Kurzyślad polny

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Rośliny do oznaczenia. Pomocy

Post autor: pio91 »

1. To jest jęczmień płonny lub jęczmień żytni.
9. kurzyślad polny.
biomj
Posty: 303
Rejestracja: 27 sie 2008, o 10:14

Re: Rośliny do oznaczenia. Pomocy

Post autor: biomj »

Pio34: 9 to jakis Fabaceae (typowe dla tej rodziny kwiaty motylkowe, wasy, liscie zlozone). Na pewno nie kurzyslad Anagallis arvensis z rodziny Primulaceae. Kurzyslad to zdj. nr 4.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Rośliny do oznaczenia. Pomocy

Post autor: pio91 »

Podając numer sugeruję się tym : Komentarz: 9. Obecne rozłogi. Ciężko zebrać okaz. Miejsce zebrania: łąka a nie które to zdjęcie. Zdjęcia były ponumerowane więc takie numery wstawiałem jak były na zdjęciach.
biomj
Posty: 303
Rejestracja: 27 sie 2008, o 10:14

Re: Rośliny do oznaczenia. Pomocy

Post autor: biomj »

Dokladnie o tym pisalam (numery komentarzy, a nie kolejnosc zdjec). Popatrz dobrze. Komentarz 9 jest dwa razy. Pierwszy o cytowanej przez Ciebie powyzej tresci (zdj. DSC_0149), drugi nizej tez komentarz 9, ze roslina ma kwiaty grzbieciste -zdj. DSC_0146 (na zdjeciu ta sama roslina).

A kurzyslad jest na zdjeciach z komentarzem 2. (DSC_ 0117 i DSC_0120)
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Rośliny do oznaczenia. Pomocy

Post autor: pio91 »

Masz rację biomij, to wygląda na jakiś groszek (może groch polny).Wcześniej zasugerowałem się czerwonymi nietypowymi dla wielu roślin kwiatami, nie zwróciłem uwagi na ich kształt.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości