trochę się obawiam o poziom biologii, nawet w przypadku specjalizacji biologicznej, a zależy mi na tym by z biologii mieć wysoki poziom kształcenia. Obawiam się, że na zwykłej biologii przerobi się więcej materiału i po oceanografii np. będzie ciężko o inną specjalizację na magisterce. Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem, i oczywiście z góry dziękuję za odpowiedzi wszelki:p. Pozdrawiam
Majkka
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2010, o 09:10

Re: Biologia jako kierunek czy biologia na oceanografii?

Post autor: Majkka »

Hej:) na oceanografię i biologię na UG nie jest ciężko się dostać, wystarczy mieć w miarę przyzwoite wyniki. Poziom biologii na oceanografii nie jest zbyt wysoki, piszę o pierwszym roku. W pierwszym semestrze była komórka, fotosynteza, glikoliza, itp, podstawowe rzeczy. Na koła uczyłam się z podręczników z LO z Operonu (poziom rozszerzony) i wystarczyło, żeby mieć 5. Na drugim semstrze była hydrobiologia. Tu trzeba było się bardziej przyłożyć, ale kosmicznie trudno nie było, spokojnie można było wyciągnąć 5 i 4,5. Generalnie biologia i hydrobiologia były najbardziej lekkimi przedmiotami, moim zdaniem:)
Poziom biologii na biologii (masło maślane, ale chyba wiadomo o co chodzi?) na pewno jest wyższy i nie ma się co dziwić, bo po to są te studia:) Na oceance biologia dotyczył wszystkiego, co żyje w wodzie- od najmniejszych organizmów po ryby, większych stworzeń nie było, niestety. Na biologii uczysz się wszystkiego o wszystkim, wiadomo.
Ja właśnie zrezygnowałam z oceanografii dokładnie z tych samych powodów, z których Ty masz wątpliwości)) było mi za mało biologii i była za mało szczegółowa, dlatego od października idę na biologię na UG:) Wydaję mi się też, że po biologii jest większy wybór w specjalnościach na magisterce, na różnych uczelniach. Nie jestem pewna, czy po oceance jest taki wybór i mozliwość na pewno można iść na magisterkę na wydział biologii na UG, ale czy gdzieś jeszcze?
Z mojej perspektywy odradzałabym pójście na oceanografię, jeśli naprawdę kręci Cię biologia. Gdybym mogła cofnąć czas nie składałabym tu w ogóle papierów.
Przejrzyj sobie dokładnie katalog kursów, program studiów obydwu kierunków, wszystko znajdziesz na stronkach wydziałów. Zobacz też na innych uczelniach jakie są wymagania przy rekrutacji na magisterkę:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości