Pielęgniarstwo

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
halinka3
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwie 2010, o 07:56

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: halinka3 »

Madlene, mogłabyś podać link do tej strony ze skierowaniem?
Bo ja znalazłam tylko taką informację:

"Skierowania na badania profilaktyczne można odbierać w Dziekanacie Wydziału opieki zdrowotnej w Katowicach, ul. Medyków 12, I piętro, Tel. 032 2088725, . 032 2088726, 032 2088727.

Skierowania będą wydawane kandydatom, którzy uiścili opłatę rekrutacyjną i otrzymali status „zweryfikowany”.

"Nie wysyłamy skierowań na badania pocztą, ani w postaci e-mail.
Awatar użytkownika
weronik_19
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2009, o 15:38

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: weronik_19 »

Alchemik1990 - oczywiście, że się przyda. Ale to Ty sama musisz stwierdzić czy będzie Ci się z tego dobrze uczyło.
Znam osoby - również z lekarskiego - które uczyły się tylko ze skryptów i jakoś coś udawało im się zaliczać.

Polecam również - allegro 1069690256
anatomia_czlowieka_wozniak_sobotta

Co do atlasu - Padre Morf ma rację Sobotta na pielęgniarstwie odpada. To atlas obowiązujący na lekarskim na SUMie.
Atlasów - do wyboru do koloru - ważne jednak by obrazki i rysunki były opisane w j.polskim.
Dla miłośników polecam - elsevier.pl
Jednak przyda się jakiś bardziej schematyczny. Wszystko można dostać w bibliotece, choć uprzedzam, że atlasy są bardzo oblegane.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Madlene »

"Skierowania na badania profilaktyczne można odbierać w Dziekanacie Wydziału opieki zdrowotnej w Katowicach, ul. Medyków 12, I piętro.

Skierowania będą wydawane kandydatom, którzy uiścili opłatę rekrutacyjną i otrzymali status „zweryfikowany”.

"Nie wysyłamy skierowań na badania pocztą, ani w postaci e-mail.
halinka3, to się zmieniło niestety, do niedawna, jak znajomi startowali, skierowanie było dostępne na stronie SUM i bez problemu sobie je wydrukowali. Teraz trzeba postępować tak, jak napisali na stronie.
Nigdyaga
Posty: 12
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:56

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Nigdyaga »

Jak matura?
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Onaaa »

biologia rozszerzona 77%
partyzantk
Posty: 12
Rejestracja: 4 cze 2010, o 17:27

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: partyzantk »

u mnie biologia marnie. za to wszystko inne oscyluje wokół 90. szkoda tylko ze patrzą na to co poszło mi źle.
wisnia91
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2010, o 11:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: wisnia91 »

Widzę, że ostatnio cisza zapanowała na naszym forum P

To tak z ciekawości zapytam, gdzie jeszcze składałyście papiery Wiecie już może, czy będziecie starać się o akademik, czy próbować wynająć jakieś mieszkanko A robiłyście już te badania lekarskie
AliceSz
Posty: 10
Rejestracja: 8 lip 2010, o 08:03

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: AliceSz »

HejD Ja idę na pielęgniarstwo na AM we Wrocławiu. Ktoś też tam złożył papiery? 12.07 będzie lista zakwalifikowanych. A ja zdałam maturę z BR na 33%/
nieznajomy91
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2010, o 11:59

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: nieznajomy91 »

hej mam pytanie o co chodzi z ta II listą kandydatów zakwalifikowanych na I rok studiów czy to zn. ze bedzie ponownie rejestracja na studia ?

9 lipca 2010 r.:
- wywieszenie listy kandydatów zakwalifikowanych na I rok studiów,
- wywieszenie listy rezerwowej
12 – 13 lipca 2010 rok do godz. 15:00:
- składanie dokumentów przez kandydatów zakwalifikowanych na I rok studiów.

14 lipca 2010 r.:
- wywieszenie II listy kandydatów zakwalifikowanych na I rok studiów,
- wywieszenie listy rezerwowej
15 - 16 lipca 2010 r. do godz. 15:00:
- składanie dokumentów przez kandydatów zakwalifikowanych na I rok studiów.
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: Madlene »

czy to zn. ze bedzie ponownie rejestracja na studia ?

nie, chodzi o to, że najpierw się wywiesza listę kandydatów zakwalifikowanych na studia, i te osoby mają czas np. 5 dni na potwierdzenie chęci studiowania, złożenia reszty dokumentów.
Następnie, jeśli częśc z tych zakwalifikowanych osób nie potwierdzi chęci studiowania i nie dostarczy dokumentów, są one wykreślane, na miejsce tych osób wskakują osoby z listy rezerwowej, i wówczas ma miejsce właśnie wywieszenie kolejnej, czyli np II listy kandydatów zakwalifikowanych na studia, i ci kandydaci również muszą potwierdzić swoją chęć studiowania, dostarczyć dokumenty w wyznaczonym przez uczelnię terminie, np. 3 dni, na większości uczelniach czas na potwierdzenie przyjęcia to jest zwykle tydzień roboczy, tzn. 5 dni. Listy się zmieniają aż do osiągnięcia wymaganej ilości świeżo przyjętych studentów, np. 120 osób, 60 osób, itd. Kapewu teraz?
korlaine
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2010, o 12:49

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: korlaine »

Jaki był dolny limit przyjęć na pielęgniarstwo na sum?
liv
Posty: 5
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:17

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: liv »

hej! ja złożyłam na pielęgniarstwo do Gdańska, Olsztyna, Bydgoszczy i Wrocławia, z matur miałam 43% z biologi rozszerzonej i 80% z chemii roz. Myślicie, że mam szansę się dostać? najbardziej zależy mi na Olsztynie, orientuje się ktoś jakie tam są progi? Pozdrawiam
korlaine
Posty: 14
Rejestracja: 24 cze 2010, o 12:49

Re: Pielęgniarstwo

Post autor: korlaine »

ja bede startowac za rok, ale czy rozszerzona biol wystarczy? bo piszecie o chemii niektorzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości