Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
madakes
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2009, o 21:05

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: madakes »

Na takiej zasadzie jak opisała partyzantk, działają tez prywatne szpitale. Kiedy leżałem w takowym w związku z rekonstrukcją więzadła w kolanie to pielęgniarki wyglądały tak jakby cała ich praca sprawiała im największą radochę. Uśmiechnięte, pozytywne, miłe i naprawdę w porządku. Nie miałem przyjemności przebywać w publicznym szpitalu, ale mam nadzieję, że skoro teraz taka sytuacja jest abstrakcyjna to niedługo ulegnie zmianie I życzę tego wszystkim.
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Alchemik1990 pisze: weronik_19, , dzieki za ten plan studiow . Wynika z niego, ze studia pierwszego stopnia trwaja 3,5 roku, tak Sa jeszcze jakies egzaminy na koniec studiow (cos takiego jak LEP), oprocz obrony pracy licencjackiej?
Jak na razie nie bardzo jeszcze wiem jak wygląda sprawa końcowego zaliczenia licencjatu, jednak coś obiło mi się o uszy, że oprócz obrony pracy jest jakiś egzamin praktyczny jeszcze na oddziale, ale to tylko tak wiesz - przypuszczalnie mówię. Postaram się wszystkiego dowiedzieć i wtedy napiszę.


Co do samokształcenia - wypowiedzi Padre Morf oraz Madlene wzajemnie się uzupełniają. Niech Cię nie przerażają te godziny samokształcenia na planie - nijak nie odzwierciedlają rzeczywistości. Szczerze powiedziawszy to chyba tę rubrykę z kosmosu wzieli.
Nawiązując do wypowiedzi Padre Morf - są tematy zwłaszcza z Podstaw Pielęgniarstwa, które musisz opracować we własnym zakresie, oprócz tego do wykonania są 2 prezentacje w PP na podstawie których jesteś oceniana - z Promocji Zdrowia Psychicznego w 1 semestrze (ale to przedmiot TEORETYCZNIE do wyboru, zawsze możesz mieć w planie zamiast tego Zakażenia Szpitalne) oraz z Promocji Zdrowia w 2 semestrze.

Partyzantk - mam nadzieję, że jesteś cała i zdrowa !

A tak na marginesie - mam do odsprzedania ksero I tomu Podstaw Pielęgniarstwa oraz testy z paru przedmiotów do odstąpienia + 2 wyżej wymienione prezentacje, z których możecie skorzystać.
wisnia91
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2010, o 11:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: wisnia91 »

madakes pisze:mam do odsprzedania ksero I tomu Podstaw Pielęgniarstwa oraz testy z paru przedmiotów do odstąpienia + 2 wyżej wymienione prezentacje, z których możecie skorzystać.

Co do tych materiałów to mogłabyś napisać coś więcej Czy to są wszystkie te kserówki, które były na zajęciach potrzebne z tego I tom PP? Radzisz kserować rzeczy, czy może bardziej opłaci się kupić akurat tę książkę i ewentualnie jakieś inne

Tak wstępnie to może i byłabym chętna na odkupienie
partyzantk
Posty: 12
Rejestracja: 4 cze 2010, o 17:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: partyzantk »

myślę że parę siniaków, otarć i kołnierz schantza na okres najbliższych dwóch tygodni to wieeeeeelkie szczęście dla kogoś w kogo uderzył tir wiozący 30ton ładunku dzięki, mam się dobrze

poważnie do wyboru jest język migowy?!
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Podstawowa literartura na przedmiot Podstawy Pielęgniarstwa to :
1. Brożek L. Wstrzyknięcia i wlewy dożylne. PZWL
2. Ciechaniewicz W. Pielęgniarstwo. Ćwiczenia. PZWL 2001
3. Ciechaniewicz W. Wstrzyknięcia śródskórne, podskórne, domięśniowe i dożylne, PZWL, Warszawa 2006
4. Chrząszczewska A. Bandażowanie. PZWL Warszawa 19985. Ślusarska B., Zarzycka D., Zahradniczek K., Podstawy pielęgniarstwa, CZELEJ, Lublin 2004 – Tom I i tom II

Jak widać - trochę tego jest, zważywszy, że to tylko na 1 przedmiot. W Katowicach na ul. Warszawskiej jest jedyna księgarnia gdzie można nabyć książki potrzebne na SUMie. Pozostaje oczywiście także internet, gdzie można nabyć je taniej, ale trzeba się liczyć z kosztami przesyłki.

U mnie 1 rok wyglądał tak :
1 - Już na pierwsze zajęcia z podstaw pielęgniarstwa trzeba mieć Bandażowanie (pozycja nr 4). Można wypożyczyć lub kupić lub skserować.
Ja sobie skserowałam i również mogę to zbindowane ksero w bardzo dobrym stanie odsprzedać za 5 zł, ponieważ planuję kupno oryginalnej książki
2 - Jeśli chodzi o Podstawy Pielęgniarstwa (pozycja nr 5) to radziłabym kupno tylko tomu II, wszystkie czynności fajnie opisane, które będziecie ćwiczyć na pracowniach i potem zdawać egzamin praktyczny,a poza tym przyda Wam się do końca życia.
Tom I - to teoria poruszana na wykładach, która wchodzi w skład egzaminu teoretycznego razem z tomem II. Cena książki mniej lub więcej - 60 zł. Za ksero całej książki dałam 37 zł z groszami.
Odsprzedam ją za 15 zł - kserówki w dobrym stanie, zszyte rozdziałami, mają dziurki od dziurkacza i od bindowania, bo początkowo miałam je spięte, ale podzieliłam je osobno na działy dla łatwiejszego uczenia się, mają kilka podkreśleń kredką na jednej stronie, i brak im indeksu, bo stwierdziłam, że to zbędne.
Kupna tomu I nie polecam.

3 - Mam jeszcze zbidowane ksero skryptu z ćwiczeń do fizjologii na 2 semestr, skrypt z brzucha na anatomię (niektórzy to tylko ze skryptów się uczyli, inni za to z jakiejś książki, ja - z Pituchowej), testy bardzo przydatne z poprzednich lat na kolokwia z fizjologii, testy na końcowy egzamin ze Zdrowia Publicznego, testy na kolokwia z biochemii (w tym test zaliczeniowy z tego roku), kilka testów z anatomii do przećwiczenia, prezentacje - z których możecie skorzystać, o ile nie zmienią Wam warunków zaliczenia - na płytce. Cena : 5 zł.

Sprzedałabym jeszcze fartuch, ale będzie mi potrzebny na 2 rok.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

partyzantk pisze: poważnie do wyboru jest język migowy?!

3 przedmioty do wyboru - to tylko TEORIAAAAAA
Zapomnijcie o wybieraniu czegokolwiek, to pani w dziekanacie decyduje która grupa na co chodzi.
Na moim roku nie było j.migowego i raczej teraz też nie będzie, istnieje tylko na papierze.
korlaine
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2010, o 12:49

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: korlaine »

moze mi ktos udzielic informacji czy na pielegniarstwie na sumie jest informatyka? a jak tak, to jak ona wyglada?
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

korlaine pisze:moze mi ktos udzielic informacji czy na pielegniarstwie na sumie jest informatyka? a jak tak, to jak ona wyglada?

Tak, technologia informacyjna jest na roku IV. Możesz o tym przeczytać na planie studiów zamieszczonym kilkanaście postów wcześniej.
Jak wyglądają zajęcia - tego na razie nie wiem.
korlaine
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2010, o 12:49

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: korlaine »

o nieeeeee! nienawidze tego przedmiotu, to moze jakby ktos wiedzial czy to są podstawy czy bardziej zaawansowane rzeczy się wypowie? ale dzieki za odp, wiem, ze byly juz plany, ale mi to oczywiscie musi ktos napisac: ) ale tez mnie zastanawia dlaczego lic trwa 3, 5 roku a na innych uczelniach 3? co prxez te 0,5 roku robią? a znacie moze jakies uczelnie gdzie infy nie ma?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Padre Morf »

Jak na razie nie bardzo jeszcze wiem jak wygląda sprawa końcowego zaliczenia licencjatu, jednak coś obiło mi się o uszy, że oprócz obrony pracy jest jakiś egzamin praktyczny jeszcze na oddziale, ale to tylko tak wiesz - przypuszczalnie mówię. Postaram się wszystkiego dowiedzieć i wtedy napiszę.

Oprócz obrony pracy licencjackiej jest egzamin teoretyczny i praktyczny.
Egzamin praktyczny odbywa się na internie, pediatrii albo chirurgii i polega na wykonaniu czynności zawartych w zadaniu (zazwyczaj dostaje się jednego/dwóch pacjentów i trzeba się nimi zająć).
Freeq06069

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Freeq06069 »

i trzeba się nimi zająć
a cos blizej ? Np. zmiana opatrunku, zrobienie zastrzyku?
A teoria? Jest test wyboru, czy zadania otwarte?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Padre Morf »

a cos blizej ? Np. zmiana opatrunku, zrobienie zastrzyku?

zależy co wylosujesz.
Może to być zmiana opatrunku, stomia, odleżyny i masa innych rzeczy.
A teoria? Jest test wyboru, czy zadania otwarte?

zależy w zasadzie od uczelni, zwykle to jednak test.
halinka3
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwie 2010, o 07:56

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: halinka3 »

Wykonywaliście już badania lekarskie na studia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości