kandydaci 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mihuZdzihu

Re: kandydaci 2010

Post autor: mihuZdzihu »

W takim razie pogratulować wyniku. Myślę że możesz już spać spokojnie.

Jak oceniasz trudność egzaminów wstępnych? Są trudniejsze/porównywalne/łatwiejsze od matury?
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: kandydaci 2010

Post autor: marth »

Dzięki Zobaczymy, jak te progi będą wyglądać, ale jak prawie wszyscy zgodnie twierdzą, powinny trochę spaść w porównaniu do zeszłego roku (zresztą sam wiesz, bo chyba nawet zrobiłeś w temacie o maturze z chemii zestawienie argumentów za i przeciw spadkowi progów ), więc miejmy nadzieję, że tak będzie. Trzeba, w miarę możliwości, cierpliwie czekać, bez syndromu 199 punktów - myślicie że starczy?!?!

A Ty gdzie celujesz?

Co do egzaminów wstępnych to temat rzeka Ale generalnie, zwłaszcza od 2007 roku poziom jest porównywalny, bo nasz egzamin jest tym samym , który piszą maturzyści czerwcowi, czyli ci, którzy piszą w terminie dodatkowym z jakichś względów (np. zdrowotnych). Nie wiem, czy to prawda, ale gdzieś czytałem, że podobno na początku każdego roku przygotowuje się cztery z każdego przedmiotu i poziomu. Z tego potem jeden losuje się na maturę majową, drugi na maturę czerwcową/egzaminy wstępne, trzeci na poprawkową, a czwarty ląduje w koszu Nie wiem, ile w tym prawdy, ale wniosek nasuwa się taki, że egzamin od matury w danym roku różnić się powinien poziomem trudności co najwyżej na tyle, na ile różnią się między sobą matury z kolejnych lat. I rzeczywiście wg mnie ostatnio arkusze nie odbiegają bardzo od poziomu matur w danym roku, choć wydaje mi się, że są ciut trudniejsze, ale być może to tylko subiektywne odczucie Osobną sprawą jest jednak sprawdzanie naszych egzaminów, a z tym bywa naprawdę brdzo różnie, w zależności od uczelni, niestety najczęściej na naszą niekorzyść (w szczegóły już się nie będę wdawać). Kolejną krzywdzącą nas sprawą jest to, że właściwie do tej pory starzy maturzyści co roku musieli zdawać egzaminy od zera, tylko teraz i Kraków wpadły na to, żeby uznawać wyniki egzaminów pisanych od 2007 roku. Dodam jeszcze, że w 2006 roku starzy maturzyści byli ograniczeni do jednej uczelni - tej, w której zdawali egzamin (w 2005 do jednej uczelni byli ograniczeni wszyscy, bo był test predyspozycji). Teraz tylko Poznań nie podpisuje porozumienia z innymi uczelniami, więc możesz się ubiegać o przyjęcie albo tylko do Poznania albo wszędzie oprócz Poznania.

Jeszcze co do arkuszy tegorocznych, to biologia była mniej więcej podobna, a chemia chyba trochę trudniejsza od matury. Było z chemii jedno lub dwa zadania trochę nietypowe i na nie parę osób narzekało. Jedno z nich brzmiało mniej więcej tak:
Wzory soli można przedstawiać m. in. w taki sposób: 3Cao*P2O5. Ile procent fosforanu (V) wapnia zawiera próbka zawierająca 20% tlenku fosforu (V). Wynik zaokrąglij do dwóch miejsc po przecinku.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: kandydaci 2010

Post autor: marth »

Nie mogę już edytować - chodziło mi o .cztery ARKUSZE. oczywiście oraz o .LUBLIN i Kraków."
mihuZdzihu

Re: kandydaci 2010

Post autor: mihuZdzihu »

Ja również startuję do Lublina, bo tam mam najbliżej.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: kandydaci 2010

Post autor: marth »

To oby do zobaczenia
konrado
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:01

Re: kandydaci 2010

Post autor: konrado »

mam pytanie: w jaki sposób potwierdzają w Lublinie przy rejestracji na lekarskim że im kasa wpłynęła na konto, bo jak się zaloguje to nic kurde mi nie pisze.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: kandydaci 2010

Post autor: PalmaKokosowa »

Opłata kwalifikacyjna została zaksiegowana.
Awatar użytkownika
botanica
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2010, o 21:47

Re: kandydaci 2010

Post autor: botanica »

Ja również startuję do Lublina, bo tam mam najbliżej.

ja też do Lublina
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: kandydaci 2010

Post autor: biolog91 »

Ja również atakuje Lublin Co prawda nie mam najbliżej, bo jestem z podkarpacia, ale mieszkam niedaleko granicy z małopolskim . Bliżej miałbym do Krakowa, ale nie liczę na to, że tam się dostanę.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: kandydaci 2010

Post autor: oszka »

biolog91, jaka miejscwosc?
bo z Twojego opisu wynika ze mieszkamy w jednej wsi
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: kandydaci 2010

Post autor: biolog91 »

Ja jestem z okolic Jasła. A ty gdzie mieszkasz ?
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: kandydaci 2010

Post autor: oszka »

a nie, to ja wyzej na mapie
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: kandydaci 2010

Post autor: julia.....:):) »

Bree pisze:
Dudek pisze:Podanie tak.
Ale Studiować można tylko na 1 kierunku.
aha, z tym studiowaniem to na pewno?
OlM6 pisze:Bree jak ja Cie dawno nie widzialam
jak Ci poszla matura?
Olu chyba nie zaskocze Cie jak napisze, ze nie wiem. szczegolnie z biologii. jestem przygotowana, ze wroce skad przyszlam) ale chce gdzies zlozyc bo anuz sie uda.
po prostu nie wiem. szczegolnie z biologii zastanawiam sie jak bede oceniac. ale staram sie o tym nie myslec. a Ty?
julia.:):) pisze: co u ciebie
Julio a Tobie jak poszlo?

w ogole gdzie sie dziewczyny zarejestrowalyscie?

ja szczecin łódz i olsztyn no cuz ja tez nie wiem czuje ze bio poprawiłam.ale wiesz jak to jest .chyba się załamiętrzymam za was kciuki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości