na ile kierunków mogę złoŻyć papiery?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Je¿ynka

na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: Je¿ynka »

Na ile kierunków (uczelni) mogę złoŻyć papiery? Jak jest w tym roku?
bagatha

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: bagatha »

Co do najbliŻszej rekrutacji , uczelnie musiały określić ją juŻ w maju tego roku. Myślę,ze uzyskasz odpowiedz na pytanie w uczelni do ktorej chcesz startowac poniewaz to zalezy od niej.
To znaczy, na przyklad na Akademie Medyczna mozesz startowac tylko jedną w Polsce.
Ale ilosc kierunkow (nie tych samych) raczej nie ma znaczenia. Pewna jednak nie jestem.

pozdrowienia
mighty_pirate

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: mighty_pirate »

mówicie, ze mozna składać tylko na jedną am. oj

czytam, czytam tą ustawę i nie mogę sie dopatrzyć, gdzie o tym jest, zawsze jestem taka spostrzegawcza
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: Guru »

mighty_pirate pisze:czytam, czytam tą ustawę i nie mogę sie dopatrzyć, gdzie o tym jest, zawsze jestem taka spostrzegawcza
w polskim prawie czasem trzeba uzyc jakiejs tajemniczej wykladnii by zrozumiec o co chodzi lub cos znalezc.
sylwinka

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: sylwinka »

nie sądzę, Żeby moŻnabyło skladac tylko na jedna uczelnie medyczna dosyc ze poprzeczke taka wysoka zrobili to jeszcze to nie no zalamie sie:D
DziobAK
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2005, o 00:00

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: DziobAK »

ej ludzie, nie róbcie mi tego Ja tak nie chce NIech ktoś zmieni to prawo Do rządu z tym

Przecież ja się nieodstanę, przy moim szczęściu (

Załamaliście mnie
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: antiocha »

ustawy nie chciało mi się czytać. z mojej wiedzy ogólnej (za ladnie to zabrzmialo ) wynika iz mozna skladac na 3 uczelnie. ale nie jestem pewna. na pewno nie na 1.
wpisowe jest okolo 80-90 zl (zalezy od uczelni).
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: Guru »

ale chyba dostaejsz tylko swiadectwo i jedna kopie, wiec jak sie chce trzeba zrobic odpis notarialny, ktory wrowniez kosztuje.
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: antiocha »

znam przypadki które zgłaszały w szkole zagubienie świadectwa i kosztowało ich to o wiele mniej niż notariusz (o ile wiem świstek typu świadectwo. podpisanie u notariusza zgodności z orginałem. 30-100zł - zalezy do jakiego skur*****a trafisz. oczywiście taka cena dotyczny jednej kserówki. chcesz mieć kilka. pomnóż razy ilość kopii )
jednym słowem należy przemyśleć gdzie i z czym do ludzi (czyli jak CI matura poszla) no chyba ze masz nieograniczoną ilość funduszy
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: Guru »

tyle ze nie kazdemu sie usmiecha placic 85 zl wpisowego na wielu uczelniach, a moze nawet 90(nie wiem jakie jest ustawowo najwyzsze)
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: antiocha »

ja się w pełni z Tobą zgadzam. informuje tylko ogół bo taki temacik

ja myśle się ograniczyć do dwóch uczelni i na tym zakończe. jeśli się nie dostanę toltściana
a co do jaka to będzie i gdzie to pomyśle pod koniec maja jak przynajmniej mniej więcej będę się czuć jakoś z napisaną maturką.
antiocha
Posty: 53
Rejestracja: 18 sty 2006, o 12:39

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: antiocha »

tak. bo Endrju dojdzie do władzy i wszystkich do bron dogoni.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: na ile kierunków mogę zŁoŻyć papiery?

Post autor: ziomalka »

qrcze jesli można składać tylko na 2 AM, to ja się chyba zastrzele stane przed dylematem, i to nieciekawym dylematem
ja się chyba zastrzele
może ktoś mi pożyczyć spluwe Guru liczę na Ciebie w tej sprawie

EDIT:
kurcze, ja ostatnio przesledziłam warunki przyjęcia na Akademie Medyczne i na przykład w Lublinie wymagają orginału, odpisu lub xerokopii potwierdzonej notarialnie świadectwa dojrzałości, więc z tego można wnioskować, ze teoretycznie możliwe jest staranie sie o przyjęcie na 3 AM, tylko skąd wytrzasnąc pieniądze na wpisowe 3x80zł plus opłata notarialna?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2008, o 19:32 przez ziomalka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość