przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
doktorka07
Posty: 5
Rejestracja: 4 sie 2009, o 16:37

przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: doktorka07 »

Wiecie może czy możliwe jest przeniesienie się po 1 roku z UMK Bydgoszczy do WUM ? jakie są warunki, co trzeba zrobić ?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: a_niap »

Zobacz na przedmioty jakie sa na pierwszym roku w Bydgoszczy a jakie na WUMie. Jesli sie wiekszosc zgadza (anatomia, histologia, chemia moze jeszcze i moze jezyk obcy) to nie powinno byc problemow, pozostale ewentualnie dorobisz z obecnym pierwszym rokiem. Na pewno warunkiem jest zaliczenie roku na innej uczelni (pokazujesz ksero indexu). W tym roku juz jest po czasie jesli chodzi o skladanie podan o przeniesienie zeby zaczac od pazdziernika.

Info ze strony:
"Podania o przeniesienie z innej uczelni na WUM można składać od 3 sierpnia do 17 sierpnia 2009 r. Potrzebne dokumenty: podanie do dziekana, xero indeksu, zaświadczenie o średniej z zaliczonych lat oraz zaświadczenie z komisji rekrutacyjnej o ilości punktów zdobytych podczas rekrutacji."

P.S. Az tak zle jest w bydgoszczy ze juz chcesz stamtad po roku uciekac?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: Medycyna Lwów »

a_niap pisze:Zobacz na przedmioty jakie sa na pierwszym roku w Bydgoszczy a jakie na WUMie. Jesli sie wiekszosc zgadza (anatomia, histologia, chemia moze jeszcze i moze jezyk obcy) to nie powinno byc problemow, pozostale ewentualnie dorobisz z obecnym pierwszym rokiem. Na pewno warunkiem jest zaliczenie roku na innej uczelni (pokazujesz ksero indexu). W tym roku juz jest po czasie jesli chodzi o skladanie podan o przeniesienie zeby zaczac od pazdziernika.
przeczytaj sobie wątki na gronie (zresztą powielasz tematy i zgłoszę go do usunięcia)- przenieść się jest bardzo trudno - obecny rektor uważa to wręcz za próbę oszukania rekrutacji przenosząc się na WUM ze słabszych uczelni. ktoś pisał że rok temu było łącznie 300 podań (na wszystkie lata) - pozytywnie rozpatrzono 3.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: dzoners »

Kaamil, a co w przypadku kiedy w rekrutacji byłbym normalnie przyjety na WUM?
Chciałbym się przenieść (nie na 100%, ale już mam trochę dosyć swojego miasta) po 2 roku, teraz zacznę studia na ŚUMie i raczej z punktami rekrutacyjnymi problemu na WUM nie bedę mieć.
W innym wątku napisaliście, że z ŚUMu jest bardzo ciężko, ale czy to jest w ogóle możliwe, czy raczej w stolyce nie celować?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: Medycyna Lwów »

ja się od nowa dostaniesz to pewnie jest to możliwe, ale decyzja jest w rękach rektora, który patrzy na oceny, i uczelnię z której się przenosi.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: dzoners »

Ale wtedy bym zaczynał od 1 roku i miał przepisane oceny, czy wskoczyłbym na 3 ? (oczywiście czystko hipotetycznie - wysoka średnia wolne miejsca, no i próg nie wyniesie 280 d)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: Medycyna Lwów »

nie mam pojęcia, ale nie sądzę żeby od początku kazali. Na pewno będziesz musiał zdobyć jeszcze raz wsyztskie wpisy (na podstawie indeksu MOGĄ szefowie zakładów dokonać wpisu, ale nie muszą) i nadrobić braki, ale to już jako student 3 roku raczej.
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: harpagan1990 »

Hej, wiem, że powielam temat po raz nty ale chodzi mi o przeniesienie z Katowic (śląski uniwersytet medyczny), ze średnią pi razy drzwi 4,0 (jeszcze biofizyka mi została) jakie są szanse że od nas kogoś by przyjęli? wiem wiem, żę muszą mieć miejsce itd. ale chodzi mi o to, jak Rektor patrzy na studentów z Kato. Moja koleżanka i ja chciałybyśmy spróbować, ale nie wiemy, czy w ogóle są jakieś szanse
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: a_niap »

Zobacz czy spełniasz wymagania: (art 11)

Tak szczerze to nie wiem jaki masz powód, ale zostań lepiej w Katowicach.
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: harpagan1990 »

Dlaczego tak uważasz?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: Medycyna Lwów »

jeżeli ma się wszystko zaliczone i niezłą średnią i są wolne miejsca (a zawsze są) to mogą przyjąć. W tym roku do mojej grypy przeniósł się chłopak z Lublina, ale na dobre mu to niestety nie wyszło.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: julia.....:):) »

Kaamil pisze:jeżeli ma się wszystko zaliczone i niezłą średnią i są wolne miejsca (a zawsze są) to mogą przyjąć. W tym roku do mojej grypy przeniósł się chłopak z Lublina, ale na dobre mu to niestety nie wyszło.
a dlaczego jeśli możesz powiedzieć
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przeniesienie z UMK w Bydgoszczy do WUM

Post autor: Medycyna Lwów »

będzie rok powtarzać i tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości