Student stomy odpowiada...

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
krowolubka
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2010, o 13:08

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: krowolubka »

keyraa - atmosfera jest b. dobra - wiadomo nie ma jakiejs milosci ale raczej ludzie sobie pomagaja i nie ma specjalnej zawisci.
komunikacja przynajmniej u nas odbywa sie przez maila - dostajemy na niego wyniki itd. dodatkowy mail mamy na roznego rodzaju materialy
dzieci lekarzy - hmm. narazie nie spotkalem ani jednego ale jestem ze stomy. jedna dziewczyna ma wujka stomatologa i to tyle co wiem w tej kwestii

no i u mnie nie zdarzyło sie ze musielismy cos odrabiac w weekend

.i to by bylo na tyle w kwestii moich odpowiedzi. zalozylem ten temat zeby odpowiedziec na pytania innych - dowiedzialem sie ze kandydaci wola sie dowiedziec wiecej o starszych latach - ciekawe
no i nie moge zapomniec o pytaniu Ulala na ktore nie odpowiedzialem a potem jak juz udowodnilem ze jednak odpowiedzialem to dowiedzialem sie sie ze zrobilem to niegrzecznie

juz uprzedzajac pytanie ulala pisze ze duzo mi to zajelo bo wolno czytam. - to bylo analogiczne do pytania ktore zadalas mi odnosnie czaszki wiec mozna powiedziec ze juz Ci przyszlo do glowy

"poprawiles mi humor swoimi agresywnymi ripostami nie tylko na moje posty - no to by sie wyjasnilo dlaczego caly czas tutaj mi odpisywalas mimo ze odpowiedzialem na twoje pytanie i prosilem zebys przestala.i oczywiscie ze zrownam Cie z ziemia skoro nie masz racji ( nie odpowiedziales mi na pytanie!- odpowiedzialem"- hmm faktycznie odpowiedzial. - ale jak niegrzecznie - ile tak mozna)

"wg mnie po prostu poczules sie urazony, ze niby podważam twoja zdolnosc uczenia sie - rownie dobrze moge powiedziec ze Ty chciales pokazac jaka to jestes madra dziwiac sie dlaczago tak duzo czasu spedzielem nad preparatem
jeszcze tylko na koniec - mam problem tylko z Toba i wlasnie go rozwiazalem - slyszalas o czyms takim glupszemu trzeba ustapic ? Bylo milo ale to moj ostatni post nie mam zamiaru dalej z Toba walczyc bo to bez sensu, ciekawe tylko, ze inni jakos nie narzekaja na poziom moich wypowiedzi
Co ja Cie takiego zrobilem, ze sie tak przyczepilas ? jak Ci nie pasuje ton odpowiedzi to nie czytaj i juz. - nie odpowiadaj - to bylo retoryczne, ew. i tak nie przeczytam milej zabawy
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: ulala »

nie bardzo ustąpiłeś głupszemu, bo odpisałeś na posta- czyli autogloryfikacja sie nie powiodła. nie wiem czemu zasmiecasz swoj własny wątek.
dobranoc
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Padre Morf »

dowiedzialem sie ze kandydaci wola sie dowiedziec wiecej o starszych latach - ciekawe

poczytaj forum to sam zobaczysz jak to wygląda

i skończcie tą kłótnię, bo zaczne ciąć posty ]
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: keyraa »

dzięki za odpowiedź. mam jeszcze pytanie w kwestii zajęc na których robicie modele zębów (lepicie z plasteliny czy jak P). w każdym razie na czym one dokładnie polegająpewne zdolnosci manualne są chyba mile widziane? a jak ktos nie ma to jest niemile widziany? : )

no i jeszcze te fakultety których my na I roku nie mielismyczy są one przydatne, czy zajmują dużo czasu, z jakich przedmiotow mozna wybierac, i czy sa z nich jakies zaliczenia?

poza tym, czy codziennie siedzicie caly dzien na uczelni, czy sa takie dni w ktorych np sa same wyklady, i takie w ktorych sa tylko 1 zajecia ?

i czy ktos kto mial lacine w liceum i ma z angielskiego certyfikat /zaliczenie z ang medycznego w indeksie musi uczeszczac na te zajecia ? czy generalnie przepisuja przedmioty komus kto mial dany przedmiot na innym kierunku ?

czy praktyki wakacyjne (na I roku chyba z pielegniarstwa) mozna odbywac za granica ?

i prywatne: na jaką specjalizację chcialbys się dostac ? jak widzisz swoja kariere po studiach i po stazu, czy bedziesz pracowal u kogos czy szybko otworzysz wlasny gabinet? a moze myslisz o wyjezdzie za granice ?
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: ulala »

keyraa, a dokladnie który certyfikat masz na mysli ? CAE?
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: keyraa »

wiesz, jakikolwiek, FCE, TOELC wszystko jest do zrobienia
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: ulala »

hmm wszystko jest do zrobienia? FCE jest na podobnym poziomie jak matura rozszerzona ale nie powiem, zeby ktos kto sie zatrzymal na jej poziomie umial zdac CAE.
ale skoro ty piszesz o FCE to on u mnie nie zwalnia. bo w programie jest dentystyczny angielski ktory juz nie ma nic wspolnego z angielskim z lo.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: formica »

u nas też jest medyczny ang. FC zwalnia, ale podobnie jak CAE tylko z zajęć. Kolokwia semestralne piszą wszyscy. Oni po prostu uczą się słówek z książki i mają semestr z głowy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas nawet Advanced nie zwalniał z czegokolwiek, wiem bo 2 osoby w grupie zdały go na 1 roku. W sumie angielski medyczny się przydaje zważywszy że większość sensownych publikacji jest po angielsku.
obturatorrr
Posty: 62
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:25

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: obturatorrr »

Którą stomatologię byście wybrali: w Szczecinie czy Poznaniu? Chodzi mi głównie o wyposażenie pracowni i zakwaterowanie, odległość od miejsca zamieszkania nie gra roli.
Pozdrawiam.
my4szunia
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:41

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: my4szunia »

Dostałam wyniki matur: Biola 87 chemia 92 Składałam na stome do lublina między innymi i tu bym chciała się dostać. Myślicie, że dam radę.? I takie pytanie do studenta z Lublina, jak Ci się podoba studiowanie w TYM mieście?
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: Kaileena »

Witam
Ja również chętnie udzielę odpowiedzi na pytania tegorocznych kandydatów. Studiuję stomę na CMUJ, radośnie zakończyłam I rok Jestem do Waszej dyspozycji
bysa
Posty: 175
Rejestracja: 5 paź 2007, o 12:48

Re: Student stomy odpowiada...

Post autor: bysa »

Na stomę na UJ wybieram się dopiero za jakiś czas, ale już teraz wypadałoby prześledzić sprawę:
1) Czy częstą praktyką jest studiowanie stomy + medycyny? Jeśli tak, to czy uruchomiono specjalny tryb dla takich przypadków, czy trzeba osobno starać się na oba kierunki i studiować je jednocześnie? Pytam, bo słyszałam, że aby robić specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej czy stomatologicznej trzeba mieć też skończoną medycynę (poprawcie mnie, jeśli to nieprawda, ale wiarygodnych źródeł na ten temat jak na lekarstwo).
2) Czy laureaci np. OCh są częściowo zwolnieni z zajęć z chemii na stomie?
Z góry dzięki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości