j?zyk obcy na lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gwiazdeczka
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:12

j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: gwiazdeczka »

Witam ja tu z takim zapytaniem, jak to jest z tymi j?zykami. Bo w liceum mam niemiecki i angielski,z tym ze z niemca jest 6 a anglik to tak srednio na je?a,czyli czwóra. No a jak wiadomo,to o wiele lepiej jest dzisiaj w?ada? angielskim Tak wi?c moje pytanie brzmi: Czy wybieraj?c jako j?zyk kontynuowany z liceum angielski poradz? sobie,czy mog? zapomnie? i zapisa? si? na niemca? Mam totalny m?tlik
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: a_niap »

To zale?y. WUM na przyklad ma tylko kontynuacje, ale mozesz sobie wybrac jaki chcesz jezyk. Niestety w ograniczonym zakresie (ang, niem, ROSYJSKI, lub francuski)

Od podstaw nie ucza, j?zyk jest nastawiony na typowo medyczny wiec ca?a wiedza z liceum nie ma znaczenia.
gwiazdeczka
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:12

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: gwiazdeczka »

Czyli mog? smialo startowac na tego anglika i mie? jakie? nadzieje ?e sobie poradz?, czy lepiej wybra? na pewniaka niemiecki i mie? ?wi?ty spokój? Bo angielski to wiadomo ?e w ka?dej pracy ju? w?a?ciwie wymagany,a z niemieckim to w sumie mog? mie? problem Czyli wiedza z liceum z jak? przyjd? na studia nie jest a? taka wa?na i je?eli przy?o si? to s? szanse ?e sobie poradz
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: Xoth »

Angielski w CM UMK jest naprawd? bezstresowy, nic na nim mo?na nie robi?. Zaj?cia s? z prof., który lubi ?adne panie ]. Je?li chcesz nauczy? si? j?zyka, to chyba lepiej wybra? niemiecki, bo jest z innymi asystentami, ka?de zaj?cia zaczynaj? si? od wej?ciówki itd, a angielski to si? siedzi tylko i prof. gada co? tam do siebie. Wiem, ?e niesk?adnie to napisane jest, ale jestem zm?czony, id? spa? P.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: Wendy »

Je?li chcesz nauczy? si? j?zyka, to chyba lepiej wybra? niemiecki, bo jest z innymi asystentami, ka?de zaj?cia zaczynaj? si? od wej?ciówki itd, a angielski to si? siedzi tylko i prof. gada co? tam do siebie.
Haha, a to dobre Chyba do ró?nych CM UMK ucz?szczamy 2 rok chodz? na niemiecki i ani jednej wej?ciówki nie pisali?my. Wkuwamy tylko teksty medyczne, bajki i jakie? przys?owia. Ju? na ang. wi?cej maj? do nauki.
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: Xoth »

ewk pisze:
Je?li chcesz nauczy? si? j?zyka, to chyba lepiej wybra? niemiecki, bo jest z innymi asystentami, ka?de zaj?cia zaczynaj? si? od wej?ciówki itd, a angielski to si? siedzi tylko i prof. gada co? tam do siebie.
Haha, a to dobre Chyba do ró?nych CM UMK ucz?szczamy 2 rok chodz? na niemiecki i ani jednej wej?ciówki nie pisali?my. Wkuwamy tylko teksty medyczne, bajki i jakie? przys?owia. Ju? na ang. wi?cej maj? do nauki.
No to by? mo?e zale?y to od asystenta . Kole?anka z grupy chodzi na niemiecki i maj? wej?ciówki co zaj?cia. Angielski z prof. G. to strata czasu.
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: Wendy »

To ma pecha Twoja kole?anka W zasadzie, to nie s?ysza?am, ?eby kto? na niemieckim mia? jakie? wej?ciówki, a z nam osoby z innej grupy
No, ale ogólnie na j?zykach na CM ludzie (z leku, bo na innych kierunkach bywa ró?nie ) si? nie przem?czaj? ]
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: Xoth »

ewk pisze:No, ale ogólnie na j?zykach na CM ludzie (z leku, bo na innych kierunkach bywa ró?nie ) si? nie przem?czaj? ]
I o to chodzi .
gwiazdeczka
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:12

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: gwiazdeczka »

No ale w sumie to wa?ne jest chyba to ?eby si? nauczy?,a ?e u mnie z anglikiem raczej zbyt kolorowo nie jest ( jak na razie) to nie wiem czy tak ryzykowac A czy w razie gdybym nie dawala sobie rady to jest mozliwosc przepisania si? do grupy z niemieckim?
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: Wendy »

U mnie na niemieckim by? taki przypadek, ?e kto? po pierwszych zaj?ciach chyba si? wystraszy? i przeniós? na francuski
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: j?zyk obcy na lekarskim

Post autor: imagiine »

A na leku nie jest tak, ?e trzeba i na ten j?zyk, z którego zdawa?o si? matur Bo na innych kierunkach tak jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości