Chemia czy technologia Chemiczna?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Freya
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2009, o 11:15

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Freya »

jestem na pierwszym roku technologii to napisze parę zdań co o tym sądzę
moim skromnym zdaniem to właśnie na chemii spotkasz się z większą ilością teorii niż na technologii
jak sama nazwa wskazuje na technologii jest większy nacisk na chemie w praktyce, w przemyśle, jak coś zastosować itd.
a na kierunku chemia wgłębiają się w sprawy dlaczego tak się dzieje a nie inaczej w danym procesie
Wydaje mi się że te dwa kierunki aż tak strasznie też się nie różnią trzeba też patrzeć na specjalizacje jakie można później wybrać na danym kierunku i się tym kierować.
Z pracą chyba też tak nie ma najgorzej po technologii, ostatnio jak przeglądałam Internet można znaleźć parę ciekawych ofert pracy po tym kierunku
mackal
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 09:45

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mackal »

No powiem szczerze, że ostatni post podziałał na mnie bardzo zachęcająco i zaczynam być coraz bardziej przekonany co do technologii
A bądźcie jeszcze tak mili i powiedzcie co sądzicie o Politechnice Gdańskiej i technologii chemicznej na UTP?
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: DwK51 »

Odświeżę wątek
Zalogowałem się na Politechnikę Wrocławską. Teraz zastanawiam się nad wyborem priorytetu. Co wybrać jako pierwsze chemię czy technologię chemiczna". Pomożecie?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Raczej większość poleci Ci TCh.
mackal
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 09:45

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mackal »

A ja mam jeszcze jedno pytanie do Was. Zdecydowałem zawęzić wybór uczelni do trzech - Politechnika Warszawska, Gdańska i Poznańska - którą z nich mi polecacie?
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: tyska »

Warszawaka, moim zdaniem najlepsza. Według wszystkich rankingów najlepsza w Polsce, ma renome. Jeżeli chodzi o uczelnie techniczne to liczy się jeszcze Wrocław i AGH, reszta mało znana.
Warto też sprawdzić gdzie dany kierunek jest najlepszy. Chyba Perspektywy zrobiły taki ranking
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Politechnika Śląska też jest dobra
mackal
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 09:45

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mackal »

Po uwagę biorę tylko te trzy uczelnie bo te mam najbliżej miejsca zamieszkania. Niestety Politechnika Śląska albo AGH to zdecydowanie za daleko.
Dziękuję za pomoc
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: WalnietyDesko »

Tyska jestes na PW na TCH? Jesli tak naprawde uwazasz ze tam jest wysoki poziom? Hmmm ja po 1 roku mam troche złą opinie na temat tej uczelni, ale być może to sie jeszcze zmieni . bo dopiero zaczynam.
tyska
Posty: 70
Rejestracja: 19 gru 2007, o 00:13

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: tyska »

tak jestem, co do poziomu wydaje mi się, że tak. Jest to oczywiście moja opinia, więc nie musicie się z tym zgadzac Według mnie studia na PW są naprawdę intersujące
mackal
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 09:45

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mackal »

Niestety tak pięknie nie jest i nie dostałem się do Warszawy. Pozostały mi do wyboru Gdański i Poznań i nie wiem na co się zdecydować. Czy mogę liczyć na jakąś poradę? W rankingach obydwie uczelnie są oceniane podobnie a rankingu wydziałów chemicznych nikt nie prowadzi, więc jesteście moją ostatnią nadzieją na pomoc
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: Arnold »

Rankingi olej, nie są one wiarygodne. Lepiej sprawdzić wyposażenie laborków i możliwe specjalizacje
mackal
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2010, o 09:45

Re: Chemia czy technologia Chemiczna?

Post autor: mackal »

Specjalizacje są podobne (tzn i tu i tu jest technologia organiczna która mnie interesuje). A jak sprawdzić wyposażenie laboratoriów to szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Tym bardziej, że na sprzęcie to ja się zbytnio nie znam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości