Student stomy odpowiada...

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: ulala »

masz jakis problem ze soba

poprawiles mi humor swoimi agresywnymi ripostami nie tylko na moje posty

cokolwiek tu napiszę i tak mnie zrównasz z ziemią heh. a btw. zdania typu: zajmij się nauką polskiego, świadczą tylko i wyłącznie o twoim poziomie kultury. takie riposty pamiętam z podstawówki

juz uprzedzajac pytanie ulala pisze ze duzo mi to zajelo bo wolno czytam. )
nawet mi do głowy nie przyszlo, zeby cos takiego napisac. ale skoro tobie przyszło, tzn że sam byś taki atak zrobił

gdybyś mnie zapytał dlaczego jakiegos działu uczyłam sie dłużej- odpowiedzialabym normmalnie. jasne, odpowiedziales- az 6 razy, ale z jakim wyrzutem.

przepraszam ze zasmiecam watek. moze znajdzie sie dla ciebie etat moderatora na forum. wtedy bedziesz zabijal takich uzytkownikow jak ja, którzy w dziale STUDENT stomy odpowiada, zadaja pytania na temat czaszki. a pozniej sie dziwią że autor im niegrzecznie, z wyrzutem odpowiada. wg mnie po prostu poczules sie urazony, ze niby podważam twoja zdolnosc uczenia sie. pf
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Medycyna Lwów »

hmm tak się składa że połowa mojej klasy z LO siedzi w Lublinie - były to osoby całkiem dobre, ale przeciętne - parę osób studiuje stomatologię, większość lekarski i nie narzekają, a wręcz zachwalają, że jest normalnie, praktycznie nikt nie wylatuje, jest czas na normalne życie.

No cóż jedyne wyjaśnienie jakie mi przychodzi to takie że oni są zdolni, ty może mniej lub oni umieją się uczyć a ty jeszcze nie.

A i kandydaci się niczego nie bójcie, ja też już nie słucham strasznych opowieści starszych ode mnei studentów, bo wolę się zawsze sam przekonać i jakoś zawsze daję radę. Po pierwsze spokój jak powtarzali na pierwszej pomocy.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Molcia »

A słuchajcie, takie głupie pytanie. Ale jak wygląda kwestia dni wolnych? Ma się wykłady w sobotę np.? Bo w niedzielę, to raczej wszędzie wolne, nie? A. no i czy są normalne ferie zimowe i przerwa świąteczna na Boże Narodzenie czy Wielkanoc?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Medycyna Lwów »

sobota, niedziela wolna (raz nam zrobili w sobotę kolokwium z biochemii ale to wyjątek) - jest 15 tyg. dydaktycznym w każdym semestrze na każdej polskiej uczelni wyższej + sesja, kiedy nie ma zajęć, jedynie egzaminy. Przerwy świąteczne i ferie zimowe są jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

Padre Morf z pewnoscia kandydaci chca bardzo precyzyjnych odpowiedzi o wyzszych latach studiow - najlepiej o II semestrze 4 roku - to chyba tylko ja jestem taki dziwny ze przed przyjsciem na te studia interesowalem sie tym co bede mial na poczatku a nie za 4 lata - czyli faktycznie pewnie masz racje

Owszem mam racje, bo odpowiadałem na podobne pytania odnośnie lekarskiego i wiem o co pytają przyszli kandydaci. Niektórzy wybiegają myślami poza 1-2 rok i pytają jak np. wyglądają zajęcia kliniczne z pacjentami i co dokładnie się na nich robi.
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: keyraa »

^ czytam sobie te wasze posty i sobie myslę

po co te nerwy ? ?

naszły mnie w związku z tym takie pytania: jaka atmosfera panuje na studiach pomiędzy studentami (czy wymieniacie się materialami, pytaniami na egzamin itp), czy posiadacie jakies ogolnorocznikowe forum/maila na ktorym sie kontaktujecie
czy duzy odsetek stanowia dzieci lekarzy i czy sa oni w jakis sposob faworyzowani
no i czy jest taki przedmiot ktorego baardzo sie boicie i przez ktory wylatuje 1/4 a nawet polowa roku (tak jak u nas - biochemia : ))

i takie pytanie juz dla absolwentow tego kierunku: jakie sa szanse na zrobienie takiej specjalizacji jak np. ortodoncja (kogos kto nie ma zadnych znajomosci, w rodzinie zadnego stomatologa itp)
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Molcia »

Ooo. to widzę, że też są jakieś wolne dni, nie tylko same kucie

Jeszcze kilka takich pytań i odpowiedzi i już w ogóle nie ma się czego bać. Tylko dostać się trzeba
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: formica »

Molcia, jeszcze parę dni rektorskich wpadnie
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: godziasia »

Ale jak wygląda kwestia dni wolnych? Ma się wykłady w sobotę np.?
nie jestem ze stomy (ale to akurat zależy od uczelni, nie od kierunku), w każdym razie u nas ostatnio egzamin z biologii był o 8.00 rano w sobotę także to zależy od stopnia powalenia wykładowcy a zajęcia jako takie w soboty i niedziele się raczej nie odbywają, tu nikt nie jest cyborgiem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

keyraa, tu masz liczbe miejsc na specki w poszczególnych województwach.

policz ile jest na ortodoncję i sama oceń ]
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: keyraa »

a tam w sobotę - u nas na weterynarii
zrobili koło z biochemii w Juwenalia(wolne) w piątek o 19 : )

Padre Morf, dziękiwychodzi na to że w tym kraju nie potrzebują ortodontów P wszystkich mi się nie chciało sprawdzac, ale chyba jest tylko 1 miejsce na cały kraj.a w moim średniej wielkości mieście jest tylko 2 ortodontów i są do d. trzeba jezdzic do 3miasta .
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: formica »

hehe no my w Juwenalia mieliśmy niezly hardcore na uczelni. Ale za to wcześnie zaczęliśmy wakacje
PWr ma często kolokwia w soboty albo w tygodniu w godzinach wieczornych. Ja tam soboty nic nie miałam na szczęście.

Co do miejsc na specki to mam wrażenie, że w tym wrześniowym naborze jest generalnie więcej miejsc.
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: keyraa »

oczywiście synek mojej byłej ortodontki robi specjalizację z ortodoncji. może mi ktoś wyjaśnic jakim cudem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości