kupno fretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
margolcia922
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 08:10

kupno fretki

Post autor: margolcia922 »

mam zamiar kupić fretkę. Jadnak wszyscy odradzają mi ten zakup . Mówią o nie przyjemnym zapachu, o tym że bałaganią jak się je wypości. zdaje sobie sprawę z obowiązków jakie będę mnie czekać po za kupie tego zwierzątka. jednak po tych negatywnych opiniach na temat tych zwierzątek już nie wiem czy to jest dobry pomysł z tym kupnem. prosiłabym o jakąś poradę
nelia
Posty: 280
Rejestracja: 9 maja 2009, o 10:39

Re: kupno fretki

Post autor: nelia »

Śmnierdzi, jak jej nie będziesz sprzatać klatki
Koty też smierdzą, jak się im kuwet nie sprząta.

Bałaganią, ale nikt przecież nie mói, żebyś wypuszczała ją cąłkiem samopas - trzeba zwierzątka pilnować i nauczyć się z nim bawić, to się szkody ograniczy.

Jak chciałaś mieć fretkę to sobie ją kup, takimi opiniami moim zdaniem nie powinnać się przejmować, bo każdym zwierzęc iem trzeba się zajmować, tylko jednym mniej, drugim więcej.
margolcia922
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2009, o 08:10

Re: kupno fretki

Post autor: margolcia922 »

pewnie i tak wyjdzie ze sobie kupie tego pupila jednak chetnie pogadała bym z kims na gg o tym jak sie zajmowac nim zeby zwierztko to było szczesliwe moje gg 4113934
esiol
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2008, o 13:27

Re: kupno fretki

Post autor: esiol »

A ja radzę poczytać o tych zwierzętach. Faktem jest, że fretki śmierdzą i brudzą. Nie zawsze robią do kuwety. A kiedy dojrzeją wydzielają dość intensywny zapach. Jeśli mieszkasz z rodzicami to oni powinni wydać decyzje co do zakupu tego zwierzaka. Zajrzyj na forum typowo o fretkach i zobacz zdjęcia.

Dodatkowo polecam kupić fretkę z domowej hodowli a nie z zoologa.

Aha i fretki młode dość mocno gryzą.
Iza85
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:40

Re: kupno fretki

Post autor: Iza85 »

Ja polecam adopcje Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: kupno fretki

Post autor: malwka »

Każdą fretkę można nauczyć załatwiać się do kuwety - tylko trzeba pamiętać o przypominaniu im co jakiś czas, do czego służy kuweta Jedna z moich fretek w ogóle nie robiła do kuwety, ale po 3 tygodniach już trafiała w 100%. po jakimś czasie znowu zaczęła zostawiać niespodzianki pod drzwiami i w kątach, więc raz dwa przypomniałyśmy czym jest kuweta i znowu jest dobrze Trzeba pamiętać o tym, że po śnie fretki musza się załatwić!

Co do zapachu - kwestia przyzwyczajenia tak na prawdę. Wiadomo, że wysterylizowany zwierzak wydziela mniej zapachu.

Jak chcesz pogadać o ogonach to moje gg 2654850 - z tym, że będę dostępna po 18 lipca
Kaja_999
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2010, o 13:16

Re: kupno fretki

Post autor: Kaja_999 »

Tak Postanowiłam kupic fretkę jestem 100% przygotowana lecz no jest pewien problem nie ma gdize jej kupić w moim miescie (Radom) Szukam i nie mogę znaleść Fretkę zamioerzam kupić po 5 lipca czy ktoś wie gdzie w moim mieście można kupić fredzie za przystępną cene będę wdzienczna
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości