Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Stalowy »

Tego roku

To matematyka, ja tego nie rozumiem, przepraszam
mihuZdzihu

Re: Przewidywany próg.

Post autor: mihuZdzihu »

Wiem że tego roku
chodziło mi o to czy są to wyniki których jest najwięcej? nie bardzo wiem jak i co tu kolega liczył
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Dodając odchylenie statystyczne + mediana. To statystyka Idąc dalej statystyką można zliczyć średnie z matur i porównać z poprzednimi latami. Tu statystyka wskazuje na stabilizację progów , ale statystycznie idąc z psem na spacer mam 3 nogi, więc czekamy trzymamy kciuki modlimy się co tam kto woli
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Dla uczelni z dwoma przedmiotami:

2006
Prog punktowy w Poznaniu: 166/200
Suma srednich wynikow matury z biologii i chemii: 91
2007
Prog punktowy w Poznaniu: 172/200
Suma srednich wynikow matury z biologii i chemii: 116
Wnioski: W porownaniu z 2006 rokiem srednia wynikow o 25 wyzsza, prog wyzszy o 6pkt
2008
Prog punktowy w Poznaniu: 167/200
Suma srednich wynikow matury z biologii i chemii: 108
Wnioski: W porownaniu z 2006 rokiem srednia wynikow o 17 wyzsza, prog wyzszy o 1pkt
W porownaniu z 2007 rokiem srednia wynikow o 8 nizsza, prog nizszy o 5pkt
2009
Suma srednich wynikow matury z biologii i chemii: 119,5

Dla uczelni z trzema przedmiotami:

2006
Prog punktowy we Wroclawiu: 202/300
Suma srednich wynikow matury z biologii, fizyki i chemii: 132
2007
Prog punktowy we Wroclawiu: 238/300
Suma srednich wynikow matury z biologii, fizyki i chemii: 166
Wnioski: W porownaniu z 2006 rokiem srednia wynikow o 34 wyzsza, prog wyzszy o 36pkt
2008
Prog punktowy we Wroclawiu: 229/300
Suma srednich wynikow matury z biologii, fizyki i chemii: 162
Wnioski: W porownaniu z 2006 rokiem srednia wynikow o 30 wyzsza, prog wyzszy o 27pkt
W porownaniu z 2007 rokiem srednia wynikow o 4 nizsza, prog nizszy o 9pkt
2009
Suma srednich wynikow matury z biologii, fizyki i chemii: 179,5
2010
Średnia dla 2 przedmiotów
117 punktów
Średnia dla trzech z interesującą nas matmą
176 pkt
Lubię zestawienia
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Fasberg »

Stalowy, a skąd wiesz, że jest mniej wyników tych najlepsiejszych?Na cke/oke gdzieś pisze?
tkt4
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2010, o 14:55

Re: Przewidywany próg.

Post autor: tkt4 »

stan 1906, chodzilo mi o to, ze w krakowie jest moj chlopak! ty buraku! skad takie emocje wogole? na jakiej podstawie nazywasz mnie rozkapryszona zal mi cie, wakacje, a ty nie masz nic lepszego do robienia niz ublizanie ludziom na jakims forum, czepiasz sie byle czego, co ci do tego co ja pisze?
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Przewidywany próg.

Post autor: .kuba. »

tkt4, Ty zaś nie powinnaś ripostować w tak natarczywy sposób. Nikt nie wiedział, że masz tam chłopaka, więc powściągnij emocje. Mogłaś również wyjaśnić to na privie.
filip z krakowa pisze:Czyżby jednak niewielki wzrost progów, Pall Mall możesz mieć rację
Mój nick to kuba (kropki są z musu), ale rozumiem, że avatar zmylił.

Ludzie w systemie OBIEG - popcorn i cola już zakupione na noc wrażeń? Uzbrójcie się w cierpliwość, bo w ubiegłym roku wyniki w OKE Kraków wrzucili ok. 1:30. Mi udało się zalogować po 2:00.
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przewidywany próg.

Post autor: stan1906 »

pamietam mój brat o 3 dopiero wbił się tam. ten system dobija człowieka.
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Szwadron »

System utrzymywany z rządowej kasy nigdy nie będzie działał w jedyny słuszny sposób - Czyli DOBRZE

W tamtym roku w OKE Łomża były tylko na początku komunikaty o opóźnieniu, ale w końcu ruszyła machinka. Koniec meldunku.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Przewidywany próg.

Post autor: formica »

filip z krakowa, wydaje mi się, że Twoje wyliczenia do niczego się nie nadją.
Uważam, że średnia z matematyki ogólnokrajowa nie może wpłynąć w ten sam sposób na progi tak jak było to w przypadku fizyki.
Już tłumaczę dlaczego. Ludzie, którzy idą na medycynę mają jedne z najwyższych wyników w kraju. Matematykę w tym roku zdawali wszyscy maturzyści. Co za tym idzie średni wynik jest niewarty brania pod uwagę. Dla zdecydowanej większości ten przedmiot był na maturze na zasadzie: mus to mus, trzeba zdać 30% zadowala. Normalne jest natomiast, że ludzie, którzy wiedzieli, że przyda im się w rekrutacji przyłożyli się do niego. Sądzę, że naprawdę niewiele osób które się dostaną do Krk będą miały poniżej 85 z matmy. 90% i więcej będzie standardem tutaj.
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Matko Boska jaka wtopa z tymi papierochami, przepraszam kuba, ale w taki dzień to wszystko się kojarzy człowiek by i zajarał i co innego zrobił
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Dlatego też napisałem, że matematyka może być koniem trojańskim. Zastanawiam się czy przy zdanych dwóch przedmiotach powyżej 90, jeden na przykład biologia przejdzie poniżej 80
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Mihhu »

Gdyby lublin, białystok albo katowice wprowadziły matmę do rekrutacji to pewnie z takimi wynikami bez problemu byś się dostał.
Ale UJot to UJot więc pewnie będą chcieli trochę więcej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości