Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: Nitka »

Witam, mam pytanie do studiujących OŚ, najlepiej łącznie z innym kierunkiem, ale niekoniecznie. Czy uważacie, że ciężko połączyć ten kierunek z innym? Dodam, że zarejestrowałam się na OŚ na UP w Poznaniu i obecnie kończę pierwszy rok kogni na UAM. Mój macierzysty kierunek zbyt ciężki nie jest, ale dochodzi konieczność pracy w weekendy. Dziękuję za pomoc.
niezdecydowany123
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:54

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: niezdecydowany123 »

dolaczam sie do pytania studiuje od roku OŚ w WSPIRR (w Falentach pod Warszawa) i z kierunku oraz ze szkoly jestem jak na razie bardzo zadowolony, ale podobnie też zastanawiam sie nad drugim kierunkiem - jeżeli chodzi o OŚ to moge jedynie powiedziec ze kierunek ciekawy ale wymagajacy. Ma ktos dowswiadczenia z laczeniem dwoch kierunkow?
ElArbol
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2010, o 11:06

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: ElArbol »

Haj, ja studiuję gospodarkę przestrzenną w Falentach i jeśli o te studia chodzi, to nie ma problemu, żeby je jakoś z drugim kierunkiem połączyć. Wykładowcy są normalni, nie komplikują nic na siłę, zwłaszcza, że u mnie w grupie sporo osób najzwyczajniej w świecie pracuje, więc studia trzeba pogodzić z innymi obowiązkami. IMO jeśli tylko się dobrze zorganizujesz, to poradzisz sobie z każdymi dwoma kierunkami.
kaszmiress
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2010, o 15:11

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: kaszmiress »

Ja będę chciał zrobić na pewno dwa kierunki. Może nawet w tych Falentach. Moja siostra robiła dwa kierunki równolegle od pierwszego roku i nie płakała z tego powodu .może tylko w sesji musiała trochę dłużej się pouczyć ale ostatecznie jest zadowolona.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: Biochejter »

Znaleźć owieczkę z maturą, która wybierze jakiś prywatny szit to nie lada sztuka podobno.
Żeby znaleźć chętnego studiowania w Falentach, gdzie psy dupami szczekają, to chyba trzeba się wysilić trochę jednak
ElArbol
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2010, o 11:06

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: ElArbol »

Zależy co kto lubi. Jak lubisz tłum dziki i anonimowość - idziesz na dużą państwową uczelnię w centrum miasta. Jesli natomiast cenisz sobie indywidualne podejście, ciekawych ludzi i naukę w stylowym budynku na terenie zielonego parku, to wybierasz szkołe w typie wspirr.
Awatar użytkownika
elenam
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2010, o 11:00

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: elenam »

Ja zaczęłam studia na WSPiRR jak jeszcze kończyłam socjologię na Uniwerku Gdańskim. Nie powiem, że nie było to wymagające, ale chyba bardziej ze względu na dojazdy z Warszawy do Gdańska na zjazdy niż z powodu nawału pracy

Uniwerek to uniwerek - wszyscy cisnęli na maxa i nawet mowy nie ma jakichkolwiek poślizgach, prowadzący nie należą do najprostszych w obsłudze i każdy uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy na całych studiach. Ale za to na ochronie środowiska wykładowcy wczuli się w moją sytuację i nie było jakiś hardkorów - to dzięki ich wsparciu udało mi się pogodzić dwa kierunki Teraz został tylko jeden, więc jest łatwiej, ale gdybym miała jeszcze raz ciągnąć dwa naraz, to bym się nie wahała.
ElArbol
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2010, o 11:06

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: ElArbol »

Hehe, z Gdańska? Nieźle! A tutaj niektórzy płaczą, że z centrum Wawy do Falent daleko. Najwyraźniej jak się chce, to wszystko można. pozdro dla wszystkich zmieniających świat
Awatar użytkownika
elenam
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2010, o 11:00

Re: Ochrona środowiska jako drugi kierunek

Post autor: elenam »

A tak przy okazji - wiecie, że w Falentach można studiować 2 kierunki naraz? I to za niewiele większe czesne niż jakby studiowało się np. samą OŚ. Dzięki temu ma się na wstępie 2 licencjaty - 1 z OŚ, a drugi z turystyki. Uważam, że to bardzo dobra opcja - ja musiałam studiować 7 lat, żeby mieć mgr + drugi licencjat, a jeszcze go nie skończyłam, a tutaj po niecałych 4 masz już dwa dyplomy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości