Eutanazja w Albanii

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Eutanazja w Albanii

Post autor: devitto »

Witam!
Potrzebuję informacji, być może będziecie mogli mi pomóc - na Wikipedii oraz kilku innych stronach znalazłem informację, że w Albanii jest zalegalizowana Albania. Chciałbym jednak znaleźć jakieś wiarygodne źródło tej informacji (mam to do przygotowania na zajęcia) - czy ktoś może mi pomóc? Bo niestety, nic poza wiki nie znalazłem a może to plotka rozsiana w internecie?
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Eutanazja w Albanii

Post autor: Litawor »

Owszem, Albania zdaje się być w Albanii legalna. Ale wydaje mi się, że w pozostałych krajach również. Jest nawet członkiem ONZ.

A na poważnie: keywords: euthanasia i Albania", szukaj w internecie. Znajdziesz całe mnóstwo potwierdzeń, że jest tam legalna.
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: Eutanazja w Albanii

Post autor: devitto »

Umiem korzystać z Google - gdybym tam to znalazł, to bym się tutaj o to nie pytał. Szukałem, ale nie znalazłem - nie chodzi mi o strony niewiadomego pochodzenia, chodziło mi o zaproponowanie albo pokazanie mi strony wiarygodnej, z okazaniem i podlinkowaniem do faktycznego dokumentu prawnego na ten temat.
Agacia
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2010, o 17:02

Re: Eutanazja w Albanii

Post autor: Agacia »

Wiesz, Wikipedia to dość wiarygodne źródło, mimo wszystko.
Poza tym jakbyś luknął na ang wiki, to jest tam drobnym druczkiem napisane na jakim dokumencie się wzorują (nie chce mi się go przeglądać i sprawdzać co tam w ogóle jest)

en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_euthanasia
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: Eutanazja w Albanii

Post autor: devitto »

Wikipedia nie jest wiarygodnym źródłem - kiedy u mnie na uczelni student przyjdzie z pracą, w której bibliografii znajduje się Wikipedia", to już nie jest zbyt różowo.

Ale do rzeczy - przeglądałem eng wiki i widziałem tem plik wcześniej - jest to jednak jedynie wykaz tytułów przemówień na sympozjum, które odbyło się na Ukrainie. Jest tam, i owszem, przemówienie odnośnie eutanazji w Albanii, jednak nie ma (a szkoda) odnieniesia do aktu prawnego.

Czy zna ktoś może odnośnik do aktu prawnego, który by jednoznacznie wskazał na to, że w Albanii jest albo nie ma prawnej eutanazji?
rastman
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2009, o 21:19

Re: Eutanazja w Albanii

Post autor: rastman »

musisz poszukać na stronach albańskich
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości