Matura 2010 - CHEMIA

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Mataforgana_a
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2009, o 14:12

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Mataforgana_a »

Galaxia pisze:Ale niezły masz rozrzut z tej chemii. Ja akurat z chemii jestem prawie pewna wyniku myślę, że będzie 80-83. A z jeśli poszło mi tragicznie to będę mieć wynik 75 z zeszłego roku, ale myślę, że troszkę lepiej napisałam jednak. I startuję tylko do Bydgoszczy, więc w sumie mogę się cieszyć, że w mieście, w którym pewnie będzie jeden z niższych progów. No i nie wiadomo czy będą progi jak w 2008, nie ma jeszcze sprawozdań jak poszła .
I powiem Tobie, że też zrobiłam masę błędów, za które możnaby się zastrzelić. Z niektórych punktów siebie rozgrzeszyłam, bo naprawdę nie wiedziałam jak rozwiązać. Ale na chwilowej głupocie straciłam jakieś 20% w sumie z obu przedmiotów. A przecież to dużo.
Mówisz że na analitykę medyczną, a nie lepiej na farmację? Tzn ja tu nikomu nie chcę odradzać, ale niewiele osób jest jakoś strasznie zadowolonych z tego na moim roku.
Z chemii nie przeglądałam klucza, bo po biologii żałowałam. Wiem, co zrobiłam dobrze i to, co zrobiłam źle. Już dziś wiem, że odpadnie mi 9 punktów. Miałabym wówczas 85%. Było jednak kilka pytań, których nie jestem pewna. I wiesz co? Nie chcę się upewniać.
Biologia natomiast. Cekaewski klucz jest dość dogodny z tego co widzę, bo wygląda na to, iż uwzględnia wspomnianą przeze mnie wcześniej samą fermentację". Ja liczyłam punkty tylko 10 maja kiedy pojawił się zlepek odpowiedzi niekoniecznie dobrych. Były tam pewne uchybienia, które dla mnie były złe. Licząc zgodnie z tym kluczem miałabym ok. 70%. Stosunkowo niedawno trafiłam na klucz CKE i tam pewne odpowiedzi, które przez onet były uznane jako właściwie, były złe. Jak dla mnie to dobrze. Nie liczyłam ponownie punktów, bo już nie pamiętałam co pisałam. A ja mam niestety tendencję do hiperbolizacji, dlatego wolę żyć w niewiedzy niż tworzyć filmy, których powstanie jest nieuzasadnione.
Mniej niż 70%, to raczej wersja najgorsza, punktacja najniższa z możliwych wykonana przeze mnie.

Jeśli chodzi o analitykę, to byłabym zadowolona (choć weterynaria to marzenie). Podoba mi się praca w laboratorium szpitalnym, na przykład. Szczególnie na krwi.
Mam tylko nadzieję, że choć na analitykę punkcików starczy.

Trzymajmy za siebie kciuki bez endu.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: fizolof123 »

Ja sobie ubzduralem ze progi nie spadna i licze wedlug poprzednich-nie chce sie czuc rozczarowany ( nadzieje mam ze spadna ale lepiej liczyc wedlug tych z 2009 przynajmniej wiemy czy mamy szanse aspirowac na lepsze kierunki )
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: fizolof123 »

Mataforgana_a pisze:
Galaxia pisze:Cekaewski klucz jest dość dogodny z tego co widzę, bo wygląda na to, iż uwzględnia wspomnianą przeze mnie wcześniej samą fermentację"
Ja napisalem tylko ze jest to proces fermentacja alkoholowa tylko ze tam pisalo w kluczu ze trzeba to wyjasnic wiec za nie wyjasnienie 0 punktow czyli mozna powiedziec ze mam zle
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Galaxia »

Ja też mam tylko napisane, że fermentacja alkoholowa i to na 99% jest źle.
mirror
Posty: 42
Rejestracja: 19 cze 2009, o 21:12

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: mirror »

Kiedy mają być wyniki matur?
sprawdzamy na OKE jak rok temu?
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Szwadron »

Za 118 godzin i 37 minut, w nocy z 29 na 30 czerwca dowiemy się jakie są nasze wyniki Jeśli znowu puszczą je o północy^^
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: m0rix »

Publikują gdzieś koło północy. Mi udało się w zeszłym roku wbić 20 minut po północy.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: fizolof123 »

Gdzie mozna bedzie sprawdzic te swoje wyniki jak by ktos powiedzial bylbym wdzieczny bo nie widze zeby mozna sie na stronie glownej cke sie jakos zarejestrowac.Z gory dzieki
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Stalowy »

Na stronie OKE, pod które podlega szkoła, w której pisałeś maturę.
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Zegar »

Jesli nie wie, to pewnie nie dostal hasla wiec pewnie jego OKE nie udostepnia wgladu online.
Awatar użytkownika
Tesco
Posty: 254
Rejestracja: 8 maja 2009, o 14:00

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Tesco »

Kurde, co za niefart. będę się kisił w kolejce i czekał w pełnym stresie za wynikami. Mimo wszystko planuję pojawić się w szkole nie wcześniej niż o 14, żeby uniknąć plotuchów i ciekawskich.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: PalmaKokosowa »

Tesco, wyobraź sobie, że u mnie w szkole jest oficjalne rozdanie wyników w auli i mamy przyjść odfiksowani z całą radą pedagogiczną i przemówieniami. ta szkołą nawet po wybuchu nie da mi spokoju
mihuZdzihu

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: mihuZdzihu »

Przemówienia są przed czy po rozdaniu wyników?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości