Pójdę gdziekolwiek?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Coolasice
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2010, o 19:44

Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Coolasice »

No cóż, tegoroczna matura mnie przerosła. Na oko 30% z biologii i jakieś 60% z chemii (+/- 25pkt). Jakie kierunki mogę studiować z takim wynikiem? Chciałbym się orientować przed zalogowaniem, bo to trzeba do 8 lipca zalogować się na stronie uczelni, prawda?

Nie jestem wybredny, o medycynie, farmacji itd. nie marzę, ale taką np. inżynierię biomedyczną, czy analitykę chętnie bym studiował. Mam szanse?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam maturzystów.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Madlene »

możesz studiować np.
- pielęgniarstwo
- położnictwo
- inżynieria biomedyczna
różne inżynierie, ogrodnictwo, ochrona środowiska, chemia, fizyka,
na niektórych uczelniach nawet biologia, na analitykę medyczną może zabraknąć.
bo to trzeba do 8 lipca zalogować się na stronie uczelni, prawda?

sprawdź na stronach uczelni, które Cię interesują, wszystko jest napisane, do kiedy rejestracja, składanie dokumentów.
Karolina WW

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Karolina WW »

Mam podobne oczekiwania, ktora z powyzszych wydaje sie wg was najbardziej przyszlosciowa i ciekawa?
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Charlize91 »

myślę, że pielęgniarstwo i położnictwo może nie tyle są przyszłościowe, co. hmm. jest zapotrzebowanie.
Jeśli odpowiada ci tego typu praca (co tu ukrywać dość ciężka i nie najwyżej opłacana) to mogłabyś się zastanowić
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Madlene »

Mam podobne oczekiwania, ktora z powyzszych wydaje sie wg was najbardziej przyszlosciowa i ciekawa?

to zależy czym się chcesz w życiu zajmować czy bardziej pomagać ludziom,mieć z nimi kontakt codzienny, czy praca laboratoryjna, lub biurowa.
Karolina WW

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Karolina WW »

Bardziej wole zdecydowanie laboratoria, jakas inzynierie, chociaz moze byc tez biurowa jak po ochronie srodowiska.

inzynieria biomedyczna jest trudna, warto to studiowac? nie boje sie fizyki, matematyki bardziej :)
mati321
Posty: 58
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 16:01

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: mati321 »

na fizjoterapie ile pkt z matury rozsz z bio starczy ?gt
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Madlene »

zależy na jaką uczelnie chcesz, popatrz sobie na różne uczelnie, są na stronach progi z poprzednich lat oraz oceny z egzaminów sprawnościowych.
matkachrzestna
Posty: 49
Rejestracja: 8 cze 2009, o 09:52

[Link] Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: matkachrzestna »

jeśli lubisz przyrodę i laboratoria to pomyśl o tym:
zarzadzanie-zasobami-przyrody-vt27624.htm
mati321
Posty: 58
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 16:01

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: mati321 »

nie chce zakldac nowego watku to sie podlacze . poradzcie co mam robic dzisiaj dostalem wyniki 80 ang podst 37 bio rozsz 54 chem podst 74 pol podst matma 48 gdzie z tym i na co moge sie dostac / ?
Coolasice
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2010, o 19:44

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Coolasice »

polski podstawa: 84%
angielski podstawa: 94%
matematyka podstawa: 58%

chemia rozszerzona: 58%
biologia rozszerzona: 58%

pytanie jak kolega wyzej
Agagaaa

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Agagaaa »

I ja. też mam problem. 92 matma podstawa, 98 ang podstawa, chemia rozszerzona 68 i biologia rozszerzona 57 a polski podstawa 69.
Ptrai

Re: Pójdę gdziekolwiek?

Post autor: Ptrai »

Gdzie polecacie studiowac inzynierie biomedyczna? Wyniki z matury to 58% z chemii rozszerzonej i 58% z biologii rozszerzonej. Jaki jeszcze kierunek związany z biologią chemią i fizyką mogę studiować z tak napisaną maturą?

Z gory dziekuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości