Matura 2013 BIOLOGIA

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: mentos »

a w krakowie na sam lekarski zapisało sie okolo 15 ty, a na cala uczelnie chyba 56 tys. z tych numerkow tak wnioskuje
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Aszyn »

Ludzie. UJ jest jedną z największych uczelni w kraju! Na AGH w tym momencie studiuje koło 35 tyś. osób, na UJcie minimalnie więcej.
Na pierwszym roku zawsze jest najwięcej ludzi - weźmy dla przykładu 10 tyś. osób. 56 tyś. podań, to 5.6 osoby na miejsce. Bardzo możliwe. A 15 tyś. na sam lekarski - ciężko mi uwierzyć - być może na cały wydział medyczny, a jeśli to na serio sam lekarski to pomyślmy teraz chwilę dlaczego. .AAAA podstawowa matematyka
pearl
Posty: 282
Rejestracja: 6 sie 2009, o 14:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pearl »

Aszyn pisze:Ludzie. UJ jest jedną z największych uczelni w kraju! Na AGH w tym momencie studiuje koło 35 tyś. osób, na UJcie minimalnie więcej.
Na pierwszym roku zawsze jest najwięcej ludzi - weźmy dla przykładu 10 tyś. osób. 56 tyś. podań, to 5.6 osoby na miejsce. Bardzo możliwe. A 15 tyś. na sam lekarski - ciężko mi uwierzyć - być może na cały wydział medyczny, a jeśli to na serio sam lekarski to pomyślmy teraz chwilę dlaczego. .AAAA podstawowa matematyka
hejj. a co ma do tego podstawowa matematyka chyba tylko na UJ trzeba mieć wyniki z matmy. nie straszcie mnie! do Lublina, Białegostoku czy Katowic, Gdańska przecież nie trzeba matematyki ()
Awatar użytkownika
Prins
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2010, o 16:50

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Prins »

nie trzeba w Bydgoszczy i Poznaniu też nie
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zegar »

Przepraszam, że psuję Wam poczucie Elytaryzmu, ale te numerki na UJ są nadawane kolejno rejestracjom niezależnie od kierunku, jeśli koło Twojej rejestracji widnieje numer typu 153023 to znaczy, ze to jest 153023 rejestracja w tej rekrutacji na całej uczelni, nie tylko na Twój kierunek -)

Warto tez zauwazyc, ze tylko pewna czesc z tych rejestracji zostanie potwierdzona wpłatą na konto, zazwyczaj ok 40% rejestracji konczylo sie brakiem potwierdzenia, ludzie zmieniali zdanie co do danego kierunku jeszcze przed wpłatą.
mihuZdzihu

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: mihuZdzihu »

Chodzi o to, że zapewne dużo osób myśli że mogą nadrobić gorzej napisaną biologię, matematyką napisaną na 80-90%. A szczerze mówiąc to wydaje mi się, że większość osób które dostaną się na CMUJ będzie miała 92-95% z matmy.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Anielka »

o matko a ja w łodzi mam numer 80 XXX choć w tamtym miałam bodajże 10 XXX , no to chyba się rzeczywiście powinnam zacząć martwić
nie histeryzować i czekać kochani, czekać
pearl
Posty: 282
Rejestracja: 6 sie 2009, o 14:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pearl »

Zegar pisze:Przepraszam, że psuję Wam poczucie Elytaryzmu, ale te numerki na UJ są nadawane kolejno rejestracjom niezależnie od kierunku, jeśli koło Twojej rejestracji widnieje numer typu 153023 to znaczy, ze to jest 153023 rejestracja w tej rekrutacji na całej uczelni, nie tylko na Twój kierunek -)

Warto tez zauwazyc, ze tylko pewna czesc z tych rejestracji zostanie potwierdzona wpłatą na konto, zazwyczaj ok 40% rejestracji konczylo sie brakiem potwierdzenia, ludzie zmieniali zdanie co do danego kierunku jeszcze przed wpłatą.
NIE TYLKO NA TWÓJ KIERUNEK TYLKO NA CAŁEJ UCZELNI - ale jednak 17tys na uczelni w UMB a 5 tys na całą uczelnię w Lublinie to jest różnica.
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zegar »

A nie czujecie klimatu ze na UJ jest troche wiecej kierunków niz na U(wyłącznie)MB lub Akademii (wyłącznie) Medycznej w Lublinie?

To raz.

A dwa: skad wiesz ze system rekrutacji w lublinie nie numeruje kierunków osobno, a na UMB łącznie? Bycmoze 5k jest zarejestrowanych w lublinie na sam lek, a nie na całą uczelnie", to byloby prawdopodobne całkiem.
pearl
Posty: 282
Rejestracja: 6 sie 2009, o 14:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pearl »

nie o to mi chodzi.
w ogole temat zaczal sie od tego, że napisalam ze : rejestrujac sie w tamtym roku do Lublina dnia 15.06 mialam numer 4XXX. a w tym roku rejestrujac sie tez 15.06 do Lublina mialam numer 5XXX czyli tysiac wiekszy z czego wynika, że wiecej osob sie zapisalo.
a pozniej zapisalam sie na UMB gdzie mialam numer 17XXX czyli 12tys wiekszy niz w Lublinie.
dlatego zastanawiam sie czy to mozliwe, ze w lublinie powiedzmy zapisalo sie na wszystkie kierunki ponad 5tysiecy osob (do 15.06) a w UMB az 17tys.
to mnie dziwi . dlatego tez zastanawiam sie czy nie jest tak, ze w UMB kontynuuja numery z tamtego roku
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: Zegar »

Spoko, ja zacytowanym przez Ciebie fragmentem odpowiadaielm głównie userowi, który na poprzedniej stronie był łaskawy popełnić
a w krakowie na sam lekarski zapisało sie okolo 15 ty, a na cala uczelnie chyba 56 tys. z tych numerkow tak wnioskuje
pearl
Posty: 282
Rejestracja: 6 sie 2009, o 14:51

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: pearl »

Zegar pisze:A nie czujecie klimatu ze na UJ jest troche wiecej kierunków niz na U(wyłącznie)MB lub Akademii (wyłącznie) Medycznej w Lublinie?

To raz.

A dwa: skad wiesz ze system rekrutacji w lublinie nie numeruje kierunków osobno, a na UMB łącznie? Bycmoze 5k jest zarejestrowanych w lublinie na sam lek, a nie na całą uczelnie", to byloby prawdopodobne całkiem.
Wiem, że w Lublinie te 5 tys osób jest na cala uczelnie, poniewaz we wczesniejszych latach nie bylo na jeden kierunek (w tym wypadku farm) wiecej niz 2 tys osob - np. 14 osob na jedno miejsce w tamtym roku , a miejsc 130 czyli 14*130 to 1820. dlatego wydaje mi sie ze to na cala uczelnie.
i tymbardziej dziwi mnie fakt ze na UM Lublin jest 5tys a UMB 17 tys
lukasz663
Posty: 68
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 18:47

Re: Matura 2010 BIOLOGIA

Post autor: lukasz663 »

w Białymstoku na lekarski jest podobno troche ponad tysiąc chętnych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości