pierścienice oligometameryczne

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Rinoa1711
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2010, o 14:29

pierścienice oligometameryczne

Post autor: Rinoa1711 »

Witam mam takie pytanie czym charakteryzują się pierścienice oligometameryczne? Takie pytanie pojawiło się w tamtym roku na egzaminie z bioróżnorodnośći świata zwierząt i nie iwem jak na nie odpowiedzieć. proszę o pomoc
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: eszel »

Pierwszy raz sie spotykam z czymś takim. Wiem o ośmiu rodzajach metamerii, ale nie slyszalem o oligometamerii". Jedyne co mi przychodzi do glowy u piersienic z przedrostkiem OLIGO- to skąposzczety (Oligochaeta).
Rinoa1711
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2010, o 14:29

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: Rinoa1711 »

O no całkiem możliwe dzięki a jeszcze takie pytania tym razem nie z pierścienicP jak nazywa się parzydełkowiec CZUCIOWY? (wiem że odżywcze to gastrozoidy, hydranty obronne machozoidy, daktylozoidy, nematofory, rozrodcze to gonozoidy.)

I ostanie pytanie jak nazywa się zjadanie kijanek lub żabich jaj podobno zaczyna się na a i kończy na -trofia". Nie umie tego znaleźć /
Rinoa1711
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2010, o 14:29

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: Rinoa1711 »

O no całkiem możliwe dzięki a jeszcze takie pytania tym razem nie z pierścienicP jak nazywa się parzydełkowiec CZUCIOWY? (wiem że odżywcze to gastrozoidy, hydranty obronne machozoidy, daktylozoidy, nematofory, rozrodcze to gonozoidy.)

I ostanie pytanie jak nazywa się zjadanie kijanek lub żabich jaj podobno zaczyna się na a i kończy na -trofia". Nie umie tego znaleźć /
Awatar użytkownika
eszel
Posty: 280
Rejestracja: 16 paź 2009, o 22:36

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: eszel »

Rinoa1711 pisze:O no całkiem możliwe dzięki a jeszcze takie pytania tym razem nie z pierścienicP jak nazywa się parzydełkowiec CZUCIOWY? (wiem że odżywcze to gastrozoidy, hydranty obronne machozoidy, daktylozoidy, nematofory, rozrodcze to gonozoidy.)

I ostanie pytanie jak nazywa się zjadanie kijanek lub żabich jaj podobno zaczyna się na a i kończy na -trofia". Nie umie tego znaleźć /
Z tymi kijankami to mnie zagięłaś. Skąd Ty bierzesz takie pytania? Słyszałem o zjadaniu skrzeku przez kijanki, o zjadaniu kijanek przez inne kijanki, ale żeby był jakis termin, który okresla zjadanie kijanek to w zyciu.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: Stalowy »

Akijankotrofia?

Jednego mogę być pewien: nie musisz tego umieć pod maturę, chillout
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: Stalowy »

Luźna dygresja odnośnie parzydełkowca czuciowego: może coś jak sensozoid? sensorozoid?.
Rinoa1711
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2010, o 14:29

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: Rinoa1711 »

To są pytania na egzamin bioróżnorodność zwierząt) i te zjadanie kijanek to autotrofia podobno.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: pierścienice oligometameryczne

Post autor: Stalowy »

No fakt, pojęcie logiczne. Ciekawe czy można je też zastosować do innych gatunków u których występuje kanibalizmgt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości