Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
onaaaaaaaa

Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: onaaaaaaaa »

Mam dylemat. Zastanawiam się nad tymi kierunkami. Chciałabym się dowiedzieć jak jest na biotechnolgii, analityce medycznej i na medycynie. W ogóle nie wiem jak to jest z pracą po takich kierunkach i zarobkami. Fajnie by było jakby ktoś mi zcharakteryzował krótko te kierunki i powiedział, który bedzie najlepszy. Plissss
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: Vinci »

dowiadywalem sie o analityke medyczna, kieruek jest bardzo ciezki, ciezko z praca i z zarobkami marnie.
studentka

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: studentka »

Jestem na 3 roku ANALITYKI MEDYCZNEJ. prawda-jest cięŻko. Gdybym wcześniej wiedziała, Że tak będzie, poszłabym na medycynę, bo przynajmniej praca pewna! Wybierz biotechnologię to wszystko dopiero się rozkręca ale to jest kierunekprzyszłościowy". ja będę się babrać w gó w laboratorium Pozdrawiam
onaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: onaaaaaaaaaaaaaaaaaaa »

dzięki za ospowiedz :). Teraz przynajmniej wiem jak to jest. Tylko Że boje się biotechnologii bo trzeba umieć wyciągać wnioski z doświadczeń dotyczących biologii a ja mam z tym problem a w sumie na tym to głównie polega. Myślicie Że przez to sobie nie poradze?
Asia

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: Asia »

Mam pytanie.bardzo mi zalezy na odp czy to prawda,ze na biotechnologii jest duzo cięŻkiej matemtyki i fizyki oraz czy osoba,która powiedzmy nie ma duŻej wiedzy z tych przedmiotów moŻe sobie nie poradzić
tryetueu

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: tryetueu »

ta prawda. matma jest zaczepista. to są zupełnie nowe rzeczy. trzeba było być orłem w liceum Żeby sobie poradzić z całkami róŻniczkami i statystyką. no cóŻ. wyścig szczurów to nie bajka :D :-D :)
Jordanka

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: Jordanka »

tryetueu pisze:ta prawda. matma jest zaczepista. to są zupełnie nowe rzeczy. trzeba było być orłem w liceum Żeby sobie poradzić z całkami róŻniczkami i statystyką. no cóŻ. wyścig szczurów to nie bajka :D :-D :)
Akurat! Ja po językowym profilu (matma podstawowa, troje na swiadectwach) zdałam matme (2 semestry) na biotechu na polibudzie ¦ląskiej za 1. razem, a nawet nie wiedzialam na poczatku ze jest coś takiego jak granica funkcji (a więszkośc miała podstawy tego w LO), reguła de Hospitala, całki podwójne, potrójne, to wszystko jest do nauczenia. A na uniwerkach matma jest często jeden semestr, mniejszy wymiar godzin to juz naprawde nie bedzie problemow.Orłem w liceum - no po ściemniać ludzi, zawiść nie ma granic
Niewidoczna
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2006, o 14:14

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: Niewidoczna »

Hejka
A cos wiecej na temat analitki? Bo jesli chodzi o mnie to akurat mam wtyki,wiec pozniej z praca nie byloby ciezko. Chodzi mi o to,ze zostanawiam sie nad analityka ale kazdy mi mowi ze jesli chce badac krew i mocz to nie warto isc na tak ciezki kierunek.czy on naprawde jest az tak ciezki? az tak bardzo ciezki jak medycyna?!
pozdrawiam niewidoczna
hermia

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: hermia »

Jordanka pisze:ta prawda. matma jest zaczepista. to są zupełnie nowe rzeczy. trzeba było być orłem w liceum Żeby sobie poradzić z całkami róŻniczkami i statystyką. no cóŻ. wyścig szczurów to nie bajka :D :-D :)


tak ja rowniez slyszlam ze na biotech jest strasznie ciezko, moj szwagier tam jest, mowil ze matma zryta, musi sie uczyc ze 2+2=3 czy jakos tam juz nie pamietam:) mowi, ze masakra:)
magda
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2007, o 13:17

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: magda »

<heej, studiuje na 3 roku zootechniki, i mam pytanie czy jest mozliwosc polaczenia tych studiow z weterynaria?, tzn czy mozna po zootechnice byc weterynarzem, i jesli istnieje choc minimalna taka szansa to prosze napiszcie jaka
analityk

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: analityk »

czesc jestem po analityce i kilka lat juz pracuje w laboratorium, na poczatku było cięŻko ale praca jest ok i co jeszcze jest waŻne zespół z jakim pracuje się. Jeśli chodzi o zatrudnienie to kilka lat temu cięŻko było zdobc pracę, nawet na staŻ się dostac, teraz z tego co wiem brakuję diagnostów (analityków) medycznych, przykładem jest moja firma w której pracuję. Więc nie jest tak cięŻko, studia miną szybko a prace jak ktoś szuka to znajdzie. Acha i nie w kaŻdym laboratorium babrze się w gó. to wiadomośc dla koleŻankistudentki pozdrawiam
anulka

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: anulka »

Hej! Studiuję analitykę i łatwo nie jest, ale najbardziej denerwujące jest Że wszyscy myślą iŻ na naszym kierunku cały czas się bawimy, tak nie jest! Trzeba naprawdę duŻo się uczyć i pora wkońcu obalic ten mit jaki stworzyli o nas ludzie z lekrskiego. Ja jestem zadowolona ze swojego wyboru i myśle Że dla chcącego nic trudnego i gdzieś znajde pracę. Pozdrawiam wszystkich analityków
andzia

Re: Biotechnologia, analityka medyczna, medycyna: co wybrać???

Post autor: andzia »

ile trzeba mieć punktów, Żeby się dostać na analitykę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość